Aktualności
Szukamy następców Roberta Lewandowskiego i Ariela Borysiuka (WIDEO)
2015-11-02
Białej Podlaskiej powstanie Akademia Młodych Orłów. To nowatorski pomysł Polskiego Związku Piłki Nożnej na szkolenie młodzieży. Podczas Dni Talentu przeprowadzono nabór do szkoły. Wkrótce poznamy jego wyniki.

Trenerem koordynatorem ośrodka jest Marcin Kasprowicz. – W Akademii jest miejsce dla około 90 młodych piłkarzy i piłkarek w wieku od 6 do 11 lat. Podczas naboru zauważyliśmy kilka perełek – podkreśla szef bialskiej akademii, który do pomocy przy projekcie ma dwóch asystentów: Annę Puk i Michała Karpiszuka oraz wolontariuszy.

Polski Związek Piłki Nożnej firmuje przedsięwzięciu oraz po części je współfinansuje. Pozostałą część daje samorząd. Miasto daje także boisko, którym będzie orlik przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2. Państwowa Szkoła Wyższa na potrzeby akademii użyczać będzie halę sportową. Prezydent Dariusz Stefaniuk nie ma wątpliwości, że to ciekawe przedsięwzięcie. – Chcielibyśmy znaleźć następców Roberta Lewandowskiego, czy chociażby pochodzącego z Białej Podlaskiej Ariela Borysiuka – zaznacza.

Dodatkowe informacje dotyczące akademii można uzyskać u trenera koordynatora pod numerem telefonu 502-684-344.

Pozostałe artykuły

Podziel się swoimi opiniami na temat Budżetu Obywatelskiego
2023-12-01

Zakończyła się VIII edycja Budżetu Obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Po raz pierwszy mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mogli podzielić się swoimi opiniami i sugestiami dotyczącymi Budżetu...

Wystawa twórczości prof. Stanisława Baja - "Świadkowie życia”
2023-11-28

"Świadkowie życia” – to wystawa twórczości prof. Stanisława Baja, którą koniecznie musicie zobaczyć, historia wspaniałego artysty-indywidualisty, urodzonego w nadbużańskich Dołhobrodach, spleciona z biegiem kolejnych lat, gdy obserwując otaczający świat, ludzi, poznawał siebie i wyrażał własne emocje, nie raz poruszając do głębi krytyków.

Ruszyła budowa nowego mostu na Krznie!
2023-11-28

Ruszyła budowa nowego mostu na Krznie! Tuż obok ul. Warszawskiej w stronę rzeki i dalej w stronę ulicy Dalekiej i Koncertowej trwają prace na naszej inwestycji – nowej arterii z nowym mostem na Krznie. Pierwszy sprzęt już pracuje na odcinku bliżej rzeki. Zasadnicza część prac przebiegnie w przyszłym roku, ale za rok powinniśmy się już cieszyć efektami i nową przeprawą.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego p.t. "MARTWA NATURA 2023"
2023-11-27

Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego p.t. "MARTWA NATURA 2023". Po obejrzeniu prac konkursowych 150 autorów z 95 miast Polski w kategoriach wiekowych Młodzież oraz Dorośli, Rada Artystyczna Konkursu ogłosiła dziś podczas wernisażu pokonkursowego swój werdykt

Kacper Denkiewicz – sportowa chluba miasta Biała Podlaska
2023-11-25

Kacper Denkiewicz - uczeń naszej „dziewiątki” ma 13 lat i już ogromne sukcesy na koncie:

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców