Aktualności

Uczniowie bialskich szkół odebrali wyróżnienia za udział w konkursie „Kocham - nie piję”
2015-11-20
Uczniowie bialskich szkół zostali wyróżnieni za udział w akcji profilaktycznej, organizowanej z inicjatywy gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Akcja była organizowana w związku z obchodami światowego dnia FAS (Alkoholowego Zespołu Płodowego).

W ramach programu uczniowie m.in. obejrzeli film pt. „Wieczne Dziecko”. Chętni otrzymali także możliwość udziału w konkursie promującym hasło „Kocham – nie piję – ciąża na trzeźwo”. Prace przygotowali uczniowie gimnazjów i szkół średnich, a także szkolna bursa. Nagrodzone osoby otrzymały statuetki z rąk prezydenta Dariusza Stefaniuka oraz przewodniczącej komisji Anny Stolarczuk.

Spożywanie alkoholu przez kobiety w ciąży to jeden z najtrudniejszych tematów społecznych, którymi zajmuje się Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Białej Podlaskiej. Główne konsekwencje dotyczą tzw. FAS, czyli Płodowego Zespołu Alkoholowego, obejmującego zaburzenia psychiczne i fizyczne dziecka.

Zwycięzcy konkursu plastycznego oraz najlepsza prezentacja multimedialna:

NAGRODY W KATEGORII PRACA PLASTYCZNA :

I miejsce - Aleksandra Lewkowicz II e IV LO
II miejsce - Magdalena Żuk II d IV LO
III miejsce - Joanna Lewkowicz II LO im. E. Plater

WYRÓŻNIENIA W KATEGORII PRACA PLASTYCZNA :

1. Maria Lewkowicz ZSO 3 – II LO im. E. Plater
2. Edyta Semeniuk ZSZ 1
3. Karolina Skibińska ZSZ 1

NAGRODY W KATEGORII PRACA MULTIMEDIALNA:
Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej
1. Justyna Lachowska
2. Milena Maciejuk
3. Paulina Skolimowska
Pozostałe artykuły

Zakończenie roku akademickiego UTW Akademii Bialskiej to wyjątkowy moment pełen wzruszeń, radości i dumy!

W Białej Podlaskiej odbył się wyjątkowy piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, będący wyrazem wdzięczności dla osób pełniących tę niezwykle ważną misję. Wydarzenie stało się okazją do...

W Białej Podlaskiej odbyło się uroczyste wręczenie prestiżowych wyróżnień – Diamentowych oraz Złotych Piór. Nagrody te odebrało prawie 300 uczniów z miejskich szkół,...

Blisko 150 rowerzystów wzięło udział w 16. edycji Rajdu im. J. I. Kraszewskiego, którego celem było Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie. Cykliści ruszyli w trasę, by...

Gucio, Borys, Pucio, Bella i Miłek to tylko kilku z ponad 160 podopiecznych, którzy na co dzień znajdują bezpieczne schronienie w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Azyl” w Białej...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.