Aktualności
Prestiżowe wyróżnienie od francuskiej fundacji. Nagrodzono bialską firmę
2016-04-15
We francuskiej ambasadzie pojawili się przedstawiciele firmy Bialskie Cuda, którzy otrzymali nagrodę od UP Fundation. W wydarzeniu wziął udział prezydent Dariusz Stefaniuk, który gratulował skutecznych bialskich przedsięwzięć o charakterze społecznym. Bialskiej firmie towarzyszył także Leszek Wojciechowski, dyrektor zakładu karnego.

To właśnie za program aktywizacji zawodowej (krawieckiej) więźniów Bialskie Cuda dostały nagrodę. Na wyróżnienie zasłużyła także inicjatywa Ekon pomaga. W rewanżu oryginalne prezenty powędrowały także do ambasadora: ogromne, uszyte przez więźniów maskotki koguta (galijskiego) i orła (Bielika).

Bialskie Cuda to przedsięwzięcie grupy kobiet, zainicjowane trzy lata temu jako Bialska Spółdzielnia Socjalna Progres. Początkowo realizowały projekty dla firmy odzieżowej Bialcon, z czasem nabrały doświadczenia i zamarzyły o postawieniu na rozwój i samodzielność. Tworzą ręcznej roboty zabawki, poduszeczki, koraliki i wstążeczki.

Wręczenie nagrody finansowej: 5000 euro na dalszą działalność firmy, odbyło się w warszawskiej rezydencji Pierre Buhler'a, Ambasadora Francji w Polsce. Do wyjazdu panie z Bialskich Cudów przygotował salon fryzjerki Tymoszyńska Atelier, mieszczący się w Białej Podlaskiej przy ul. Sapieżyńskiej 8/6.
Pozostałe artykuły

X Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci 2023
2023-09-27

Z ogromną przyjemnością dzielimy się z Wami informacją, że aż 16 filmów animowanych autorstwa wychowanków z Bialskiego Centrum Kultury, pracujących pod okiem pani Lilli...

Konkurs Internautów na ,,Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2023''
2023-09-27

Rajd Rowerowy im. J.I. Kraszewskiego ma szansę zostać Najlepszym Produktem Turystycznym Województwa Lubelskiego!

Zakończenie sezonu motocyklowego w Białej Podlaskiej
2023-09-25

MOTOKRZYŚ - mnóstwo pięknych maszyn, życzliwa pogoda, mocne brzmienie zespołu Rockheads, wystawa starych aut i motocykli oraz pokaz ratownictwa strażaków z OSP Sławacinek Stary. 

Dni Patrona Białej Podlaskiej - Jarmark Michałowy
2023-09-23

Sobota upłynęła w naszym mieście pod znakiem tradycji.

Bialskie targi pracy
2023-09-22

W Bialskich Targach Pracy, wzięło udział ponad 100 wystawców, a spotkanie było okazją do poznania aktualnych ofert pracy kilkudziesięciu firm z regionu oraz uzyskania diagnozy predyspozycji zawodowych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców