Aktualności
Ogromne zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii. Mieszkańcy złożyli blisko 2,5 tys. wniosków!
2016-02-24
15 lutego zakończył się nabór wniosków na odnawialne źródła energii. Projekt cieszy się ogromną popularnością. W sumie na wszystkie rodzaje urządzeń w Bialskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości przy ul. Łaziennej 3 złożono blisko 2,5 tys. wniosków. Największym zainteresowaniem cieszyła się możliwość zainstalowania kolektorów słonecznych ale dużo chętnych było również na panele fotowoltaniczne. 

- Do tej pory władze miasta nie zwracały na to uwagi. W wielu gminach takie instalacje powstają od dawna. W Białej jak dotąd nie pojawiły się takie rozwiązania, dlatego staramy się to zmienić. Nawet jeśli będzie to kilkaset osób to będzie to nasz sukces – mówił prezydent Dariusz Stefaniuk o programie dofinansowania odnawialnych źródeł energii.

Realizacja planowanych inwestycji jest uzależniona od uzyskania przez miasto dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014- 2020. Biała rywalizuje o środki w konkursie z innymi samorządami. Rozstrzygnięcia możemy spodziewać się w trzecim kwartale 2016 roku. Montaż instalacji w domach jednorodzinnych mógłby być możliwy w przyszłym roku.
Pozostałe artykuły

Ulica Sarnia w budowie
2024-07-18

Trwa budowa ulicy Sarniej. Wykonawcą jest firma Tre-Drom z Białej Podlaskiej. Ulica powstaje w ramach konsekwentnie realizowanego Planu Budowy Dróg.

Zapraszamy na Wakacyjne Koncerty na placu Wolności
2024-07-18

W tym tygodniu przed publicznością wystąpi zespół Rollercoaster.

Akcja "Lato w mieście"
2024-07-18

Akcja "Lato w mieście" już od pierwszych dni wakacji cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Konkurs z okazji 115. rocznicy urodzin Bazylego Albiczuka
2024-07-17

18 lipca 1909 r. urodził się Bazyli Albiczuk, polski malarz, prymitywista.

Zawody w układaniu kostki rubika na czas
2024-07-15

W miniony weekend zakończyły się kolejne zawody w speedcubingu - dyscyplinie, która z roku na rok zyskuje na popularności.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.