Aktualności
Trwa budowa ronda przy ulicy Janowskiej. Sprawdź sobotnie utrudnienia
2016-09-22
W sobotę 24 września układana będzie górna warstwa nawierzchni bitumicznej. Z tego powodu z ruchu pojazdów zostanie wyłączony odcinek od skrzyżowania z Aleją Jana Pawła II do skrzyżowania z ulicą Jana III Sobieskiego. Zakaz wjazdu nie będzie dotyczył mieszkańców przyległych posesji.

Objazd poprowadzony zostanie ulicami: Jana III Sobieskiego, Terebelską oraz Aleją Jana Pawła II. Trasa autobusowej linii „C” z zamkniętego odcinka ulicy Janowskiej i z ulicy Sobieskiego zostanie przeniesiona na Aleję Jana Pawła II i dalej ulicą Terebelska do pętli. Prosimy o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do wprowadzonych zmian.

Przypomnijmy, przy budowie ronda i pierwszego etapu Alei Armii Krajowej wykonano już 80 proc. prac. Wybudowano już: kanalizację deszczową czy zatoki autobusowe i chodnikowe. Pozostało jeszcze ułożenie ścieralnej nawierzchni asfaltowej (planowane do końca września), ułożenie asfaltu na ścieżkach rowerowych i wykonanie jezdni i chodnika na wlocie ulicy Okopowej oraz dokończenie oświetlenia ulic. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 30 października.

Budowa Alei Armii Krajowej jest głównym dojazdem do nowo budowanych osiedli mieszkaniowych. Rondo rozwiąże problemy komunikacyjne w tym miejscu. W budżecie 2016 roku jest to najdroższa inwestycja, na którą zabezpieczono ponad 4 mln zł. Całkowity koszt to ponad 5 mln zł, z czego 1,5 mln zł to dotacja budżetu państwa w ramach Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.
Pozostałe artykuły

Ferie w Białej Podlaskiej
2023-01-05

Od 16 stycznia br. dzieci i młodzież z województwa lubelskiego rozpoczynają ferie zimowe.

Kolejny graficzny sukces Piksela
2023-01-04

Z ogromną przyjemnością informujemy, że pięcioro podopiecznych z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury, działającej po kierunkiem pani Lilli Wielgan-Michaluk zostało laureatami XI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego „Mój Anioł" pod patronatem lubelskiego kuratora oświaty i starosty krasnostawskiego.

Prawa konsumentów - zmiana przepisów
2023-01-03

Z dniem 1 stycznia 2023 r. weszły w życie nowe przepisy dla konsumentów. Zmiany wynikają z implementacji trzech unijnych dyrektyw: Omnibus, Towarowej oraz Cyfrowej i dotyczą ustaw: o prawach...

Kolejne sukcesy młodych tancerzy z Dance Academy Studio Biała Podlaska
2022-12-21

Podczas XIX Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju Tańca, który odbył się 17 grudnia br. w Kielcach tancerze z Białej Podlaskiej zdobyli 24 cenne puchary i 76 medali.

Komunikat - rusza sprzedaż węgla
2022-12-16

Ze względu na procedury i limity narzucone przez spółkę PGE Paliwa spółka PEC rozpoczyna we wtorek dystrybucję węgla. Cena za 1 tonę węgla: 1800 zł (brutto).

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.