Aktualności
Pytali o zatrudnienie, praktyki i staże. Na bialskiej uczelni odbyły się Targi Pracy
2015-10-23
20 października na PSW gościli przedstawiciele środowiska pracodawców, w ramach organizowanych Targów Pracy. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Biała Podlaska Dariusz Stefaniuk oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki.

Na bialskiej uczelni pojawiło się szerokie grono pracodawców, studentów, absolwentów uczelni, młodzież szkolna oraz osoby upatrujące swojej szansy na rynku pracy. Uczestników wydarzenia witał również Adam Chodziński , zastępca prezydenta Białej Podlaskiej.

Wśród wystawców, swoje stoiska zaprezentowały m.in.: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Białej Podlaskiej, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej oraz Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania w Roskoszy. Na uczelni pojawili się też przedstawiciele lokalnych firm z różnych branży. Jedenastu pracodawców przeprowadzało wstępną rekrutację pracowników na wolne stanowiska pracy.

Targi Pracy były także okazją do zaprezentowania Bialskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, działającego jako wyodrębniony referat w Urzędzie Miasta Biała Podlaska. Na PSW nie zabrakło ponadto bialskich oddziałów Państwowej Inspekcji Pracy oraz Wojewódzkiego Urząd Pracy w Lublinie. Byli także przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy z naszego miasta.

Prezentacji ofert pracy doraźnej i stałej w kraju i za granicą, a także ofert praktyk i staży, towarzyszyły sesje panelowe, mające charakter warsztatów. Kierownik PIP opowiedział o przygotowaniu do podjęcia pierwszej pracy. Z kolei doradcy z OHP mówili o nowoczesnych metodach rekrutacji pracowników i aktywności na rynku pracy.

Odwiedzający stoiska mieli również możliwość uzyskania bezpłatnych porad prawnych w zakresie prawa pracy, udzielanych przez pracowników PIP oraz uzyskania od pracodawców informacji na temat kompetencji oczekiwanych od kandydatów na dane stanowisko. Wydarzeniu towarzyszył występ studenckiego zespołu Different.
Pozostałe artykuły

Powrót wojska do Białej Podlaskiej
2020-09-16

Nowy garnizon w naszym mieście jest nie tylko gwarantem bezpieczeństwa, ale też olbrzymią szansą rozwoju - to nowe miejsca pracy, infrastruktura, zagospodarowanie terenów byłego lotniska...

Program opieki wytchnieniowej
2020-09-15

Program opieki wytchnieniowej to kolejny projekt na rzecz osób z niepełnosprawnościami, który wdrażamy w Białej Podlaskiej.

Realizacja projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”
2020-09-15

Prezydent Michał Litwiniuk przekazał sprzęt komputerowy pierwszej rodzinie zastępczej zakupiony w ramach projektu pn. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii...

Biała Podlaska walczy o puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski
2020-09-15

Zasady rowerowej rywalizacji są proste Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację stworzoną na potrzeby wyzwania, zarejestrować się i wybrać miasto, dla którego uczestnik będzie nakręcał kilometry....

Serce wypełnią plastikowe nakrętki
2020-09-14

Przy Szkole Podstawowej nr 2, z inicjatywy Prezydenta Michała Litwiniuka oraz dzięki zaangażowaniu Pani dyrektor Aleksandry Dopierały, postawiono wielkie serce na plastikowe nakrętki,...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.