Aktualności
Ogólnopolska akcja w hołdzie żołnierzom wyklętym
2017-03-15
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, wspólnie z lubelskim komendantem policji insp. Pawłem Dobrodziejem i lubelskim komendantem wojewódzkim państwowej straży pożarnej st. bryg. Grzegorzem Alinowskim, zapraszają mieszkańców województwa do aktywnego udziału w ogólnopolskiej akcji zbiórki krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą”.

Akcja związana jest z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który obchodzimy 1 marca. Święto zostało ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelali krew w obronie niepodległości Polski. Z okazji obchodów pracownicy administracji państwowej, służb, inspekcji i straży, chcą złożyć hołd, oddając krew potrzebującym: chorym i ofiarom wypadków. Krew jest bezcennym darem w czasie pokoju, równie bezcennym jak ofiarna walka żołnierzy wyklętych o niepodległość.

Do akcji trwającej na terenie województwa lubelskiego do końca marca może przyłączyć się każdy z nas. Krew można oddać w siedzibie głównej oraz we wszystkich oddziałach terenowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Pełnoletni, zdrowi mieszkańcy Białej Podlaskiej mogą oddawać krew w ramach tej akcji do końca marca w Terenowym Oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa mieszczącym się przy ul. Terebelskiej 57/65, tel. 83 345 06 79, od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.30-13.00. Przy rejestracji należy okazać dokument tożsamości oraz podać hasło: „spoKREWnieni służbą”.
Pozostałe artykuły

Informacja – obsługa dowodów osobistych
2023-03-30

Referat Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 31 marca br.

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.