Aktualności
17 mld zł dla polskich rodzin w ramach programu Rodzina 500+. Od kwietnia rusza nabór wniosków (WIDEO)
2016-03-14
Prezydent Dariusz Stefaniuk wziął udział w spotkaniu z premier Beatą Szydło w sprawie priorytetowego programu „Rodzina 500+”. Szefowa rządu podkreśliła, że projekt jest wdrażany przy ścisłej współpracy z samorządami. Dzięki niemu do polskich rodzin trafi 17 mld złotych. Jest to pierwszy program polityki prorodzinnej po 1989 roku.

Głównymi zadaniami programu ma być wspieranie rodziny i walka z zapaścią demograficzną. Na spotkanie z wojewodami i prezydentami miast premier podkreślała, że to właśnie od samorządów zależy powodzenie realizacji tego ważnego projektu. Władze centralne oferują z kolei nie tylko pieniądze, ale też wsparcie informacyjne i organizacyjne.

Władze samorządowe otrzymały już przeszło 61 mln zł na wdrażanie programu. Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska podkreślała, że konsultacje z samorządami do tej pory były owocne i przyniosły konkretne korzyści.Od wtorku w resorcie i wszystkich województwach zostaną uruchomione infolinie na temat programu.

POLECAMY TAKŻE: więcej informacji o programie na oficjalnej stronie

Według wstępnych szacunków w Białej Podlaskiej programem może być objętych 4,5 tys. dzieci. Bialskie rodziny otrzymają rocznie 24 mln zł.Wszelkich informacji udziela Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, gdzie zostanie przygotowane specjalne stanowisko do obsługi w sprawie programu. Prezydent Dariusz Stefaniuk jednocześnie zapowiada spotkania w szkołach, podczas których rodzice dowiedzą się wszystkiego co niezbędne na temat realizacji programu „Rodzina 500+”. 

Wnioski o świadczenie będzie można składać przez trzy miesiące, począwszy od pierwszego kwietnia. Uniknięciu zalewu dokumentów w urzędach pomoże także możliwość składania wniosków drogą elektroniczną. Rodziny otrzymają świadczenia z wyrównaniem od kwietnia.

POLECAMY TAKŻE: pobierz wniosek do wypełnienia

Pozostałe artykuły

II Bialski Kongres Przedsiębiorczości
2024-06-11

Już 24-25 czerwca 2024 roku odbędzie się II Bialski Kongres Przedsiębiorczości organizowany przez Bialskopodlaską Izbę Gospodarczą, prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka  i Akademię Bialską, który patronatem honorowym objęli Wojewodą Lubelski Krzysztof Komorski oraz Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Marek Kłoczko.

Swingowa potańcówka przy muzyce granej na żywo już w piątek!
2024-06-11

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk i Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina w Białej Podlaskiej zapraszają na swingową potańcówkę przy muzyce granej na żywo!

Rajd rowerowy "Za Torami" - Kręcimy dla Miasta Biała Podlaska
2024-06-11

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla "Za Torami" zapraszają na sąsiedzki rajd rowerowy pn. "Kręcimy dla Miasta Biała Podlaska".

Hanna Bajkowska otrzymała Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziaiłłowej II stopnia
2024-06-11

Dziś Prezydent Miasta Michał Litwiniuk wręczył pani Hannie Bajkowskiej Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziaiłłowej II stopnia.

III Etap Bialskiego Turnieju Szkół w Białej Podlaskiej - sportowa integracja i olimpijski duch
2024-06-11

10 czerwca br. w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Jana Kochanowskiego w Białej Podlaskiej odbył się III etap Bialskiego Turnieju Szkół.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.