Aktualności
Debatowali na temat tradycji i przyszłości międzynarodowej współpracy w Europie Środkowej
2016-03-07
W Ossówce niedaleko Białej Podlaskiej odbyła się trzydniowa konferencja z udziałem przedstawicieli Polski, Ukrainy i Białorusi. Tematem obrad była współpraca międzynarodowa i podzielenie się doświadczeniami na temat inicjatyw w zakresie edukacji, wychowania patriotycznego i dialogu międzynarodowego. Dialogowano także na temat współpracy samorządowej i gospodarczej.

Uczestnicy Colloquium przedstawiali historyczny i kulturowy krajobraz Europy Środkowej z podkreśleniem wartości patriotycznych. Wskazywali przy tym na wspólną przestrzeń debaty, charakterystyczną dla krajów leżących w tej części starego kontynentu.

Spotkanie stało się okazją do zaprezentowania osiągnięć we współpracy w sferze edukacji. Rozmawiano o wspólnych inicjatywach w ramach wychowania patriotycznego i dialogu międzykulturowego w kierunku zrozumienia i wzajemnego szacunku. Tematem jednej z sesji była również współpraca samorządowa między Białorusią, Ukrainą i Polską.
Pozostałe artykuły

Informacja – obsługa dowodów osobistych
2023-03-30

Referat Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 31 marca br.

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.