W najbliższych dniach nastąpi wdrożenie usługi ePłatności w aplikacji mObywatel oraz na portalu mobywatel.gov.pl dla Urzędu Miasta Biała Podlaska.
Zajęcia obejmowały zróżnicowany zakres tematyczny: gry i zabawy integracyjne, praca z tekstem, zabawy ze słowem, nauka tekstu rymowanego, budowanie etiud tematycznych, zabawy pantomimiczne, czy zabawa z rekwizytem, tkaniną i światłem. Powstawały także ilustracje ruchowe do piosenki, a dzieci miały okazję poznać podstawowe pojęcia, związane z teatrem.
Dzieci uczestniczyły również w warsztatach wyjazdowych, zorganizowanych w Teatrze Rozmaitości w Warszawie (partnera BCK w realizacji projektu), gdzie miały okazję poznać profesjonalną scenę teatralną, zwiedzić miejsca niedostępne dla widza (zaplecze teatru, pomieszczenia techniczne, garderoby) oraz spróbować swoich sił w przygotowaniu mini etiud.
Kolejnym elementem projektu były dwa wyjazdy do stolicy na dziecięce spektakle teatralne. Dzieci miały okazję zobaczyć na scenie Teatru Polskiego spektakl „Pinokio” oraz musical „Piotruś Pan” w Studio Buffo. Na realizację zadań Bialskie Centrum Kultury pozyskało dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna” w wysokości 26.000 zł.

W sobotę 28 czerwca w Parku Radziwiłłowskim odbyło się zachwycające widowisko „Noc Świętojańska” Teatru Słowa. Spektakl cudownie oddał czar tego czasu, gdy kwiat paproci...
Prawie pół tysiąca uczniów naszych szkół zdało przed wakacjami egzamin na karty rowerowe. Młodzież z SP 2, SP 3, SP 4 i SP 9 zna zasady bezpiecznego poruszania się po drogach rowerem i daje fantastyczny przykład innym.
Przyszedł upragniony czas wakacje, uczniowie zakończyli naukę i pożagnali się na czas lipca i sierpnia ze szkolnymi murami. Życzenia udanych wakacji złożył w SP nr 2, SP nr 9 oraz ZSZ nr 1 prezydent...
W sobotni poranek 28 czerwca z niemal 150 uczestnikami wystartował jubileuszowy 15 już Rajd im. Józefa Ignacego Kraszewskiego do Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w...