Aktualności
Bialskie szkoły walczą o kulturę. Uczennice podsumowały swój projekt
2016-03-07
Kultura to nie tortura – pod takim hasłem swój projekt realizują uczennice I LO im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej. To pokłosie ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii, do której włączyło się kilka bialskich szkół. Aneta Machoń, Joanna Bujnik, Paulina Józefaciuk, Małgorzata Tereszko i Gabriela Zahor podsumowały swoje dotychczasowe działania koncertem w sali BCK przy ul. Brzeskiej.

Na scenie zobaczyliśmy kabaret Nieśmiesznie Śmieszni, bialskiego wokalistę Janusza Maleńczuka oraz monodram w wykonaniu Klaudii Hasiuk, pracującej na co dzień w Teatrze Sylaba Romana Uścińskiego. Uczestnicy koncertu mieli także okazje wylosować atrakcyjne nagrody, które wylosował zastępca prezydenta miasta Michał Litwiniuk.

Występy były jednak tylko pretekstem do opowiedzenia o dotychczasowych działaniach zespołu projektowego. Uczennice pochwaliły się m.in. organizacją spotkania w przedszkolu z poetką Anną Mikiciuk, a także zaproszeniem do Białej Andrianny Trzepioty, autorki powieści „Zwilczona” i laureatki Ogólnopolskiego Konkursu im. J.I. Kraszewskiego.
Pozostałe artykuły

II Bialski Kongres Przedsiębiorczości
2024-06-11

Już 24-25 czerwca 2024 roku odbędzie się II Bialski Kongres Przedsiębiorczości organizowany przez Bialskopodlaską Izbę Gospodarczą, prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka  i Akademię Bialską, który patronatem honorowym objęli Wojewodą Lubelski Krzysztof Komorski oraz Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Marek Kłoczko.

Swingowa potańcówka przy muzyce granej na żywo już w piątek!
2024-06-11

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk i Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina w Białej Podlaskiej zapraszają na swingową potańcówkę przy muzyce granej na żywo!

Rajd rowerowy "Za Torami" - Kręcimy dla Miasta Biała Podlaska
2024-06-11

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla "Za Torami" zapraszają na sąsiedzki rajd rowerowy pn. "Kręcimy dla Miasta Biała Podlaska".

Hanna Bajkowska otrzymała Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziaiłłowej II stopnia
2024-06-11

Dziś Prezydent Miasta Michał Litwiniuk wręczył pani Hannie Bajkowskiej Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziaiłłowej II stopnia.

III Etap Bialskiego Turnieju Szkół w Białej Podlaskiej - sportowa integracja i olimpijski duch
2024-06-11

10 czerwca br. w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Jana Kochanowskiego w Białej Podlaskiej odbył się III etap Bialskiego Turnieju Szkół.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.