Aktualności
Program Mieszkanie Plus stał się faktem. Biała Podlaska rusza z budową jako pierwsza (WIDEO)
2016-12-22
Z udziałem ministra Mateusza Morawieckiego oraz prezesa Jarosława Kaczyńskiego rozpoczęto budowę mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Najpierw w magistracie podpisano umowę między spółką BGK Nieruchomości a wykonawcami, a następnie wbito pierwszy szpadel w miejscu budowy przy ul. Jana Kazimierza.

– Cieszę się, że rozpoczynamy te wielkie przedsięwzięcie w Białej Podlaskiej, mieście w którym następują pozytywne zmiany, którego prezydent zmienia sposób rządzenia, tak aby samorząd faktycznie służył mieszkańcom. Prezydent Stefaniuk to człowiek nowego pokolenia, jestem przekonany, że to pokolenie zmieni nasz kraj – chwalił bialskiego włodarza Jarosław Kaczyński, przypominając o błyskawicznym tempie wdrożenia rządowego programu.


Oferty na wykonanie inwestycji można było składać do 15 grudnia, a ich przedmiotem była budowa mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Na wskazanej przez miasto działce o wielkości 1,5 ha powstanie ponad 180 mieszkań na wynajem. Chodzi o teren przy ul. Jana II Kazimierza i Jana III Sobieskiego.

– Ten program to wielka niedokończona rewolucja, jeszcze z czasów Solidarności. Przecież demokratyzacja polega na daniu szansy jak największej liczbie ludzi w życiu społecznym. U podstaw wielu krajów, które odniosły sukces, stały programy takie jak ten, taniego budownictwa mieszkaniowego. To dla mnie najważniejszy i kluczowy program, który może zmienić życie w naszym kraju na wiele dekad – mówił minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.


Trzy bloki wybudują trzy różne bialskie firmy: Zakład Remontowo-budowlany Stanisława Romaniuka, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe DOMBUD oraz Usługi Budowlane i Transportowe Jerzego Łaskiego. To właśnie tutaj spotkali się autorzy tego wyjątkowego przedsięwzięcia, aby oficjalnie zainaugurować inwestycję.

– Ponad 50 proc. badanych Polaków uważa, że własne mieszkanie to największe wyzwanie każdej polskiej rodziny. Ponad 70 proc. uważa, że posiadanie mieszkania jest głównym elementem decydującym o dzietności. Zapewnienie Polakom godnego mieszkania to wyzwanie cywilizacyjne – dodawał minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.


Umowę z wykonawcą inwestycji podpisali w urzędzie miasta przedstawiciele BGK Nieruchomości: Grzegorz Muszyński i Włodzimierz Stasiak. Wcześniej podpisano w tej sprawie stosowny list intencyjny, a następnie umowę inwestycyjną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Biała Podlaska jako pierwsze miasto w Polsce rusza z realizacją programu Mieszkanie Plus.

– Ciepłe słowa należą się moim współpracownikom, którzy ciężko pracowali i byli od początku zaangażowani. Uważam, że ten projekt jest skrojony na miarę dla naszego miasta. Ludzie, którzy niedługo tutaj zamieszkają będą mieli dach nad głową w dogodnej lokalizacji, z bliskim dojazdem do szpitala, szkół i ważnych miejskich instytucji – wyjaśniał prezydent Dariusz Stefaniuk.
W Białej Podlaskiej rusza program "Mieszkanie plus". "Mieszkanie to warunek normalnego życia"

Opublikowany przez Telewizja Republika na 22 grudzień 2016
Pozostałe artykuły

Ferie w Białej Podlaskiej
2023-01-05

Od 16 stycznia br. dzieci i młodzież z województwa lubelskiego rozpoczynają ferie zimowe.

Kolejny graficzny sukces Piksela
2023-01-04

Z ogromną przyjemnością informujemy, że pięcioro podopiecznych z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury, działającej po kierunkiem pani Lilli Wielgan-Michaluk zostało laureatami XI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego „Mój Anioł" pod patronatem lubelskiego kuratora oświaty i starosty krasnostawskiego.

Prawa konsumentów - zmiana przepisów
2023-01-03

Z dniem 1 stycznia 2023 r. weszły w życie nowe przepisy dla konsumentów. Zmiany wynikają z implementacji trzech unijnych dyrektyw: Omnibus, Towarowej oraz Cyfrowej i dotyczą ustaw: o prawach...

Kolejne sukcesy młodych tancerzy z Dance Academy Studio Biała Podlaska
2022-12-21

Podczas XIX Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju Tańca, który odbył się 17 grudnia br. w Kielcach tancerze z Białej Podlaskiej zdobyli 24 cenne puchary i 76 medali.

Komunikat - rusza sprzedaż węgla
2022-12-16

Ze względu na procedury i limity narzucone przez spółkę PGE Paliwa spółka PEC rozpoczyna we wtorek dystrybucję węgla. Cena za 1 tonę węgla: 1800 zł (brutto).

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.