Aktualności
Program Mieszkanie Plus stał się faktem. Biała Podlaska rusza z budową jako pierwsza (WIDEO)
2016-12-22
Z udziałem ministra Mateusza Morawieckiego oraz prezesa Jarosława Kaczyńskiego rozpoczęto budowę mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Najpierw w magistracie podpisano umowę między spółką BGK Nieruchomości a wykonawcami, a następnie wbito pierwszy szpadel w miejscu budowy przy ul. Jana Kazimierza.

– Cieszę się, że rozpoczynamy te wielkie przedsięwzięcie w Białej Podlaskiej, mieście w którym następują pozytywne zmiany, którego prezydent zmienia sposób rządzenia, tak aby samorząd faktycznie służył mieszkańcom. Prezydent Stefaniuk to człowiek nowego pokolenia, jestem przekonany, że to pokolenie zmieni nasz kraj – chwalił bialskiego włodarza Jarosław Kaczyński, przypominając o błyskawicznym tempie wdrożenia rządowego programu.


Oferty na wykonanie inwestycji można było składać do 15 grudnia, a ich przedmiotem była budowa mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Na wskazanej przez miasto działce o wielkości 1,5 ha powstanie ponad 180 mieszkań na wynajem. Chodzi o teren przy ul. Jana II Kazimierza i Jana III Sobieskiego.

– Ten program to wielka niedokończona rewolucja, jeszcze z czasów Solidarności. Przecież demokratyzacja polega na daniu szansy jak największej liczbie ludzi w życiu społecznym. U podstaw wielu krajów, które odniosły sukces, stały programy takie jak ten, taniego budownictwa mieszkaniowego. To dla mnie najważniejszy i kluczowy program, który może zmienić życie w naszym kraju na wiele dekad – mówił minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.


Trzy bloki wybudują trzy różne bialskie firmy: Zakład Remontowo-budowlany Stanisława Romaniuka, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe DOMBUD oraz Usługi Budowlane i Transportowe Jerzego Łaskiego. To właśnie tutaj spotkali się autorzy tego wyjątkowego przedsięwzięcia, aby oficjalnie zainaugurować inwestycję.

– Ponad 50 proc. badanych Polaków uważa, że własne mieszkanie to największe wyzwanie każdej polskiej rodziny. Ponad 70 proc. uważa, że posiadanie mieszkania jest głównym elementem decydującym o dzietności. Zapewnienie Polakom godnego mieszkania to wyzwanie cywilizacyjne – dodawał minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.


Umowę z wykonawcą inwestycji podpisali w urzędzie miasta przedstawiciele BGK Nieruchomości: Grzegorz Muszyński i Włodzimierz Stasiak. Wcześniej podpisano w tej sprawie stosowny list intencyjny, a następnie umowę inwestycyjną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Biała Podlaska jako pierwsze miasto w Polsce rusza z realizacją programu Mieszkanie Plus.

– Ciepłe słowa należą się moim współpracownikom, którzy ciężko pracowali i byli od początku zaangażowani. Uważam, że ten projekt jest skrojony na miarę dla naszego miasta. Ludzie, którzy niedługo tutaj zamieszkają będą mieli dach nad głową w dogodnej lokalizacji, z bliskim dojazdem do szpitala, szkół i ważnych miejskich instytucji – wyjaśniał prezydent Dariusz Stefaniuk.
W Białej Podlaskiej rusza program "Mieszkanie plus". "Mieszkanie to warunek normalnego życia"

Opublikowany przez Telewizja Republika na 22 grudzień 2016
Pozostałe artykuły

„Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” – ruszają zapisy na bezpłatne treningi
2023-05-15

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych...

Przebudowa ul. Sidorskiej
2023-04-25

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na zaprojektowanie i przebudowę kolejnego odcinka ulicy Sidorskiej od al. Jana Pawła do ul. Kąpielowej.

Kolejny sukces Piksela
2023-04-24

Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Spójrz Okiem Artysty - Joan Miró" !!! Wśród laureatów znalazły się młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury!!

Dance Academy Studio zdobyło 83 medale na X Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Bielsku Podlaskim
2023-04-24

83 cennych medali przywieźli tancerze Dance Academy Studio z X Festiwalu Tańca Nowoczesnego. Turniej odbył się 23 kwietnia w Bielsku Podlaskim.

Rozdajemy flagi w Urzędzie Miasta
2023-04-24

Wraz z prezydentem Michałem Litwiniukiem zachęcamy do wywieszenia flagi podczas majowych świąt i zademonstrowania w ten sposób naszego patriotyzmu oraz przywiązania do symboli narodowych. Flagi będzie można otrzymać w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Miasta (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 3) w dniach 25-28 kwietnia 2023 r. w godzinach 7.30 – 15.30.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców