Aktualności
Niepełnosprawni pielgrzymowali do Pratulina
2016-06-29
Blisko 300 osób niepełnosprawnych z rodzicami, kierownikami i terapeutami Caritas Diecezji Siedleckiej pielgrzymowało w sobotę 25 czerwca do Sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Główną intencją wyjazdu była modlitwa za wstawiennictwem błogosławionych Wincentego Lewoniuka i jego 12 towarzyszy, którzy zginęli za wiarę w II połowie XIX wieku.

- Dla osób niepełnosprawnych nie jest to wyjazd wakacyjny. Przyjechali tu, aby doświadczyć nadziei i nabrać sił do dźwigania swojego krzyża. Takie spotkanie, to sposób na przełamanie tabu i wyjście z cienia. To poczucie siły wspólnoty ludzi, którzy są dziećmi jednego Ojca – mówił jeden z terapeutów Warsztatu Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej.

Pielgrzymka zorganizowana przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej, wpisała się w obchody 25-lecia siedleckiej Caritas. Uczestniczyły w niej Warsztaty Terapii Zajęciowej z Kisielan, Skórca, Siedlec, Białej Podlaskiej i Parczewa oraz Zakład Aktywności Zawodowej z Siedlec i Środowiskowy Dom Samopomocy z Białej Podlaskiej.

W programie wyjątkowego spotkania znalazła się prelekcja na temat historii Męczenników, procesja z ich relikwiami, msza święta i ucałowanie relikwii. Uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej występowali także w przeglądzie piosenki religijnej. Niepełnosprawni obejrzeli pokaz tańca, brali udział w grach i zabawach z udziałem straży pożarnej. Była także okazja do podziwiania grupy rekonstrukcji historycznej „Fortis”. Osobom zaangażowanym w przedsięwzięcie wręczono również dyplomy.
Pozostałe artykuły

Zadbaj o przyszłość zaszczep się na życie
2021-06-22

Ponad rok życia w reżimie obostrzeń pokazał nam, jak cenne są zdrowie i bezpieczeństwo. Po miesiącach, w których wiele osób miało być może poczucie niemocy, wreszcie możemy mieć znów wpływ na otaczającą nas rzeczywistość.

Wręczono wyróżnienia laureatom konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty 2020/2021
2021-06-22

16 czerca br. w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Roskoszy odbyła się uroczystość podczas której wyróżniono laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych przez  Lubelskiego Kuratora Oświaty 2020/2021.

Dzieci ze Stowarzyszenia Wspólny Świat i Zespołu Szkół Specjalnych otrzymały książki sensoryczne
2021-06-16

W marcu br.  Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży ,,Barwna” ogłosiła konkurs  o wdzięcznej nazwie ,,DotykaMy”, polegający na wykonaniu przez dzieci i dla dzieci specjalnej książeczki sensorycznej.

Kolejne dobre wieści z „Piksela"
2021-06-16

Miło nam poinformować o sukcesie jakim zakończył się udział podopiecznych Lilli Wielgan-Michaluk z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" Bialskiego Centrum Kultury podczas XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego z Cyklu Ziemia jest Jedna – Labirynty Świata Podwodnego, zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście" we Wrocławiu!!!

Spotkanie autorskiego z bialskim poetą Panem Jackiem Danilukiem
2021-06-16

W dniu 16 czerwca 2021 r. w Przedszkolu Samorządowym nr 14 odbyło się spotkanie autorskie z bialskim poetą Panem Jackiem Danilukiem w związku z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną pt. „Zwierzaki wujka Jacka”.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców