Aktualności
Reprezentacja piłkarzy ręcznych przyjedzie do Białej Podlaskiej! Czy będziemy gospodarzem meczów pucharu EHF?
2015-10-30
Gratka dla fanów piłki ręcznej. Na zgrupowanie do Białej Podlaskiej przyjedzie reprezentacja polski juniorów młodszych. Od 6 do 8 listopada w hali AWF przy ulicy Marusarza rozegrany zostanie międzynarodowy turniej. Oprócz biało-czerwonych w zmaganiach wezmą udział: Białoruś i Austria.

Zgrupowanie w naszym mieście potrwa do niedzieli 9 listopada (turniej zakończy się dzień wcześniej). Łącznie rozegrane zostanie sześć meczów. Wstęp na wszystkie pojedynki jest wolny. Organizatorami są: Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz klub AZS AWF Biała Podlaska. Juniorami młodszymi są zawodnicy urodzeni w 1998 roku.

Terminarz turnieju:
6 listopada

Polska B – Austria (godz. 16.00)
Polska A – Białoruś (godz. 18.00)

7 listopada
Austria – Białoruś (godz. 16.00)
Polska A – Polska B (godz. 18.00)

8 listopada
Polska B – Białoruś (godz. 10.00)
Polska A – Austria ( godz. 12.00)

To nie koniec dobrych informacji. Wszystko wskazuje na to, że gród nad Krzną gościć będzie szczypiorniaka na najwyższym poziomie. 22 i 28 listopada piłkarze ręczni Azotów Puławy walczyć będą z Pfadi Wintertur ze Szwajcarii w ostatniej rundzie eliminacyjnej Pucharu EHF (odpowiednika piłkarskiej Ligi Europy).

Jeżeli zawodnicy z województwa lubelskiego wygrają dwumecz to bardzo prawdopodobne jest, że mecze fazy grupowej rozgrywane będą właśnie w Białej Podlaskiej. Hala w Puławach nie spełnia wymagań europejskiej federacji. Za to AWF dysponuje nowoczesną halą na blisko 2,5 tys. miejsc. To może być prawdziwe święto piłki ręcznej. W tej sprawie Azoty i AZS AWF prowadzą rozmowy. Działacze z Puław wizytowali już nasze miasto, halę oraz bazę hotelową. Czekamy na pozytywne rozstrzygnięcia.
Pozostałe artykuły

Kolejny graficzny sukces Piksela!!
2022-05-18

Miło nam poinformować, że młodzi artyści z Pracowni Grafiki Komputerowej„Piksel", zatriumfowali na XXI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Franciszki Arnsztajnowej" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Klub Kultury Scena gościł młodych zdolnych recytatorów
2022-05-13

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie ogłosił 41. Mały Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego, a Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego przeprowadziło eliminacje powiatowe.

Sięgnij po dotację na własną działalność gospodarczą!
2022-05-11

19 maja br. rozpoczynamy rekrutację do projektu „Załóż firmę i odnieś sukces! Kompleksowe wsparcie dla osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej na terenie MOF Biała Podlaska – edycja II"

Utrudnienia w ruchu na ulicy Zamkowej
2022-05-06

W związku z trwającą przebudową ulicy Zamkowej polegającą na budowie ścieżki rowerowej informujemy, że od dnia 9 maja 2022 r. (poniedziałek) na w/w ulicy będzie można napotkać utrudnienia w ruchu...

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego spotu promującego 4. edycję Rowerowej Stolicy Polski!
2022-05-06

Pobierz darmową aplikację Aktywne Miasta i dołącz do zabawy.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.