Aktualności
Bialczanie debatowali na spotkaniu w stolicy
2015-11-20
W siedzibie Komendy Głównej OHP w Warszawie odbyło się spotkanie zarządu filii Koła Bialczan. Dyskutowano o perspektywach rozwoju Białej Podlaskiej, przypomniano także ważne fakty historyczne miasta. Obrady zaszczycił swoją obecnością prezydent Dariusz Stefaniuk.

Bialski włodarz prezentował strategię rozwoju na lata 2015-2020. Mówił o najważniejszych kwestiach do rozstrzygnięcia, w szczególności o planach komunikacyjnego usprawnienia miasta. Wspominał ponadto o skuteczniejszym wykorzystaniu miejskiego potencjału i utworzeniu specjalnej podstrefy ekonomicznej.

Spotkanie stało się także okazją do wspomnień. Prof. Bolesław Orłowski, członek rady Instytutu Pamięci Narodowej, mówił o czasach II Rzeczypospolitej jako okresie oryginalnej myśli technicznej. Dopełnieniem jego prelekcji był wykład dr. Andrzeja Glasa – inżyniera, konstruktora lotniczego i historyka lotnictwa, na temat Podlaskiej Wytwórni Samolotów.
Pozostałe artykuły

Informacja – obsługa dowodów osobistych
2023-03-30

Referat Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 31 marca br.

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.