Aktualności
Rekordzista Guinnessa odwiedzi bialską szkołę (WIDEO)
2015-10-22
27 października o godz. 10:00 w ZDZ im. przy ulicy Jana Pawła II odbędzie się wielkie wydarzenie o charakterze sportowo–rozrywkowym. Szkołę odwiedzi Krystian Herba – trzykrotny rekordzista Guinnessa w pokonywaniu rowerem najwyższych budynków na świecie.

Celem wydarzenia będzie promocja bezpiecznej jazdy na rowerze, turystyki rowerowej, aktywnego stylu życia oraz aktywnego uczestnictwa w lekcjach WF. Impreza odbędzie się pod patronatem Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo.

Gwiazdą spotkania będzie Krystian Herba, który trzy razy pobił rekord Guinnessa skacząc rowerem po schodach najwyższych budynków świata. W tym roku wdrapał się na Taipei 101 w Tajwanie, mierzący ponad 500 m wysokości. Jest także wielokrotnym medalistą mistrzostw polski w trialu rowerowym oraz finalistą 2. edycji programu Mam talent. Na co dzień Krystian jest nauczycielem w jednej z rzeszowskich szkół.

W Białej prawdopodobnie pojawi się także jeden z trzech ambasadorów szlaku Green Velo: aktorka Joanna Jabłczyńska, dziennikarz TVP Rafał Patyra lub Kabaret Skeczów Męczących.

Podczas spotkania w ZDZ odbędzie się pokaz akrobacji rowerowych w wykonaniu Krystiana Herby oraz zostanie rozstrzygnięty konkurs wiedzy na temat szlaku, w którym dwoje z uczniów wygra rowery (wartość każdego z nich to ok 2000 zł). Rozdawane będą również odblaski oraz gadżety rowerowe. Uczniowie będą mieli także okazję do zadawania pytań zaproszonym gościom oraz zrobienia sobie zdjęcia i otrzymania autografu.

Pozostałe artykuły

Powrót wojska do Białej Podlaskiej
2020-09-16

Nowy garnizon w naszym mieście jest nie tylko gwarantem bezpieczeństwa, ale też olbrzymią szansą rozwoju - to nowe miejsca pracy, infrastruktura, zagospodarowanie terenów byłego lotniska...

Program opieki wytchnieniowej
2020-09-15

Program opieki wytchnieniowej to kolejny projekt na rzecz osób z niepełnosprawnościami, który wdrażamy w Białej Podlaskiej.

Realizacja projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”
2020-09-15

Prezydent Michał Litwiniuk przekazał sprzęt komputerowy pierwszej rodzinie zastępczej zakupiony w ramach projektu pn. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii...

Biała Podlaska walczy o puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski
2020-09-15

Zasady rowerowej rywalizacji są proste Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację stworzoną na potrzeby wyzwania, zarejestrować się i wybrać miasto, dla którego uczestnik będzie nakręcał kilometry....

Serce wypełnią plastikowe nakrętki
2020-09-14

Przy Szkole Podstawowej nr 2, z inicjatywy Prezydenta Michała Litwiniuka oraz dzięki zaangażowaniu Pani dyrektor Aleksandry Dopierały, postawiono wielkie serce na plastikowe nakrętki,...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.