Aktualności
Inwestycja na nowy rok szkolny. „Kraszak” będzie miał boiska z prawdziwego zdarzenia
2016-07-08
Przy I LO w Białej Podlaskiej powstaną nowe boiska ze sztuczną nawierzchnią. Dotychczasowe liczą sobie już ponad 20 lat. Planowane zakończenie prac przewidziano na 15 września, zatem uczniowie będą mogli skorzystać z nowych udogodnień niemal od nowego roku szkolnego. Na nowych obiektach zagrają w koszykówkę, siatkówkę, badmintona i piłkę ręczną. Powstanie także kort tenisowy.

W domyśle boiska przy „Kraszaku” mają żyć przez cały dzień – zarówno w godzinach lekcyjnych, jak i późnych godzinach wieczornych. Ich wielofunkcyjność ma odpowiadać na zapotrzebowanie uczniów z całego miasta. Dużą zaletą będzie przede wszystkim powstanie kortu tenisowego, na których nadmiar miasto nie narzeka. W sumie na nowym obiekcie będzie można skorzystać z trzech dużych boisk oraz placów do gry w siatkówkę, badmintona czy piłkę ręczną.

Aktualnie ogłoszono przetarg na wykonawcę boiska. Za dwa tygodnie poznamy najlepszą ofertę, która będzie zależała przede wszystkim od konkurencyjnej ceny. Planowane zakończenie prac przewidziano na początek nowego roku szkolnego. Na nowych obiektach zamiast mączki ceglanej zostanie położona nawierzchnia przypominająca lekkoatletyczną bieżnię.
Pozostałe artykuły

Ferie w Białej Podlaskiej
2023-01-05

Od 16 stycznia br. dzieci i młodzież z województwa lubelskiego rozpoczynają ferie zimowe.

Kolejny graficzny sukces Piksela
2023-01-04

Z ogromną przyjemnością informujemy, że pięcioro podopiecznych z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury, działającej po kierunkiem pani Lilli Wielgan-Michaluk zostało laureatami XI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego „Mój Anioł" pod patronatem lubelskiego kuratora oświaty i starosty krasnostawskiego.

Prawa konsumentów - zmiana przepisów
2023-01-03

Z dniem 1 stycznia 2023 r. weszły w życie nowe przepisy dla konsumentów. Zmiany wynikają z implementacji trzech unijnych dyrektyw: Omnibus, Towarowej oraz Cyfrowej i dotyczą ustaw: o prawach...

Kolejne sukcesy młodych tancerzy z Dance Academy Studio Biała Podlaska
2022-12-21

Podczas XIX Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju Tańca, który odbył się 17 grudnia br. w Kielcach tancerze z Białej Podlaskiej zdobyli 24 cenne puchary i 76 medali.

Komunikat - rusza sprzedaż węgla
2022-12-16

Ze względu na procedury i limity narzucone przez spółkę PGE Paliwa spółka PEC rozpoczyna we wtorek dystrybucję węgla. Cena za 1 tonę węgla: 1800 zł (brutto).

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.