Aktualności
Bialska szkoła muzyczna z ofertą dla wszystkich kochających piękny śpiew
2015-10-21

Bel Canto na Podlasiu – pod takim hasłem w dniach od 26 do 28 listopada w Zespole Szkół Muzycznych w Białej Podlaskiej odbędzie się kurs wokalny prowadzony przez dr hab. Tomasza Zagórskiego -  śpiewaka operowego z długoletnią praktyką sceniczną. 

Kurs przeznaczony jest dla młodych śpiewaków,  kandydatów na studia wokalne, śpiewających aktorów, absolwentów i studentów wokalistyki oraz uczniów końcowych klas średnich szkół muzycznych. Można w nim wziąć udział w sposób aktywny lub w charakterze obserwatora.

Tematem warsztatów będzie technika śpiewu i interpretacja utworów z naciskiem na polską, włoską, niemiecką i francuską lirykę wokalną. Na zakończenie przewidziany jest koncert z udziałem wszystkich uczestników i Orkiestry Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Białej Podlaskiej.  

Chętni do wzięcia udziału powinni przygotować krótki utwór. Może to być aria starowłoska, pieśń Fr. Chopina lub S. Moniuszki. Oto kilka propozycji: Jubilate Deo – Andre Campra, Per la Gloria - Giovanni Battista Bononcini, W. A. Mozart - Duet La ci darem la mano – sopran i baryton,  S. Moniuszko – Wesół i szczęśliwy , Vado ben spesso – Giovanni Battista Bononcini,  Caro Mio Ben - G. Giordani.

Zgłoszenia na kurs przyjmuje sekretariat szkoły przy ul. Warszawskiej 12 B. (Park Radziwiłłowski) do dnia 9 listopada.   

Pozostałe artykuły

Powrót wojska do Białej Podlaskiej
2020-09-16

Nowy garnizon w naszym mieście jest nie tylko gwarantem bezpieczeństwa, ale też olbrzymią szansą rozwoju - to nowe miejsca pracy, infrastruktura, zagospodarowanie terenów byłego lotniska...

Program opieki wytchnieniowej
2020-09-15

Program opieki wytchnieniowej to kolejny projekt na rzecz osób z niepełnosprawnościami, który wdrażamy w Białej Podlaskiej.

Realizacja projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”
2020-09-15

Prezydent Michał Litwiniuk przekazał sprzęt komputerowy pierwszej rodzinie zastępczej zakupiony w ramach projektu pn. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii...

Biała Podlaska walczy o puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski
2020-09-15

Zasady rowerowej rywalizacji są proste Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację stworzoną na potrzeby wyzwania, zarejestrować się i wybrać miasto, dla którego uczestnik będzie nakręcał kilometry....

Serce wypełnią plastikowe nakrętki
2020-09-14

Przy Szkole Podstawowej nr 2, z inicjatywy Prezydenta Michała Litwiniuka oraz dzięki zaangażowaniu Pani dyrektor Aleksandry Dopierały, postawiono wielkie serce na plastikowe nakrętki,...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.