Aktualności
Załatw sprawę przez internet. Teraz jest to jeszcze łatwiejsze
2016-01-22
Z pomocą platformy ePUAP można wysłać wiele urzędowych pism i załatwić formalności związane na przykład z założeniem lub zamknięciem firmy. Wystarczy pojawić się w Bialskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości na ul. Łaziennej 3, gdzie uzyskamy odpowiednią pomoc przy założeniu swojego profilu.

Głównym założeniem Centrum Aktywności Cyfrowej jest poprawa dostępności informacji i usług publicznych oraz wspieranie rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw w mieście. W ramach projektu dofinansowanego przez ministerstwo cyfryzacji urząd miasta zakupił nowy sprzęt i oprogramowanie, a także odpowiednie certyfikaty dla osób obsługujących system.

ePUAP to internetowa platforma na której urzędy udostępniają swoje usługi bez obciążania mieszkańców dodatkowymi kosztami. Tutaj możemy załatwić sprawę z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Wystarczy do tego połączenie z internetem.

ZALOGUJ SIĘ DO EPUAP

Warunkiem składania pism w formie elektronicznej jest profil zaufany, czyli ujmując najprościej stworzenie swojego loginu, za pomocą którego będzie możliwa identyfikacja i weryfikacja naszych danych osobowych. Konto można założyć drogą elektroniczną na stronie www.epuap.gov.pl. Jednocześnie składamy też wniosek o profil zaufany, który w ciągu 14 dni należy potwierdzić w punkcie przy Łaziennej 3, czyli Bialskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

Dzięki logowaniu z profilem zaufanym łatwiej założymy firmy albo ją zamkniemy, bo wniosek można wysłać drogą elektroniczną. Można w ten sposób wysłać także inne dokumenty: wniosek o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami czy o przebiegu służby wojskowej. W ten sposób zweryfikujemy także dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym.

Liczne korzyści dotyczą także spraw załatwianych w samym urzędzie miasta. Elektronicznie złożymy wniosek o wydanie dowodu osobistego albo zgłosimy jego uratę lub uszkodzenie. W ten sposób możemy także wnioskować o wydanie prawa jazdy czy zgłosić wymeldowanie.

Pozostałe artykuły

Ulica Sarnia w budowie
2024-07-18

Trwa budowa ulicy Sarniej. Wykonawcą jest firma Tre-Drom z Białej Podlaskiej. Ulica powstaje w ramach konsekwentnie realizowanego Planu Budowy Dróg.

Zapraszamy na Wakacyjne Koncerty na placu Wolności
2024-07-18

W tym tygodniu przed publicznością wystąpi zespół Rollercoaster.

Akcja "Lato w mieście"
2024-07-18

Akcja "Lato w mieście" już od pierwszych dni wakacji cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Konkurs z okazji 115. rocznicy urodzin Bazylego Albiczuka
2024-07-17

18 lipca 1909 r. urodził się Bazyli Albiczuk, polski malarz, prymitywista.

Zawody w układaniu kostki rubika na czas
2024-07-15

W miniony weekend zakończyły się kolejne zawody w speedcubingu - dyscyplinie, która z roku na rok zyskuje na popularności.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.