Aktualności
Program Mieszkanie Plus stał się faktem. Biała Podlaska rusza z budową jako pierwsza (WIDEO)
2016-12-22
Z udziałem ministra Mateusza Morawieckiego oraz prezesa Jarosława Kaczyńskiego rozpoczęto budowę mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Najpierw w magistracie podpisano umowę między spółką BGK Nieruchomości a wykonawcami, a następnie wbito pierwszy szpadel w miejscu budowy przy ul. Jana Kazimierza.

– Cieszę się, że rozpoczynamy te wielkie przedsięwzięcie w Białej Podlaskiej, mieście w którym następują pozytywne zmiany, którego prezydent zmienia sposób rządzenia, tak aby samorząd faktycznie służył mieszkańcom. Prezydent Stefaniuk to człowiek nowego pokolenia, jestem przekonany, że to pokolenie zmieni nasz kraj – chwalił bialskiego włodarza Jarosław Kaczyński, przypominając o błyskawicznym tempie wdrożenia rządowego programu.


Oferty na wykonanie inwestycji można było składać do 15 grudnia, a ich przedmiotem była budowa mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Na wskazanej przez miasto działce o wielkości 1,5 ha powstanie ponad 180 mieszkań na wynajem. Chodzi o teren przy ul. Jana II Kazimierza i Jana III Sobieskiego.

– Ten program to wielka niedokończona rewolucja, jeszcze z czasów Solidarności. Przecież demokratyzacja polega na daniu szansy jak największej liczbie ludzi w życiu społecznym. U podstaw wielu krajów, które odniosły sukces, stały programy takie jak ten, taniego budownictwa mieszkaniowego. To dla mnie najważniejszy i kluczowy program, który może zmienić życie w naszym kraju na wiele dekad – mówił minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.


Trzy bloki wybudują trzy różne bialskie firmy: Zakład Remontowo-budowlany Stanisława Romaniuka, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe DOMBUD oraz Usługi Budowlane i Transportowe Jerzego Łaskiego. To właśnie tutaj spotkali się autorzy tego wyjątkowego przedsięwzięcia, aby oficjalnie zainaugurować inwestycję.

– Ponad 50 proc. badanych Polaków uważa, że własne mieszkanie to największe wyzwanie każdej polskiej rodziny. Ponad 70 proc. uważa, że posiadanie mieszkania jest głównym elementem decydującym o dzietności. Zapewnienie Polakom godnego mieszkania to wyzwanie cywilizacyjne – dodawał minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.


Umowę z wykonawcą inwestycji podpisali w urzędzie miasta przedstawiciele BGK Nieruchomości: Grzegorz Muszyński i Włodzimierz Stasiak. Wcześniej podpisano w tej sprawie stosowny list intencyjny, a następnie umowę inwestycyjną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Biała Podlaska jako pierwsze miasto w Polsce rusza z realizacją programu Mieszkanie Plus.

– Ciepłe słowa należą się moim współpracownikom, którzy ciężko pracowali i byli od początku zaangażowani. Uważam, że ten projekt jest skrojony na miarę dla naszego miasta. Ludzie, którzy niedługo tutaj zamieszkają będą mieli dach nad głową w dogodnej lokalizacji, z bliskim dojazdem do szpitala, szkół i ważnych miejskich instytucji – wyjaśniał prezydent Dariusz Stefaniuk.
W Białej Podlaskiej rusza program "Mieszkanie plus". "Mieszkanie to warunek normalnego życia"

Opublikowany przez Telewizja Republika na 22 grudzień 2016
Pozostałe artykuły

II Bialski Kongres Przedsiębiorczości
2024-06-11

Już 24-25 czerwca 2024 roku odbędzie się II Bialski Kongres Przedsiębiorczości organizowany przez Bialskopodlaską Izbę Gospodarczą, prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka  i Akademię Bialską, który patronatem honorowym objęli Wojewodą Lubelski Krzysztof Komorski oraz Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Marek Kłoczko.

Swingowa potańcówka przy muzyce granej na żywo już w piątek!
2024-06-11

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk i Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina w Białej Podlaskiej zapraszają na swingową potańcówkę przy muzyce granej na żywo!

Rajd rowerowy "Za Torami" - Kręcimy dla Miasta Biała Podlaska
2024-06-11

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla "Za Torami" zapraszają na sąsiedzki rajd rowerowy pn. "Kręcimy dla Miasta Biała Podlaska".

Hanna Bajkowska otrzymała Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziaiłłowej II stopnia
2024-06-11

Dziś Prezydent Miasta Michał Litwiniuk wręczył pani Hannie Bajkowskiej Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziaiłłowej II stopnia.

III Etap Bialskiego Turnieju Szkół w Białej Podlaskiej - sportowa integracja i olimpijski duch
2024-06-11

10 czerwca br. w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Jana Kochanowskiego w Białej Podlaskiej odbył się III etap Bialskiego Turnieju Szkół.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.