Aktualności
Ćwierć wieku z Caritasem. Ważna organizacja charytatywna świętowała swój jubileusz
2016-05-25
22 maja blisko 400 osób wzięło udział w uroczystej gali z okazji 25-lecia istnienia Caritas Diecezji Siedleckiej. Był to moment symbolicznego podsumowania dorobku kościelno-charytatywnej organizacji, czas na wspomnienia i docenienia codziennej pracy na rzecz osób najbardziej potrzebujących. Swoje gratulacje i podziękowania złożył także Adam Chodziński, zastępca prezydenta miasta.

Obchody jubileuszu zainaugurowała o godz. 16:00 msza święta w Katedrze Siedleckiej, której przewodniczył ks. biskup Kazimierz Gurda. Następnie zaproszeni goście udali się do siedleckiego Centrum Kultury i Sztuki, aby wziąć udział w uroczystej gali.

Uczestnicy mogli obejrzeć film o działalności organizacji, który pokazał spektrum działań prowadzonych przez organizację i faktyczną potrzebę niesienia konkretnej pomocy. Na scenie prezentowały się także Warsztaty Terapii Zajęciowej z Parczewa i Białej Podlaskiej. Natomiast uczestnicy sekcji florystycznej Centrum Integracji Społecznej zadbali o odświętny wystrój z wykorzystaniem różnobarwnych kwiatów.

– 25 lat istnienia Caritas to czas pracy wielu wspaniałych księży, dyrektorów, pracowników, wolontariuszy, darczyńców, przyjaciół ale i podopiecznych, którzy poświęcili się misji pomagania w imię Caritas. To trud i wysiłek tych, którzy podjęli się poprowadzenia tego wielkiego dzieła miłosierdzia i pozytywnie odpowiedzieli na powołanie do pracy z najbardziej potrzebującymi – mówił ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Uroczystemu wieczorowi towarzyszył koncert Olgi Szomańskiej, popularnej wokalistki, znanej chociażby ze współpracy z Piotrem Rubikiem. Artystka zaprezentowała utwory z ostatniej płyty „Nówka”.

Caritas założono 14 kwietnia 1991 roku dekretem Biskupa Siedleckiego Jana Mazura. Obecnie obejmuje swoim zasięgiem 248 parafii. Siedzibą diecezjalnej Caritas jest powstałe w latach 1991-2001 Centrum Charytatywno-Duszpasterskie im. Bł. Matki Teresy z Kalkuty. Swoją działalność statutową realizuje m.in. w Białej Podlaskiej w budynku przy ul. Warszawskiej 15, gdzie znajdują się Centrum Wolontariatu, Centrum Integracji Społecznej, Jadłodajnia dla ubogich, Warsztat Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy, Centrum Pomocy Interdyscyplinarnej oraz Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego.
Pozostałe artykuły

Informacja – obsługa dowodów osobistych
2023-03-30

Referat Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 31 marca br.

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.