Aktualności
Nie złożyłeś jeszcze propozycji do budżetu obywatelskiego? Masz ostatnią szansę!
2016-05-23
Już tylko do końca maja można składać propozycje projektów. Warto się spieszyć, bo do rozdysponowania w sumie jest 1 mln zł. Wszystkie niezbędne informacje, włącznie z formularzem wniosku, znajdziemy na stronie internetowej, poświęconej budżetowi obywatelskiemu. Zajrzyj już teraz na www.bo.bialapodlaska.pl!

Skate park, boisko albo nowy chodnik – pomysłów jest mnóstwo, a jedyne ograniczenie to dobre chęci. Wystarczy znaleźć kilkadziesiąt osób, które podpiszą się pod waszymi planami, a być może to właśnie ten projekt zostanie wcielony w życie.

Przypomnijmy, że dla ułatwienia i sprawiedliwego podziału wyróżniono kilka obszarów, w zależności od liczby mieszkańców. Każdy z nich otrzyma możliwość wykorzystania stałej kwoty 50 tys. zł oraz wyliczoną proporcjonalnie część budżetu obywatelskiego. Załącznik regulaminu szczegółowo przedstawia poszczególne obszary i należące do nich ulice.

POLECAMY TAKŻE: pobierz formularz wnioskuWedług zapisów regulaminu środki z budżetu obywatelskiego możemy wykorzystać na poprawienie estetyki miasta, utworzenie terenów zielonych, placów zabaw, ścieżek rowerowych czy skateparku. Jednak mieszkańcy mogą mieć także wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa, proponując instalację dodatkowego oświetlenia czy utworzenie przejść dla pieszych.

POLECAMY TAKŻE: dołącz do wydarzenia na Facebooku

Propozycję projektu do realizacji na danym obszarze w ramach budżetu obywatelskiego może składać osoba, która ukończyła 16 lat, zamieszkuje w Białej Podlaskiej na terenie danego obszaru. Dla ważności zgłoszenia konieczne jest poparcie propozycji przez co najmniej 30 mieszkańców obszaru.

Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.