Aktualności
Trwa budowa ronda przy ulicy Janowskiej. Sprawdź sobotnie utrudnienia
2016-09-22
W sobotę 24 września układana będzie górna warstwa nawierzchni bitumicznej. Z tego powodu z ruchu pojazdów zostanie wyłączony odcinek od skrzyżowania z Aleją Jana Pawła II do skrzyżowania z ulicą Jana III Sobieskiego. Zakaz wjazdu nie będzie dotyczył mieszkańców przyległych posesji.

Objazd poprowadzony zostanie ulicami: Jana III Sobieskiego, Terebelską oraz Aleją Jana Pawła II. Trasa autobusowej linii „C” z zamkniętego odcinka ulicy Janowskiej i z ulicy Sobieskiego zostanie przeniesiona na Aleję Jana Pawła II i dalej ulicą Terebelska do pętli. Prosimy o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do wprowadzonych zmian.

Przypomnijmy, przy budowie ronda i pierwszego etapu Alei Armii Krajowej wykonano już 80 proc. prac. Wybudowano już: kanalizację deszczową czy zatoki autobusowe i chodnikowe. Pozostało jeszcze ułożenie ścieralnej nawierzchni asfaltowej (planowane do końca września), ułożenie asfaltu na ścieżkach rowerowych i wykonanie jezdni i chodnika na wlocie ulicy Okopowej oraz dokończenie oświetlenia ulic. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 30 października.

Budowa Alei Armii Krajowej jest głównym dojazdem do nowo budowanych osiedli mieszkaniowych. Rondo rozwiąże problemy komunikacyjne w tym miejscu. W budżecie 2016 roku jest to najdroższa inwestycja, na którą zabezpieczono ponad 4 mln zł. Całkowity koszt to ponad 5 mln zł, z czego 1,5 mln zł to dotacja budżetu państwa w ramach Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.
Pozostałe artykuły

,,Aktywny samorząd” w 2024 roku
2024-02-23

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej uprzejmie informuje o rozpoczęciu naboru wniosków w ramach  programu ,,Aktywny samorząd”.

Wystawa pt. "Archeologia na Bialskim Zamku"
2024-02-22

Zapraszamy do zwiedzania wystawy pt. "Archeologia na Bialskim Zamku" w Muzeum Południowego Podlasia.

Nowy kierunek studiów w bialskiej filii AWF
2024-02-22

Prezydent miasta Michał Litwiniuk podpisał dziś z prorektorem ds. Filii AWF w Białej Podlaskiej panem prof. dr. hab. Jerzym Sadowskim porozumienie o współdziałaniu naszego samorządu i uczelni przy utworzeniu nowego, innowacyjnego kierunku Sport Event Manager, który ruszy już 1 października 2024 roku. Kierunek skierowany jest do przyszłych liderów branży eventowej. 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2024-02-21

Prezydent Miasta Michał Litwiniuk zaprasza do udziału w miejskich uroczystościach związanych z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.