Aktualności
Straż miejska ostrzega: za wyrzucanie śmieci grożą wysokie kary pieniężne
2016-01-20
Ostatnio coraz częściej straż miejska walczy z nielegalnymi wysypiskami śmieci. Sprawcy często wpadają, zostawiając swoje dane w wyrzuconych workach, np.: adresowane koperty, rachunki, potwierdzenia przelewów. Niedawno ustalono osobę, która zaśmieciła teren lasu przy lotnisku. Został ukarany mandatem w wysokości 500 zł, a do tego musiał po sobie posprzątać.  

Od 18 marca ubiegłego roku w sprzątaniu pomagają osadzeni pod nadzorem strażników. Porządkują najbardziej newralgiczne miejsca miasta. Dotychczas posprzątano 233 miejsc i zebrano 1276 120-litrowych worków ze śmieciami. Obszary do uporządkowania wskazywali bialczanie. Niestety część mieszkańców ciągle wyrzuca odpadki w tych miejscach.

- Uprawnienia straży miejskiej w zakresie nielegalnych wysypisk śmieci reguluje art. 145, kodeksu wykroczeń. Należy pamiętać, że kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany. Ważny jest także art. 162 par 1 kw - Kto w lasach zanieczyszcza glebę lub wodę albo wyrzuca do lasu kamienie, śmieci , złom, padlinę lub inne nieczystości albo w inny sposób zaśmieca las , podlega karze grzywny albo karze nagany – przypomina Artur Kozioł, zastępca komendanta straży miejskiej.

Zimą bialskich strażników trapi także problem osób bezdomnych. Niedawno patrolując ulice miasta napotkali osobę, która przy -16 stopni Celsjusza spała na przystanku autobusowym. Patrol nadjechał w samą porę. Dzięki szybkiej reakcji osobę przewieziono do noclegowni i uratowano jej życie. Tej samej nocy uratowano drugą osobę. Po namowie funkcjonariuszy z pustostanu została przewieziona do noclegowni.

- Apelujemy do mieszkańców o zgłaszanie przypadków osób znajdujących się pod wpływem alkoholu, osób dziwnie zachowujących się oraz bezdomnych. Prosimy również o informowanie o pustostanach, w których mogą przebywać bezdomni – mówi zastępca komendanta przypominając, że straż współpracuje z policją i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w celu wyeliminowania tego problemu.
Pozostałe artykuły

Ulica Sarnia w budowie
2024-07-18

Trwa budowa ulicy Sarniej. Wykonawcą jest firma Tre-Drom z Białej Podlaskiej. Ulica powstaje w ramach konsekwentnie realizowanego Planu Budowy Dróg.

Zapraszamy na Wakacyjne Koncerty na placu Wolności
2024-07-18

W tym tygodniu przed publicznością wystąpi zespół Rollercoaster.

Akcja "Lato w mieście"
2024-07-18

Akcja "Lato w mieście" już od pierwszych dni wakacji cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Konkurs z okazji 115. rocznicy urodzin Bazylego Albiczuka
2024-07-17

18 lipca 1909 r. urodził się Bazyli Albiczuk, polski malarz, prymitywista.

Zawody w układaniu kostki rubika na czas
2024-07-15

W miniony weekend zakończyły się kolejne zawody w speedcubingu - dyscyplinie, która z roku na rok zyskuje na popularności.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.