uż w najbliższą sobotę, 20 czerwca, w godzinach 10:00-12:00 odbędzie się wyjątkowy piknik edukacyjny organizowany w ramach krajowego treningu pierwszej pomocy. Wydarzenie to jest częścią Akademii...
Dobra zabawa i edukacja. Uczniowie z bialskiego gimnazjum poznawali tradycję różnych kultur
2015-12-04
W Gimnazjum nr 3 zorganizowano Dzień Wielokulturowości, będący podsumowaniem projektu finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej. Główną częścią spotkania był konkurs prac wykonanych przez trzyosobowe zespoły gimnazjalistów reprezentujących poszczególne klasy.
Projekt realizowany przez nauczycielki gimnazjum wspierał prezydent Dariusz Stefaniuk. Dwa tygodnie wcześniej drużyny wylosowały tematy swoich prezentacji, a ich wspólnym mianownikiem było ukazanie różnorodności kulturowej współczesnego świata.
Jury, którego honorowym członkiem był wiceprezydent miasta Michał Litwiniuk, miało za zadanie ocenić zarówno zawartość merytoryczną i walory plastyczne każdej pracy, jak i sposób omówienia danego tematu w trakcie spotkania. Oglądanie wystąpień kolejnych klas było doskonałą okazją do wzbogacenia wiedzy na bardzo różne tematy – zaczynając od historii Białej Podlaskiej i obecnych w niej śladów wielu kultur i religii, poprzez stroje ludowe Polski i wybranych krajów, aż po imponujące budowle czy smakowite potrawy z najodleglejszych zakątków świata.
Wszystkie zespoły zaprezentowały bardzo wysoki poziom, ale na najwyższe słowa uznania ze strony jury zasłużyli ostateczni zwycięzcy tej rywalizacji, czyli przedstawiciele klas: II C, II A i III D. Po uroczystym wręczeniu nagród odbyły się jeszcze kolejne konkursy, w których zmierzyły się ze sobą drużyny utworzone z uczniów różnych klas. Była to okazja do dobrej, wesołej zabawy, a ponieważ wszyscy jej uczestnicy otrzymali słodkie upominki, nikt nie mógł poczuć się pokonanym.
Projekt realizowany przez nauczycielki gimnazjum wspierał prezydent Dariusz Stefaniuk. Dwa tygodnie wcześniej drużyny wylosowały tematy swoich prezentacji, a ich wspólnym mianownikiem było ukazanie różnorodności kulturowej współczesnego świata.
Jury, którego honorowym członkiem był wiceprezydent miasta Michał Litwiniuk, miało za zadanie ocenić zarówno zawartość merytoryczną i walory plastyczne każdej pracy, jak i sposób omówienia danego tematu w trakcie spotkania. Oglądanie wystąpień kolejnych klas było doskonałą okazją do wzbogacenia wiedzy na bardzo różne tematy – zaczynając od historii Białej Podlaskiej i obecnych w niej śladów wielu kultur i religii, poprzez stroje ludowe Polski i wybranych krajów, aż po imponujące budowle czy smakowite potrawy z najodleglejszych zakątków świata.
Wszystkie zespoły zaprezentowały bardzo wysoki poziom, ale na najwyższe słowa uznania ze strony jury zasłużyli ostateczni zwycięzcy tej rywalizacji, czyli przedstawiciele klas: II C, II A i III D. Po uroczystym wręczeniu nagród odbyły się jeszcze kolejne konkursy, w których zmierzyły się ze sobą drużyny utworzone z uczniów różnych klas. Była to okazja do dobrej, wesołej zabawy, a ponieważ wszyscy jej uczestnicy otrzymali słodkie upominki, nikt nie mógł poczuć się pokonanym.
Pozostałe artykuły
Stowarzyszenie Koło Bialczan zorganizowało walne zgromadzenie członków, podczas którego dokonano wyboru zarządu na kolejną kadencję. Funkcję prezesa organizacji nadal będzie sprawować...
Młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel”, działającej przy Bialskim Centrum Kultury (BCK24), zanotowały kolejną serię spektakularnych sukcesów na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Lilianna i Zuzanna Rudzkie, tworzące pod okiem instruktorki Lilli Wielgan-Michaluk, szturmem zdobywają uznanie w świecie filmu niezależnego i animacji. Ich najnowsze dzieło – film animowany „W krainie Marii Prymaczenko”





