Aktualności
Będą pieniądze na program rewitalizacji miasta. Bialski projekt w czołówce najlepszych w województwie
2016-06-22
Będą pieniądze na program rewitalizacji miasta. Bialski projekt w czołówce najlepszych w województwie Blisko 180 tys. zł dofinansowania otrzymało miasto na przygotowanie programu rewitalizacji Białej Podlaskiej w konkursie województwa lubelskiego. Unijne środki trafią do 38 gmin, a bialski projekt został sklasyfikowany na bardzo wysokiej, trzeciej pozycji. Dla samorządów przeznaczono łącznie ponad 5 mln zł.

Przygotowanie programu rewitalizacji jest niezbędne do starania się o fundusze europejskie w Regionalnym Programie Operacyjnym na lata 2014-2020. Konkurs był elementem unijnego projektu, współfinansowanego przez Ministerstwo Rozwoju. Jego wartość to blisko 7 mln zł. O dofinansowanie starały się gminy miejskie i wiejsko-miejskie.

ZOBACZ LISTĘ NAJWYŻEJ OCENIONYCH WNIOSKÓW

Dzięki dofinansowaniu Biała Podlaska będzie mogła przygotować program rewitalizacji dla wybranych obszarów. Łączna wysokość projektu to blisko 200 tys. zł, z których ogromną większość stanowić będą środki unijne.
Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.