Aktualności
Wymarzony początek sezonu bialskich sztangistów
2016-03-15
W Łukowie ciężarowcy rozpoczęli nowy sezon sportowy. 132 zawodniczek i zawodników województwa lubelskiego i nie tylko zgłosiło swój udział w Otwartych Mistrzostwach LZS województwa lubelskiego oraz VIII Memoriale Janusza Kowalczyka. W rywalizacji już tradycyjnie uczestniczyli zawodnicy z Białej Podlaskiej.

Postawę młodych zawodników bialskiego KS AZS AWF można podsumować krótko: rekordy życiowe i pełna dominacja w województwie. 16-letnia Dominika Sacharuk nie miała sobie równych w kategorii do lat 18. Rozpoczęła sezon z nowymi rekordami życiowymi i bardzo dobrymi perspektywami przed mistrzostwami Europy do lat 17.

Szans nie dali kolegom również sztangiści do lat 15. Walkę na pomoście w kategorii 69kg stoczyli klubowi koledzy. W rwaniu lepszy okazał się Jan Szudejko, jednak w podrzucie musiał uznać wyższość kolegi Bartosza Szyszko. W klasyfikacji Sincler’a uzyskali znaczącą przewagę nad kolejnymi zawodnikami.

Bialscy sztangiści w rywalizacji indywidualnej jak i w open okazali się najmocniejszymi zawodnikami do lat 15 w województwie. Uzyskane wyniki są dobrym prognostykiem przed walką o medale podczas październikowych mistrzostw Polski do lat 15.

Rekordy życiowe i doświadczenie z Łukowa przywieźli także 14 letni Jakub Stafijowski. Klubowy Dyzio zajął 3 miejsce w kategorii wagowej do 62 kg oraz Patryk Burda. Swoje życiówki poprawił także 18-letni Maciej Juchimuk, przygotowujący się do mistrzostw Polski do lat 20, które za miesiąc odbędą się w Nidzicy.

Zawodników z bialskiego klubu trenują na co dzień Paulina Szyszka i Jarosław Sacharuk.
Pozostałe artykuły

Podsumowanie roku szkolnego w Zespole Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina
2024-06-20

Uczniowie i kadra Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina w Białej Podlaskiej podsumowali dziś dokonania z minionego roku szkolnego.

Tauron Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach na trampolinie
2024-06-20

Za nami Tauron Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach na trampolinie, ścieżce akrobatycznej i podwójnej mini trampolinie.

Podsumowanie aktywności młodzieży uczęszczającej na zajęcia do Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel"
2024-06-20

Przyszedł czas na podsumowanie aktywności młodzieży uczęszczającej na zajęcia do Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel". Pod czujnym okiem pani Lilli Wielgan-Michaluk powstają tam niesamowite dzieła.

Spotkanie autorskie z Gabrielem Oleszką pt. "Opowieści z morza i Pomorza"
2024-06-19

W Miejskiej Bibliotece Publicznej gościł dziś emerytowany kapitan żeglugi wielkiej Gabriel Oleszek.

Utrudnienia na ul. Średniej
2024-06-19

Informujemy, że w związku z przebudową ul. Średniej w Białej Podlaskiej od dnia 20 czerwca 2024 r. do 10 lutego 2025 r. wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.