Aktualności
Kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Powstaje rondo przy Janowskiej
2016-08-24
Trwa budowa ronda przy ul. Janowskiej, połączonego z nową nawierzchnią na ulicy Armii Krajowej. W związku z tym wprowadzono kolejny etap czasowej organizacji ruchu, który będzie obowiązywał od 24 sierpnia do 15 października. Całkowicie wyłączony z ruchu pojazdów i pieszych zostanie odcinek ul. Okopowej, za to będziemy mogli przejechać już nowym rondem, ale póki co w jednym kierunku.

Ulica Okopowa zostanie wyłączona z ruchu na odcinku od posesji nr 6 do ulicy Janowskiej. Zamknięty będzie ponadto wlot od strony ul. Janowskiej, która z kolei będzie przejezdna po nowo wybudowanym rondzie w kierunku wylotowym z miasta. Do centrum przejedziemy z kolei dotychczasową nawierzchnią. Ruch pieszych Janowską od strony zachodniej będzie całkowicie wyłączny, będzie odbywał się  tylko po wschodniej stronie ulicy.

Budowa 400-metrowego odcinka ulicy Armii Krajowej, połączonego z rondem na ul. Janowskiej zakończy się jeszcze w tym roku. Całość inwestycji pochłonie ponad 5 mln zł z miejskiego budżetu. Część kwoty, dokładnie połowa inwestycji tegorocznej, zostanie pokryta z dofinansowania. W 2015 roku na budowę przeznaczono już blisko 1 mln zł.
Pozostałe artykuły

Ferie w Białej Podlaskiej
2023-01-05

Od 16 stycznia br. dzieci i młodzież z województwa lubelskiego rozpoczynają ferie zimowe.

Kolejny graficzny sukces Piksela
2023-01-04

Z ogromną przyjemnością informujemy, że pięcioro podopiecznych z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury, działającej po kierunkiem pani Lilli Wielgan-Michaluk zostało laureatami XI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego „Mój Anioł" pod patronatem lubelskiego kuratora oświaty i starosty krasnostawskiego.

Prawa konsumentów - zmiana przepisów
2023-01-03

Z dniem 1 stycznia 2023 r. weszły w życie nowe przepisy dla konsumentów. Zmiany wynikają z implementacji trzech unijnych dyrektyw: Omnibus, Towarowej oraz Cyfrowej i dotyczą ustaw: o prawach...

Kolejne sukcesy młodych tancerzy z Dance Academy Studio Biała Podlaska
2022-12-21

Podczas XIX Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju Tańca, który odbył się 17 grudnia br. w Kielcach tancerze z Białej Podlaskiej zdobyli 24 cenne puchary i 76 medali.

Komunikat - rusza sprzedaż węgla
2022-12-16

Ze względu na procedury i limity narzucone przez spółkę PGE Paliwa spółka PEC rozpoczyna we wtorek dystrybucję węgla. Cena za 1 tonę węgla: 1800 zł (brutto).

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.