Aktualności
PSW powiększa kampus. Będą mieli bibliotekę z prawdziwego zdarzenia (WIDEO)
2016-06-22
Obok centrum naukowego, hali sportowej i domu studenta, nowa biblioteka będzie kolejną częścią kompleksu Państwowej Szkoły Wyższej, która od niedawna może poszczycić się mianem najlepszej wyższej szkoły zawodowej w rankingu „Perspektyw”. Nowy obiekt zostanie otwarty za kilka miesięcy.

Rozwój uczelni to również rozwój miasta. Myślę, że ta biblioteka będzie służyła przede wszystkim studentom, ale również mieszkańcom. Chciałbym żeby to było miejsce otwarte na potrzeby osób, które odwiedzają nasze miasto, a także osobom działającym w Uniwersytecie Trzeciego Wieku - mówił Dariusz Stefaniuk, który w towarzystwie Józefa Bergiera, rektora uczelni, dokonał podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego biblioteki.Na budowę nowej placówki PSW otrzymała dotację ministerialną w wysokości ponad 5 mln zł. Nowy obiekt zostanie dołączony do dotychczasowej biblioteki i będzie od niej dwukrotnie większy. W nowym kompleksie zaplanowano również odpowiednie miejsca dla studentów do pracy grupowej, sale multimedialne i dydaktyczne oraz ekspozycje.

Marzena Dziołak, dyrektor biblioteki dodaje, że będzie ona uzbrojona w najnowocześniejszą technologię, m.in. radiową identyfikację zbiorów, której nie posiada żadna bialska placówka i mało która w województwie. Nowy obiekt będzie posiadał także narzędzia do samodzielnego wypożyczenia i oddania książek. Dyrektor zapewnia także o dostępie do najnowszych publikacji zagranicznych i fachowej pomocy naukowej.

Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.