Aktualności
Niepełnosprawni pielgrzymowali do Pratulina
2016-06-29
Blisko 300 osób niepełnosprawnych z rodzicami, kierownikami i terapeutami Caritas Diecezji Siedleckiej pielgrzymowało w sobotę 25 czerwca do Sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Główną intencją wyjazdu była modlitwa za wstawiennictwem błogosławionych Wincentego Lewoniuka i jego 12 towarzyszy, którzy zginęli za wiarę w II połowie XIX wieku.

- Dla osób niepełnosprawnych nie jest to wyjazd wakacyjny. Przyjechali tu, aby doświadczyć nadziei i nabrać sił do dźwigania swojego krzyża. Takie spotkanie, to sposób na przełamanie tabu i wyjście z cienia. To poczucie siły wspólnoty ludzi, którzy są dziećmi jednego Ojca – mówił jeden z terapeutów Warsztatu Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej.

Pielgrzymka zorganizowana przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej, wpisała się w obchody 25-lecia siedleckiej Caritas. Uczestniczyły w niej Warsztaty Terapii Zajęciowej z Kisielan, Skórca, Siedlec, Białej Podlaskiej i Parczewa oraz Zakład Aktywności Zawodowej z Siedlec i Środowiskowy Dom Samopomocy z Białej Podlaskiej.

W programie wyjątkowego spotkania znalazła się prelekcja na temat historii Męczenników, procesja z ich relikwiami, msza święta i ucałowanie relikwii. Uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej występowali także w przeglądzie piosenki religijnej. Niepełnosprawni obejrzeli pokaz tańca, brali udział w grach i zabawach z udziałem straży pożarnej. Była także okazja do podziwiania grupy rekonstrukcji historycznej „Fortis”. Osobom zaangażowanym w przedsięwzięcie wręczono również dyplomy.
Pozostałe artykuły

Informacja – obsługa dowodów osobistych
2023-03-30

Referat Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 31 marca br.

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.