Aktualności
Al. Armii Krajowej już gotowe i przejezdne! Mieszkańcy doczekali się potrzebnej drogi (WIDEO)
2016-12-09

To ważna inwestycja, która jest odpowiedzią na prośby mieszkańców nowo powstającego osiedla przy ul. Podmiejskiej. Trudny i niebezpieczny wyjazd, a także długie oczekiwanie i fatalny stan drogi dojazdowej, były ogromnym obciążeniem dla mieszkańców. Teraz wyjazd prowadzi po dwupasmowej jezdni i dużym rondzie.

- Jest to jedno z moich wyborczych zobowiązań. Obiecałem mieszkańcom tego osiedla, że gdy zostanę prezydentem na pewno zrealizujemy tę inwestycję. Bardzo się cieszę, że mogliśmy przeprowadzić prace budowlane bez żadnych kredytów, ze środków własnych i dużego dofinansowania. Cieszy fakt, że budowę i nadzór nad nią prowadziły bialskie firmy. To dowód na to, że tutejsze przedsiębiorstwa potrafią być konkurencyjne. – mówił podczas odbioru inwestycji prezydent Dariusz Stefaniuk.

To właśnie ze środków wojewódzkich wsparto inwestycję, która łącznie pochłonęła 5 mln zł. 1,5 mln zł, czyli połowę kwoty na tegoroczne prace, pochodziło właśnie z dofinansowania wojewody lubelskiego. Miastu udało się znaleźć w gronie kilkudziesięciu najlepiej ocenionych projektów w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej.

Wraz z 400-metrowym odcinkiem Al. Armii Krajowej powstało duże rondo przy ul. Janowskiej. Pierwotnie rozmiarami miało przypominać te z ulicy Terebelskiej, jednak w trakcie prac budowlanych zdecydowano, że jego średnica będzie dwukrotnie większa, dzięki czemu ułatwi bezproblemowy przejazd nawet dużym samochodom.Pozostałe artykuły

Ferie w Białej Podlaskiej
2023-01-05

Od 16 stycznia br. dzieci i młodzież z województwa lubelskiego rozpoczynają ferie zimowe.

Kolejny graficzny sukces Piksela
2023-01-04

Z ogromną przyjemnością informujemy, że pięcioro podopiecznych z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury, działającej po kierunkiem pani Lilli Wielgan-Michaluk zostało laureatami XI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego „Mój Anioł" pod patronatem lubelskiego kuratora oświaty i starosty krasnostawskiego.

Prawa konsumentów - zmiana przepisów
2023-01-03

Z dniem 1 stycznia 2023 r. weszły w życie nowe przepisy dla konsumentów. Zmiany wynikają z implementacji trzech unijnych dyrektyw: Omnibus, Towarowej oraz Cyfrowej i dotyczą ustaw: o prawach...

Kolejne sukcesy młodych tancerzy z Dance Academy Studio Biała Podlaska
2022-12-21

Podczas XIX Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju Tańca, który odbył się 17 grudnia br. w Kielcach tancerze z Białej Podlaskiej zdobyli 24 cenne puchary i 76 medali.

Komunikat - rusza sprzedaż węgla
2022-12-16

Ze względu na procedury i limity narzucone przez spółkę PGE Paliwa spółka PEC rozpoczyna we wtorek dystrybucję węgla. Cena za 1 tonę węgla: 1800 zł (brutto).

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.