uż w najbliższą sobotę, 20 czerwca, w godzinach 10:00-12:00 odbędzie się wyjątkowy piknik edukacyjny organizowany w ramach krajowego treningu pierwszej pomocy. Wydarzenie to jest częścią Akademii...
Uczniowie walczą o wyjazd do Warszawy i udział w sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży
2016-04-07
Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 6 biorą udział w projekcie, którego celem jest zgłębienie wiedzy na temat lokalnych miejsc pamięci. Nagrodą będzie udział dwuosobowego zespołu ze szkoły w spotkaniu w Sejmie, które odbędzie się 1 czerwca. Z młodzieżą spotkał się prezydent Dariusz Stefaniuk, motywując do dalszej pracy i życząc sukcesów.
Tematem tegorocznej sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży są Miejsca pamięci – materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości. Rekrutacja potrwa do 15 kwietnia i ma na celu wyłonienie 230 dwuosobowych zespołów z całej Polski, których członkowie spotkają się w Sali Posiedzeń Sejmu 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka. Dodatkową nagrodą dla najlepszych uczestników z każdego województwa będzie prawo udziału w komisji problemowej, która odbędzie się 15 maja.
Organizatorem XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu, a w gronie współorganizatorów znajdują się Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz po raz pierwszy – Instytut Pamięci Narodowej. Informacje dotyczące procesu rekrutacji i przebiegu sesji plenarnej publikowane będą na stronie internetowej projektu: https://sdim.sejm.gov.pl.
Szkolnym koordynatorem projektu jest Grzegorz Chwalczuk – nauczyciel j. angielskiego, absolwent studiów podyplomowych wos.
Tematem tegorocznej sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży są Miejsca pamięci – materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości. Rekrutacja potrwa do 15 kwietnia i ma na celu wyłonienie 230 dwuosobowych zespołów z całej Polski, których członkowie spotkają się w Sali Posiedzeń Sejmu 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka. Dodatkową nagrodą dla najlepszych uczestników z każdego województwa będzie prawo udziału w komisji problemowej, która odbędzie się 15 maja.
Organizatorem XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu, a w gronie współorganizatorów znajdują się Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz po raz pierwszy – Instytut Pamięci Narodowej. Informacje dotyczące procesu rekrutacji i przebiegu sesji plenarnej publikowane będą na stronie internetowej projektu: https://sdim.sejm.gov.pl.
Szkolnym koordynatorem projektu jest Grzegorz Chwalczuk – nauczyciel j. angielskiego, absolwent studiów podyplomowych wos.
Pozostałe artykuły
Stowarzyszenie Koło Bialczan zorganizowało walne zgromadzenie członków, podczas którego dokonano wyboru zarządu na kolejną kadencję. Funkcję prezesa organizacji nadal będzie sprawować...
Młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel”, działającej przy Bialskim Centrum Kultury (BCK24), zanotowały kolejną serię spektakularnych sukcesów na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Lilianna i Zuzanna Rudzkie, tworzące pod okiem instruktorki Lilli Wielgan-Michaluk, szturmem zdobywają uznanie w świecie filmu niezależnego i animacji. Ich najnowsze dzieło – film animowany „W krainie Marii Prymaczenko”





