Aktualności
Reprezentacja piłkarzy ręcznych przyjedzie do Białej Podlaskiej! Czy będziemy gospodarzem meczów pucharu EHF?
2015-10-30
Gratka dla fanów piłki ręcznej. Na zgrupowanie do Białej Podlaskiej przyjedzie reprezentacja polski juniorów młodszych. Od 6 do 8 listopada w hali AWF przy ulicy Marusarza rozegrany zostanie międzynarodowy turniej. Oprócz biało-czerwonych w zmaganiach wezmą udział: Białoruś i Austria.

Zgrupowanie w naszym mieście potrwa do niedzieli 9 listopada (turniej zakończy się dzień wcześniej). Łącznie rozegrane zostanie sześć meczów. Wstęp na wszystkie pojedynki jest wolny. Organizatorami są: Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz klub AZS AWF Biała Podlaska. Juniorami młodszymi są zawodnicy urodzeni w 1998 roku.

Terminarz turnieju:
6 listopada

Polska B – Austria (godz. 16.00)
Polska A – Białoruś (godz. 18.00)

7 listopada
Austria – Białoruś (godz. 16.00)
Polska A – Polska B (godz. 18.00)

8 listopada
Polska B – Białoruś (godz. 10.00)
Polska A – Austria ( godz. 12.00)

To nie koniec dobrych informacji. Wszystko wskazuje na to, że gród nad Krzną gościć będzie szczypiorniaka na najwyższym poziomie. 22 i 28 listopada piłkarze ręczni Azotów Puławy walczyć będą z Pfadi Wintertur ze Szwajcarii w ostatniej rundzie eliminacyjnej Pucharu EHF (odpowiednika piłkarskiej Ligi Europy).

Jeżeli zawodnicy z województwa lubelskiego wygrają dwumecz to bardzo prawdopodobne jest, że mecze fazy grupowej rozgrywane będą właśnie w Białej Podlaskiej. Hala w Puławach nie spełnia wymagań europejskiej federacji. Za to AWF dysponuje nowoczesną halą na blisko 2,5 tys. miejsc. To może być prawdziwe święto piłki ręcznej. W tej sprawie Azoty i AZS AWF prowadzą rozmowy. Działacze z Puław wizytowali już nasze miasto, halę oraz bazę hotelową. Czekamy na pozytywne rozstrzygnięcia.
Pozostałe artykuły

Koncert Biała Big Band i Zespołu wokalnego Chwilka
2024-05-24

Biała Big Band z Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina połączył siły z zespołem Chwilka działającym w Bialskim Centrum Kultury i powstała z tego cudowna swingowa uczta muzyczna

Seniorzy świętowali Dzień Matki
2024-05-23

Dzień Matki coraz bliżej a bialscy seniorzy już świętowali ten szczególny dzień. Członkowie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddział w Białej Podlaskiej, podczas spotkania integracyjnego podziękowali mamom oraz wysłuchali koncertu w wykonaniu zespołu Apasjonata pod kierownictwem Waldemara Mazura.

W II LO im. Emilii Plater została otwarta nowa strzelnica łucznicza
2024-05-23

Obiekt powstał przy wsparciu Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka, a jego inicjatorami byli: Pan Marek Romaniuk oraz Pan Marcin Mincewicz.

Projekt edukacyjny "Turniej Szkół 2024"
2024-05-22

Turniej Szkół to wspaniała inicjatywa umożliwiająca uczniom integrację i zaprezentowanie swoich umiejętności.

Dni Białej Podlaskiej
2024-05-22

Dni Białej Podlaskiej to moc muzycznych i sportowych atrakcji!!

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców