Aktualności
Nagrodzono najwspanialsze wypieki. Po raz kolejny odbył się Festiwal Sękaczy (WIDEO)
2016-09-20
Już po raz piąty odbył się Festiwal Sękaczy. W programie cyklicznej imprezy, która odbyła się w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy, znalazły się pokazy wypieku sękacza, prezentacja barwnych stoisk i oczywiście degustacja. Rozstrzygnięto także konkurs na najpiękniejszy i najsmaczniejszy sękacz oraz wyłoniono najlepsze zespoły biesiadne.

Podczas festiwalu można było między innymi poznać odpowiedź na nurtujące pytanie – ile sęków ma idealny sękacz? Nie zabrakło jednak występów artystycznych, w tym towarzyszącego wydarzeniu konkursu piosenki biesiadnej, w którym wzięło udział 16 zespołów. Najlepiej oceniono Dobrynianki z Dobrynia Dużego oraz Podlasianki z Rokitna i zespół Śpiewam, bo lubię z Łomaz.

Jednak najbardziej interesująca rywalizacja dotyczyła oczywiście sękaczy. Najlepsza w tej konkurencji okazała się Anna Korzeniewska z Zańkowa. Za nią uplasowała się Mirosława Brodacka ze Studzianki oraz Janina i Henryk Żukowie z Klonownicy Dużej.

Pozostałe artykuły

Informacja – obsługa dowodów osobistych
2023-03-30

Referat Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 31 marca br.

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.