Aktualności
Rozstrzygnięto konkurs plastyczno-literacki dla przedszkolaków i rodziców
2015-10-22
20 października w przedszkolu nr 13 odbyło się uroczyste podsumowanie międzyprzedszkolnego konkursu plastyczno-literackiego „Biała Podlaska w oczach dziecka i rodzica”. Do rywalizacji przystąpiło siedem bialskich placówek, a towarzyszył jej honorowy patronat prezydenta miasta.

Celem konkursu było propagowanie wiedzy o mieście, jego historii, zabytkach, ciekawych miejscach oraz rozwijanie zainteresowań i uzdolnień plastyczno-literackich dzieci i ich rodziców. Inicjatorkami przedsięwzięcia były Bożena Sudewicz i Elżbieta Tatarczewska.

Spośród zgłoszeń nadesłanych z przedszkoli nr 6,7,10,13,14,15 i 16 najlepiej oceniono pracę Karoliny Panasiuk (PS nr 13), Wiktora Przybylskiego (PS nr 7) oraz Jagody Szewczyk (PS nr 15). Jak ocenili organizatorzy konkursu, rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, a prace plastyczne i literackie posiadały duże walory artystyczne i wysoką wartość literacką. Nagrody laureatom wręczyła dyrektor Jadwiga Nowak w towarzystwie Michała Litwiniuka, zastępcy prezydenta miasta.

Uroczystemu wręczeniu nagród towarzyszyła prezentacja wierszy o mieście, przygotowana przez dzieci z przedszkola nr 13. Uczestnicy rozstrzygnięcia bawili się także wspólnie w regionalną zabawę „Jawor, Jawor”. Jeden z wyróżnionych tekstów zaprezentowała także jego autorka – Izabela Burda Markiewicz.
Pozostałe artykuły

Powrót wojska do Białej Podlaskiej
2020-09-16

Nowy garnizon w naszym mieście jest nie tylko gwarantem bezpieczeństwa, ale też olbrzymią szansą rozwoju - to nowe miejsca pracy, infrastruktura, zagospodarowanie terenów byłego lotniska...

Program opieki wytchnieniowej
2020-09-15

Program opieki wytchnieniowej to kolejny projekt na rzecz osób z niepełnosprawnościami, który wdrażamy w Białej Podlaskiej.

Realizacja projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”
2020-09-15

Prezydent Michał Litwiniuk przekazał sprzęt komputerowy pierwszej rodzinie zastępczej zakupiony w ramach projektu pn. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii...

Biała Podlaska walczy o puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski
2020-09-15

Zasady rowerowej rywalizacji są proste Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację stworzoną na potrzeby wyzwania, zarejestrować się i wybrać miasto, dla którego uczestnik będzie nakręcał kilometry....

Serce wypełnią plastikowe nakrętki
2020-09-14

Przy Szkole Podstawowej nr 2, z inicjatywy Prezydenta Michała Litwiniuka oraz dzięki zaangażowaniu Pani dyrektor Aleksandry Dopierały, postawiono wielkie serce na plastikowe nakrętki,...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.