Aktualności
Ćwierć wieku z Caritasem. Ważna organizacja charytatywna świętowała swój jubileusz
2016-05-25
22 maja blisko 400 osób wzięło udział w uroczystej gali z okazji 25-lecia istnienia Caritas Diecezji Siedleckiej. Był to moment symbolicznego podsumowania dorobku kościelno-charytatywnej organizacji, czas na wspomnienia i docenienia codziennej pracy na rzecz osób najbardziej potrzebujących. Swoje gratulacje i podziękowania złożył także Adam Chodziński, zastępca prezydenta miasta.

Obchody jubileuszu zainaugurowała o godz. 16:00 msza święta w Katedrze Siedleckiej, której przewodniczył ks. biskup Kazimierz Gurda. Następnie zaproszeni goście udali się do siedleckiego Centrum Kultury i Sztuki, aby wziąć udział w uroczystej gali.

Uczestnicy mogli obejrzeć film o działalności organizacji, który pokazał spektrum działań prowadzonych przez organizację i faktyczną potrzebę niesienia konkretnej pomocy. Na scenie prezentowały się także Warsztaty Terapii Zajęciowej z Parczewa i Białej Podlaskiej. Natomiast uczestnicy sekcji florystycznej Centrum Integracji Społecznej zadbali o odświętny wystrój z wykorzystaniem różnobarwnych kwiatów.

– 25 lat istnienia Caritas to czas pracy wielu wspaniałych księży, dyrektorów, pracowników, wolontariuszy, darczyńców, przyjaciół ale i podopiecznych, którzy poświęcili się misji pomagania w imię Caritas. To trud i wysiłek tych, którzy podjęli się poprowadzenia tego wielkiego dzieła miłosierdzia i pozytywnie odpowiedzieli na powołanie do pracy z najbardziej potrzebującymi – mówił ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Uroczystemu wieczorowi towarzyszył koncert Olgi Szomańskiej, popularnej wokalistki, znanej chociażby ze współpracy z Piotrem Rubikiem. Artystka zaprezentowała utwory z ostatniej płyty „Nówka”.

Caritas założono 14 kwietnia 1991 roku dekretem Biskupa Siedleckiego Jana Mazura. Obecnie obejmuje swoim zasięgiem 248 parafii. Siedzibą diecezjalnej Caritas jest powstałe w latach 1991-2001 Centrum Charytatywno-Duszpasterskie im. Bł. Matki Teresy z Kalkuty. Swoją działalność statutową realizuje m.in. w Białej Podlaskiej w budynku przy ul. Warszawskiej 15, gdzie znajdują się Centrum Wolontariatu, Centrum Integracji Społecznej, Jadłodajnia dla ubogich, Warsztat Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy, Centrum Pomocy Interdyscyplinarnej oraz Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego.
Pozostałe artykuły

Zadbaj o przyszłość zaszczep się na życie
2021-06-22

Ponad rok życia w reżimie obostrzeń pokazał nam, jak cenne są zdrowie i bezpieczeństwo. Po miesiącach, w których wiele osób miało być może poczucie niemocy, wreszcie możemy mieć znów wpływ na otaczającą nas rzeczywistość.

Wręczono wyróżnienia laureatom konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty 2020/2021
2021-06-22

16 czerca br. w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Roskoszy odbyła się uroczystość podczas której wyróżniono laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych przez  Lubelskiego Kuratora Oświaty 2020/2021.

Dzieci ze Stowarzyszenia Wspólny Świat i Zespołu Szkół Specjalnych otrzymały książki sensoryczne
2021-06-16

W marcu br.  Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży ,,Barwna” ogłosiła konkurs  o wdzięcznej nazwie ,,DotykaMy”, polegający na wykonaniu przez dzieci i dla dzieci specjalnej książeczki sensorycznej.

Kolejne dobre wieści z „Piksela"
2021-06-16

Miło nam poinformować o sukcesie jakim zakończył się udział podopiecznych Lilli Wielgan-Michaluk z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" Bialskiego Centrum Kultury podczas XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego z Cyklu Ziemia jest Jedna – Labirynty Świata Podwodnego, zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście" we Wrocławiu!!!

Spotkanie autorskiego z bialskim poetą Panem Jackiem Danilukiem
2021-06-16

W dniu 16 czerwca 2021 r. w Przedszkolu Samorządowym nr 14 odbyło się spotkanie autorskie z bialskim poetą Panem Jackiem Danilukiem w związku z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną pt. „Zwierzaki wujka Jacka”.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców