uż w najbliższą sobotę, 20 czerwca, w godzinach 10:00-12:00 odbędzie się wyjątkowy piknik edukacyjny organizowany w ramach krajowego treningu pierwszej pomocy. Wydarzenie to jest częścią Akademii...
Bądź bezpieczny w internecie. Trwa akcja rzecznika konsumentów
2017-02-10
Na zaproszenie Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Białej Podlaskiej, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej wzięli udział w kampanii edukacyjno-informacyjnej, prowadzonej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej „Mój Smartfon, Mój Mały Świat. Klikam z głową”.
Podstawowym celem akcji jest promocja bezpieczeństwa najmłodszych w sieci oraz profilaktyka przez edukację. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą korzystanie z sieci bez ograniczeń i kontroli rodziców, czy opiekunów. Poznały niebezpieczeństwa, związane ze ściąganiem gier i wysyłaniem drogich smsów. Dowiedziały się również, że nie każdy użytkownik internetu jest naszym przyjacielem.
Dzieci muszą być świadome, że internet nie jest tylko źródłem wiedzy i zabawy, ale również wielu pułapek i zagrożeń. Wiedza nabyta podczas spotkań edukacyjnych, pozwoli im stać się świadomymi konsumentami i bezpiecznie poruszać po świecie realnym i wirtualnym.
Podstawowym celem akcji jest promocja bezpieczeństwa najmłodszych w sieci oraz profilaktyka przez edukację. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą korzystanie z sieci bez ograniczeń i kontroli rodziców, czy opiekunów. Poznały niebezpieczeństwa, związane ze ściąganiem gier i wysyłaniem drogich smsów. Dowiedziały się również, że nie każdy użytkownik internetu jest naszym przyjacielem.
Dzieci muszą być świadome, że internet nie jest tylko źródłem wiedzy i zabawy, ale również wielu pułapek i zagrożeń. Wiedza nabyta podczas spotkań edukacyjnych, pozwoli im stać się świadomymi konsumentami i bezpiecznie poruszać po świecie realnym i wirtualnym.
Pozostałe artykuły
Stowarzyszenie Koło Bialczan zorganizowało walne zgromadzenie członków, podczas którego dokonano wyboru zarządu na kolejną kadencję. Funkcję prezesa organizacji nadal będzie sprawować...
Młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel”, działającej przy Bialskim Centrum Kultury (BCK24), zanotowały kolejną serię spektakularnych sukcesów na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Lilianna i Zuzanna Rudzkie, tworzące pod okiem instruktorki Lilli Wielgan-Michaluk, szturmem zdobywają uznanie w świecie filmu niezależnego i animacji. Ich najnowsze dzieło – film animowany „W krainie Marii Prymaczenko”





