Aktualności
Rząd tworzy strategię zrównoważonego rozwoju. Biała Podlaska może liczyć na dodatkowe inwestycje
2016-09-30
W urzędzie miasta odbyło się spotkanie z podsekretarzem stanu w ministerstwie rozwoju Witoldem Słowikiem. Wizyta była okazją do omówienia strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, czyli kierunków rozwoju Polski na najbliższe lata, których projekt znajduje się obecnie w fazie społecznych konsultacji.

Wiceminister w dużej mierze skupił się na rozwoju i inwestycjach wschodniej części kraju, w szczególności Białej Podlaskiej. W swojej prezentacji przedstawił m.in. pomysł ulepszenia komunikacji i budowy autostrady A2 do granicy z Białorusią oraz wzmocnieniu transportu kolejowego. Zdaniem Witolda Słowika, miasto nad Krzną może w najbliższych latach skorzystać z dodatkowych środków, które zostaną przeznaczone dla miast powyżej 20 tys. mieszkańców.

Konsultacje w Białej Podlaskiej to jedno z kilkudziesięciu spotkań, odbywających się w całym kraju, które mają za zadanie przybliżyć koncepcję odpowiedzialnego rozwoju. Jest to najważniejszy dokument, wskazujący kierunki rozwoju Polski w perspektywie kilkunastu lat. Wiodąca w niej jest zasada zrównoważonego rozwoju całego kraju w wymiarze gospodarczym, społecznym, środowiskowym i terytorialnym oraz założenie, że z efektów strategii skorzystają wszyscy obywatele.
Pozostałe artykuły

W Wielki Piątek Urząd Miasta będzie otwarty do godziny 13:00
2025-04-15

Urząd Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 18 kwietnia 2025 r. (Wielki Piątek) klienci urzędu będą obsługiwani do godziny 13:00.

Nasz Jarmark Wielkanocny to najpiękniejsze tradycje, święto rzemiosła, rękodzieła, najlepszych wyrobów, muzyki, śpiewu i tańca
2025-04-14

To wszystko tworzy wyjątkową atmosferę serdeczności, tak docenianą przez wystawców z całego kraju i z zagranicy i odwiedzających plac Wolności.

Zapraszamy na kolejne spotkanie Awanturniczego Klubu Filmowego
2025-04-14

W spólnie obejrzymy animowany hit kinowy dla całej rodziny o bocianie, który pakuje się w niezłe kłopoty. Nie ma tu ograniczeń wiekowych.

14 kwietnia obchodzimy 1059. rocznicę chrztu Polski
2025-04-14

Decyzja Mieszka I w 966 roku była początkiem polskiej państwowości oraz wprowadzenia naszego kraju do kręgu Europy. Młodzież z ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej uczciła tę rocznicę, przygotowując krótką lekcję historii, za którą w imieniu prezydenta Michaał Litwiniuka  podziękowała zastępca Justyna Gorczyca.

Bialska Liga Historyczna pod hasłem "Królowie elekcyjni" podsumowana
2025-04-13

Wzięło w niej udział 100 uczniów z 13 szkół podstawowych. Rozstrzygnięcie nastąpiło w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 pod dyrekcją Ryszarda Dołęgi. Szkoła ta jest także organizatorem wszystkich trzech etapów konkursu.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.