Aktualności
Ogólnopolska akcja w hołdzie żołnierzom wyklętym
2017-03-15
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, wspólnie z lubelskim komendantem policji insp. Pawłem Dobrodziejem i lubelskim komendantem wojewódzkim państwowej straży pożarnej st. bryg. Grzegorzem Alinowskim, zapraszają mieszkańców województwa do aktywnego udziału w ogólnopolskiej akcji zbiórki krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą”.

Akcja związana jest z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który obchodzimy 1 marca. Święto zostało ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelali krew w obronie niepodległości Polski. Z okazji obchodów pracownicy administracji państwowej, służb, inspekcji i straży, chcą złożyć hołd, oddając krew potrzebującym: chorym i ofiarom wypadków. Krew jest bezcennym darem w czasie pokoju, równie bezcennym jak ofiarna walka żołnierzy wyklętych o niepodległość.

Do akcji trwającej na terenie województwa lubelskiego do końca marca może przyłączyć się każdy z nas. Krew można oddać w siedzibie głównej oraz we wszystkich oddziałach terenowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Pełnoletni, zdrowi mieszkańcy Białej Podlaskiej mogą oddawać krew w ramach tej akcji do końca marca w Terenowym Oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa mieszczącym się przy ul. Terebelskiej 57/65, tel. 83 345 06 79, od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.30-13.00. Przy rejestracji należy okazać dokument tożsamości oraz podać hasło: „spoKREWnieni służbą”.
Pozostałe artykuły

Kolejny sukces "Piksela"
2024-02-27

Film animowany „Geniusz z Torunia" autorstwa wychowanków Bialskiego Centrum Kultury, pracujących pod okiem Lilli Wielgan-Michaluk w Pracowni Grafiki Komputerowej "Piksel", spośród nadesłanych 297 zgłoszeń, znalazł się w gronie 103 filmów nominowanych do 12. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA 2024!!!

,,Aktywny samorząd” w 2024 roku
2024-02-23

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej uprzejmie informuje o rozpoczęciu naboru wniosków w ramach  programu ,,Aktywny samorząd”.

Finał Wojewódzki w Minisiatkówce Chłopców - "czwórki"
2024-02-23

22 lutego w Szle Podstawowej nr 6 odbył się Finał Wojewódzki w Minisiatkówce Chłopców - "czwórki".

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.