Aktualności
Al. Armii Krajowej już gotowe i przejezdne! Mieszkańcy doczekali się potrzebnej drogi (WIDEO)
2016-12-09

To ważna inwestycja, która jest odpowiedzią na prośby mieszkańców nowo powstającego osiedla przy ul. Podmiejskiej. Trudny i niebezpieczny wyjazd, a także długie oczekiwanie i fatalny stan drogi dojazdowej, były ogromnym obciążeniem dla mieszkańców. Teraz wyjazd prowadzi po dwupasmowej jezdni i dużym rondzie.

- Jest to jedno z moich wyborczych zobowiązań. Obiecałem mieszkańcom tego osiedla, że gdy zostanę prezydentem na pewno zrealizujemy tę inwestycję. Bardzo się cieszę, że mogliśmy przeprowadzić prace budowlane bez żadnych kredytów, ze środków własnych i dużego dofinansowania. Cieszy fakt, że budowę i nadzór nad nią prowadziły bialskie firmy. To dowód na to, że tutejsze przedsiębiorstwa potrafią być konkurencyjne. – mówił podczas odbioru inwestycji prezydent Dariusz Stefaniuk.

To właśnie ze środków wojewódzkich wsparto inwestycję, która łącznie pochłonęła 5 mln zł. 1,5 mln zł, czyli połowę kwoty na tegoroczne prace, pochodziło właśnie z dofinansowania wojewody lubelskiego. Miastu udało się znaleźć w gronie kilkudziesięciu najlepiej ocenionych projektów w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej.

Wraz z 400-metrowym odcinkiem Al. Armii Krajowej powstało duże rondo przy ul. Janowskiej. Pierwotnie rozmiarami miało przypominać te z ulicy Terebelskiej, jednak w trakcie prac budowlanych zdecydowano, że jego średnica będzie dwukrotnie większa, dzięki czemu ułatwi bezproblemowy przejazd nawet dużym samochodom.Pozostałe artykuły

„Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” – ruszają zapisy na bezpłatne treningi
2023-05-15

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych...

Przebudowa ul. Sidorskiej
2023-04-25

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na zaprojektowanie i przebudowę kolejnego odcinka ulicy Sidorskiej od al. Jana Pawła do ul. Kąpielowej.

Kolejny sukces Piksela
2023-04-24

Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Spójrz Okiem Artysty - Joan Miró" !!! Wśród laureatów znalazły się młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury!!

Dance Academy Studio zdobyło 83 medale na X Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Bielsku Podlaskim
2023-04-24

83 cennych medali przywieźli tancerze Dance Academy Studio z X Festiwalu Tańca Nowoczesnego. Turniej odbył się 23 kwietnia w Bielsku Podlaskim.

Rozdajemy flagi w Urzędzie Miasta
2023-04-24

Wraz z prezydentem Michałem Litwiniukiem zachęcamy do wywieszenia flagi podczas majowych świąt i zademonstrowania w ten sposób naszego patriotyzmu oraz przywiązania do symboli narodowych. Flagi będzie można otrzymać w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Miasta (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 3) w dniach 25-28 kwietnia 2023 r. w godzinach 7.30 – 15.30.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców