Aktualności
Tego słuchaliśmy w latach 90. Europejskie gwiazdy wystąpią na bialskim lotnisku!
2016-01-21
Mr. President, Dr. Alban i Fun Factory – to tylko niektóre z gwiazd 90. Festiwal, który 27 sierpnia odbędzie się na terenie bialskiego lotniska. Bezprecedensowe wydarzenie muzyczne będzie najgłośniejszą imprezą w tej części kraju i pierwszą w historii miasta z tak doborową obsadą artystów na jednej scenie.

- Przyjadą do nas gwiazdy, które dobrze pamiętam ze swojej młodości, przy których muzyce świetnie się bawiliśmy, a już niedługo będzie można posłuchać ich na żywo. Wiele osób uczyniło starania aby doprowadzić do realizacji tego wydarzenia i jestem pewny, że to świetna promocja dla miasta i regionu, również za granicą, bo liczę na to, że przyjedzie mnóstwo gości zza wschodniej granicy – mówi z zadowoleniem o pomyśle organizacji imprezy prezydent Dariusz Stefaniuk.

To właśnie w urzędzie miasta narodził się pomysł aby wielkie wydarzenie muzyczne, które od kilku lat odbywa się w Bielsku-Białej przenieść na tutejszy grunt. Powodem była popularność muzyki z lat 90. ale również świetna lokalizacja bialskiego lotniska, które idealnie nadaje się na realizację tak imponującego pomysłu.

90’Festival on Tour to cykl koncertów, który rusza w 2016 roku. W Białej Podlaskiej odbędzie się pierwszy w Polsce festiwal w ramach tego projektu. Tzw. Strefie Lotnisko już 27 sierpnia zamieni się w największą w historii scenę muzyki eurodance.

POLECAMY TAKŻE: dołącz do wydarzenia na Facebooku

- Od początku bardzo dobrze nam się współpracowało. Pierwsze wydarzenie naszego festiwalu odbędzie się na słonecznym wybrzeżu Costa Blanca w Hiszpanii pod koniec lipca. 13 sierpnia odbędzie główne wydarzenie w Bielsku-Białej. W Białej zobaczymy niemal identyczny skład artystów co w pierwszej edycji festiwalu - mówi Łukasz Rzebko z Agnecji Eventowej Extomusic, organiator 90. Festival.

27 sierpnia na lotnisku usłyszymy Fun Factory, Dr. Albana i Mr. President, a ponadto zaprezentuje się specjaliści od muzyki klubowej DJ Quicksilver i DJ Marco oraz polska gwiazda lat 90. Stachursky. Nie zabraknie też atrakcji pozascenicznych. Wesołe miasteczko, duża strefa gastronomiczna i dodatkowe atrakcje powinny sprawić, że bialska impreza zostanie w pamięci wielu mieszkańców regionu.

Bilety będą dostępne już niebawem. Warto kupować je wcześniej, bo pierwsza cena będzie najbardziej atrakcyjna. W całym wydarzeniu będziemy mogli wziąć udział za jedyne 29 zł.- Szukaliśmy wydarzenia które byłoby atrakcyjne nie tylko dla mieszkańców Białej Podlaskiej ale również regionu i województwa. Cieszymy się, że możemy włączyć w organizację festiwalu.

Posiadamy zaplecze techniczne i kadrowe aby pomóc logistycznie wesprzeć agencję. Chcemy żeby impreza zaistniała w świadomości mieszkańców regionu, województwa, a nawet gości z zagranicy – mówi Zbigniew Kapela, p.o. dyrektora BCK, które włączy się aktywnie w organizację wydarzenia.

Pozostałe artykuły

Ulica Sarnia w budowie
2024-07-18

Trwa budowa ulicy Sarniej. Wykonawcą jest firma Tre-Drom z Białej Podlaskiej. Ulica powstaje w ramach konsekwentnie realizowanego Planu Budowy Dróg.

Zapraszamy na Wakacyjne Koncerty na placu Wolności
2024-07-18

W tym tygodniu przed publicznością wystąpi zespół Rollercoaster.

Akcja "Lato w mieście"
2024-07-18

Akcja "Lato w mieście" już od pierwszych dni wakacji cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Konkurs z okazji 115. rocznicy urodzin Bazylego Albiczuka
2024-07-17

18 lipca 1909 r. urodził się Bazyli Albiczuk, polski malarz, prymitywista.

Zawody w układaniu kostki rubika na czas
2024-07-15

W miniony weekend zakończyły się kolejne zawody w speedcubingu - dyscyplinie, która z roku na rok zyskuje na popularności.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.