Aktualności

Bialskie szkoły zawodowe z sukcesami w olimpiadzie innowacji
2016-05-27
24 maja w Zespole Szkół nr 1 w Łukowie odbyło się oficjalne podsumowanie etapu okręgowego Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Uczestniczyli w niej uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. Doskonale zaprezentowała się młodzież bialskiego Ekonomika, która zdobyła pierwsze miejsce w kategorii drużynowej, a także indywidualnej, zdobywając dwa stopnie podium.

Aleksandra Szymańska, Magda Wiktoruk, Szymon Szymański uplasowali się na pierwszej pozycji, a tuż za nimi znalazła się drużyna z ZSZ nr 2 w Białej Podlaskiej. To właśnie uczeń drugiej bialskiej szkoły zawodowej, Paweł Zaciura, okazał się najlepszy w klasyfikacji indywidualnej. Na drugim i trzecim miejscu znaleźli się uczniowie z Ekonomika. Laureaci wezmą udział w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w Koszalinie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Gospodarki, Urząd Patentowy RP, Komisja Europejska w Polsce, Marszałek Województwa Lubelskiego, Lubelski Kurator Oświaty oraz Starosta Powiatu Łukowskiego.

Na uroczystości wręczania nagród obecny był sekretarz Zarządu Wojewódzkiego Klubu Techniki i Racjonalizacji Stanisław Janowczyk, rzecznik patentowy Zbigniew Gawski oraz wicestarosta powiatu łukowskiego Włodzimierz Wolski.

Klasyfikacja drużynowa:

I miejsce – Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej w składzie:
II miejsce – Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Białej Podlaskiej w składzie: Paweł Zaciura, Mateusz Iwaniuk i Konrad Demidowicz.
III miejsce – Zespół Szkół nr 3 w Łukowie w składzie: Paulina Kalinowska, Paweł Matyka i Marcin Wdowiak.

Klasyfikacja indywidualna:

X – Michał Witek – ZS nr 1 w Łukowie,
IX – Szymon Szymański – ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej,
VIII – Daniel Moch – IV LO w Łukowie,
VII – Paulina Kalinowska – ZS 3 w Łukowie,
VI – Damian Maliszewski – ZSP w Radzyniu Podlaskim,
V – Marcin Wdowiak – ZS 3 w Łukowie,
IV – Krzysztof Okliński – I LO w Łukowie.
III - Magda Wiktoruk z ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej.
II – Aleksandra Szymańska – ZSZ 1 w Białej Podlaskiej.
I - Paweł Zaciura z ZSZ nr 2 w Białej Podlaskiej.
Pozostałe artykuły

uż w najbliższą sobotę, 20 czerwca, w godzinach 10:00-12:00 odbędzie się wyjątkowy piknik edukacyjny organizowany w ramach krajowego treningu pierwszej pomocy. Wydarzenie to jest częścią Akademii...

Komunikat
2026-06-17

  41 Baza Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie informuje o planowanych w dniu 18 czerwca 2026 r. lotach w przestrzeni powietrznej nad miastem Biała Podlaska z udziałem samolotów M-346...

Stowarzyszenie Koło Bialczan zorganizowało walne zgromadzenie członków, podczas którego dokonano wyboru zarządu na kolejną kadencję. Funkcję prezesa organizacji nadal będzie sprawować...

Nadchodzące wydarzenia

Młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel”, działającej przy Bialskim Centrum Kultury (BCK24), zanotowały kolejną serię spektakularnych sukcesów na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Lilianna i Zuzanna Rudzkie, tworzące pod okiem instruktorki Lilli Wielgan-Michaluk, szturmem zdobywają uznanie w świecie filmu niezależnego i animacji. Ich najnowsze dzieło – film animowany „W krainie Marii Prymaczenko”

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.