Aktualności
Reprezentacja piłkarzy ręcznych przyjedzie do Białej Podlaskiej! Czy będziemy gospodarzem meczów pucharu EHF?
2015-10-30
Gratka dla fanów piłki ręcznej. Na zgrupowanie do Białej Podlaskiej przyjedzie reprezentacja polski juniorów młodszych. Od 6 do 8 listopada w hali AWF przy ulicy Marusarza rozegrany zostanie międzynarodowy turniej. Oprócz biało-czerwonych w zmaganiach wezmą udział: Białoruś i Austria.

Zgrupowanie w naszym mieście potrwa do niedzieli 9 listopada (turniej zakończy się dzień wcześniej). Łącznie rozegrane zostanie sześć meczów. Wstęp na wszystkie pojedynki jest wolny. Organizatorami są: Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz klub AZS AWF Biała Podlaska. Juniorami młodszymi są zawodnicy urodzeni w 1998 roku.

Terminarz turnieju:
6 listopada

Polska B – Austria (godz. 16.00)
Polska A – Białoruś (godz. 18.00)

7 listopada
Austria – Białoruś (godz. 16.00)
Polska A – Polska B (godz. 18.00)

8 listopada
Polska B – Białoruś (godz. 10.00)
Polska A – Austria ( godz. 12.00)

To nie koniec dobrych informacji. Wszystko wskazuje na to, że gród nad Krzną gościć będzie szczypiorniaka na najwyższym poziomie. 22 i 28 listopada piłkarze ręczni Azotów Puławy walczyć będą z Pfadi Wintertur ze Szwajcarii w ostatniej rundzie eliminacyjnej Pucharu EHF (odpowiednika piłkarskiej Ligi Europy).

Jeżeli zawodnicy z województwa lubelskiego wygrają dwumecz to bardzo prawdopodobne jest, że mecze fazy grupowej rozgrywane będą właśnie w Białej Podlaskiej. Hala w Puławach nie spełnia wymagań europejskiej federacji. Za to AWF dysponuje nowoczesną halą na blisko 2,5 tys. miejsc. To może być prawdziwe święto piłki ręcznej. W tej sprawie Azoty i AZS AWF prowadzą rozmowy. Działacze z Puław wizytowali już nasze miasto, halę oraz bazę hotelową. Czekamy na pozytywne rozstrzygnięcia.
Pozostałe artykuły

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

100-lecie utworzenia Podlaskiej Wytwórni Samolotów
2023-03-22

Podlaska Wytwórnia Samolotów - tu, w Białej Podlaskiej biło w 20-leciu międzywojennym serce polskiej inżynierii.

Przysięga żołnierzy zasadniczej służby wojskowej
2023-03-22

Powrót wojska nie byłby możliwy bez przekazania przez bialski samorząd terenów po byłym lotnisku na rzecz formowanego garnizonu.

Złote Gody mieszkańców miasta i gminy Biała Podlaska
2023-03-21

Złote Gody – podczas tej pięknej uroczystości prezydent Michał Litwiniuk pogratulował małżonkom z naszego miasta oraz Gminy Biała Podlaska wspaniałego jubileuszu 50-lecia małżeństwa.

Joanna Kozłowiec w Radzie Miasta Biała Podlaska – radna Klubu Koalicji Obywatelskiej złożyła ślubowanie
2023-03-21

Gratulujemy i życzymy powodzenia w działaniach dla naszej społeczności.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.