Aktualności
Czy powstanie autostrada do granicy z Białorusią? Znamy stanowisko ministerstwa
2016-03-17
Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa twierdzi że dużo zależy od wyników pomiarów na tej trasie, pokazujących raz na kilka lat jak zmienia się ruch transportu w Polsce. Na tej podstawie zostaną podjęte konkretne decyzje, jednak już teraz wiceszef resortu wskazuje na korzyści wynikające z tego rozwiązania, do których zalicza powstania ważnego centrum logistycznego w tej części kraju.

- Dotychczasowe pomiary nie uwzględniały budowy autostrady w pełnym wymiarze. Jednak wydaje mi się, że jeśli spojrzymy na to od strony strategicznej, to przy połączeniu portu w Małaszewiczach i możliwości lotniska w Białej Podlaskiej mamy szansę stworzenia bardzo ważnego centrum logistycznego, które mogłoby być zaczynem gospodarczym dla Polski wschodniej – wyjaśnia Jerzy Szmit.

POLECAMY TAKŻE: zobacz materiał filmowy

Minister wspomina również o trwających rozmowach na temat budowy strefy ekonomicznej w Białej Podlaskiej. Jego zdaniem najistotniejszą kwestią będzie realne obniżenie kosztów budowania dróg, którego można dokonać chociażby w oparciu o zmianę istniejących przepisów.
Pozostałe artykuły

II Bialski Kongres Przedsiębiorczości
2024-06-11

Już 24-25 czerwca 2024 roku odbędzie się II Bialski Kongres Przedsiębiorczości organizowany przez Bialskopodlaską Izbę Gospodarczą, prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka  i Akademię Bialską, który patronatem honorowym objęli Wojewodą Lubelski Krzysztof Komorski oraz Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Marek Kłoczko.

Swingowa potańcówka przy muzyce granej na żywo już w piątek!
2024-06-11

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk i Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina w Białej Podlaskiej zapraszają na swingową potańcówkę przy muzyce granej na żywo!

Rajd rowerowy "Za Torami" - Kręcimy dla Miasta Biała Podlaska
2024-06-11

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla "Za Torami" zapraszają na sąsiedzki rajd rowerowy pn. "Kręcimy dla Miasta Biała Podlaska".

Hanna Bajkowska otrzymała Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziaiłłowej II stopnia
2024-06-11

Dziś Prezydent Miasta Michał Litwiniuk wręczył pani Hannie Bajkowskiej Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziaiłłowej II stopnia.

III Etap Bialskiego Turnieju Szkół w Białej Podlaskiej - sportowa integracja i olimpijski duch
2024-06-11

10 czerwca br. w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Jana Kochanowskiego w Białej Podlaskiej odbył się III etap Bialskiego Turnieju Szkół.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.