Aktualności
Upamiętniliśmy bohaterów! Biała Podlaska posiada rondo Żołnierzy Wyklętych (WIDEO)
2017-03-01
To właśnie 1 marca Biała Podlaska włącza się do obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji władze miejskie złożyły wiązanki na ul. Krótkiej, przed dawną siedzibą Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego oraz na ul. Prostej przy Zakładzie Karnym. Uroczyście odsłonięto także nazwę ronda Żołnierzy Wyklętych przy ul. Janowskiej.

Odsłonięcia nazwy dokonał prezydent Adam Chodziński w towarzystwie Piotra Jasińskiego, wnuka żołnierza 34. Pułku Piechoty oraz syna przetrzymywanego w więzieniu przy ul. Krótkiej współorganizatora i dowódcy konspiracyjnej, młodzieżowej organizacji Wolności i Niepodległość.

Uroczystościom przy rondzie towarzyszył ks. dziekan Marian Daniluk, który dziękował w szczególności młodzieży klas mundurowych liceum akademickiego za obecność i pamięć, bo to właśnie w ich rękach leżą losy przyszłych pokoleń.

Dniu Pamięci towarzyszył również wykład dr. Mariusza Bechty z warszawskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, poświęcony podziemiu antykomunistycznemu w powiecie bialskim w latach 1944-1947.Pozostałe artykuły

Ferie w Białej Podlaskiej
2023-01-05

Od 16 stycznia br. dzieci i młodzież z województwa lubelskiego rozpoczynają ferie zimowe.

Kolejny graficzny sukces Piksela
2023-01-04

Z ogromną przyjemnością informujemy, że pięcioro podopiecznych z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury, działającej po kierunkiem pani Lilli Wielgan-Michaluk zostało laureatami XI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego „Mój Anioł" pod patronatem lubelskiego kuratora oświaty i starosty krasnostawskiego.

Prawa konsumentów - zmiana przepisów
2023-01-03

Z dniem 1 stycznia 2023 r. weszły w życie nowe przepisy dla konsumentów. Zmiany wynikają z implementacji trzech unijnych dyrektyw: Omnibus, Towarowej oraz Cyfrowej i dotyczą ustaw: o prawach...

Kolejne sukcesy młodych tancerzy z Dance Academy Studio Biała Podlaska
2022-12-21

Podczas XIX Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju Tańca, który odbył się 17 grudnia br. w Kielcach tancerze z Białej Podlaskiej zdobyli 24 cenne puchary i 76 medali.

Komunikat - rusza sprzedaż węgla
2022-12-16

Ze względu na procedury i limity narzucone przez spółkę PGE Paliwa spółka PEC rozpoczyna we wtorek dystrybucję węgla. Cena za 1 tonę węgla: 1800 zł (brutto).

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.