Aktualności
Bialczanie poszli szlakiem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej
2016-03-07
Ciemność, milczenie, zaduma, płomienie świec, światła latarek oraz kierowane przez wszystkich zebranych intencje do Pana Boga – taką ideę obrała Ekstremalna Droga Krzyżowa. Około tysiąc ludzi, trasa licząca około 20 km, przewodnik w odblaskowej kamizelce, krzyż i rozważania - po przejściu tej drogi każdy czuł się spełniony.

Początkiem trasy była parafia bł. Honorata przy ulicy Terebelskiej w Białej Podlaskiej, gdzie po wspólnej mszy uczestnicy pozostali w świątyni, aby dalej uczestniczyć w tym dziele. O godzinie 20.00 pierwsza grupa wyruszyła na Ekstremalną Drogę Krzyżową, a za nią kolejne. Nikt nie wstydził się nieść krzyż oraz iść ulicami miasta.

Końcowym punktem na mapie było Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w którym każdy po przejściu przez Bramę Miłosierdzia mógł skorzystać z sakramentu pokuty oraz ucałować relikwie Św. Faustyny. Mało kto czuł się zmęczony, wręcz przeciwnie - każdy był pełen satysfakcji, że mógł w taki sposób podziękować i oddać się Panu Bogu.

Światowe Dni Młodzieży oraz bialscy duszpasterze, jako organizatorzy przedsięwzięcia, dziękują wszystkim za obecność oraz zapowiadają powtórzenie inicjatywy w przyszłości.
Pozostałe artykuły

II Bialski Kongres Przedsiębiorczości
2024-06-11

Już 24-25 czerwca 2024 roku odbędzie się II Bialski Kongres Przedsiębiorczości organizowany przez Bialskopodlaską Izbę Gospodarczą, prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka  i Akademię Bialską, który patronatem honorowym objęli Wojewodą Lubelski Krzysztof Komorski oraz Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Marek Kłoczko.

Swingowa potańcówka przy muzyce granej na żywo już w piątek!
2024-06-11

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk i Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina w Białej Podlaskiej zapraszają na swingową potańcówkę przy muzyce granej na żywo!

Rajd rowerowy "Za Torami" - Kręcimy dla Miasta Biała Podlaska
2024-06-11

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla "Za Torami" zapraszają na sąsiedzki rajd rowerowy pn. "Kręcimy dla Miasta Biała Podlaska".

Hanna Bajkowska otrzymała Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziaiłłowej II stopnia
2024-06-11

Dziś Prezydent Miasta Michał Litwiniuk wręczył pani Hannie Bajkowskiej Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziaiłłowej II stopnia.

III Etap Bialskiego Turnieju Szkół w Białej Podlaskiej - sportowa integracja i olimpijski duch
2024-06-11

10 czerwca br. w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Jana Kochanowskiego w Białej Podlaskiej odbył się III etap Bialskiego Turnieju Szkół.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.