Aktualności

Szykuje się wyjątkowa premiera. Tym razem pokażą dzieło mistrza komedii (WIDEO)
2015-10-20
Zasłużony bialski nauczyciel i reżyser Jan Gałecki przygotował kolejną teatralną adaptację. Tym razem wziął na warsztat sztukę Aleksandra Fredry „Damy i Huzary” – barwną komedię o miłosnych perypetiach wojaków, stacjonujących na prowincji. Premierę obejrzymy 22 października w sali widowiskowej BCK o godz. 18.00.

Klasyk przedstawia z jednej strony zatwardziałych, starych kawalerów, z drugiej – dostojne matrony i kilka młodziutkich dziewcząt, mających pstro w głowie. Takie zestawienie musi być źródłem wielu zabawnych sytuacji: miłosnych intryg, zawiłej akcji i mnóstwa powodów do śmiechu.

POLECAMY TAKŻE: dołącz do wydarzenia na Facebooku

Bialski reżyser sztukę przygotował wraz z aktorami „Teatru Słowa” i pracownikami Bialskiego Centrum Kultury. W głównych rolach zobaczymy m.in. Tadeusza Humina, Jerzego Nowachowicza, Edwarda Burtę, Henryka Buczyłę i Grażynę Poniatowską. Spektakl będzie dopieszczony wizualnie i dźwiękowo, bo o scenografię i muzykę zadbał artysta Adam Korszun, którego zobaczymy także w jednej z głównych ról. Wyjątkowe stroje autorstwa Małgorzaty Maciejewskiej i oprawa świetlna Marcina Kalickiego powinna dopełnić atrakcyjny obiór wydarzenia.

Czwartkowa premiera to już kolejne duże przedsięwzięcie nad którym czuwa autorytet cenionego nauczyciela i reżysera Jana Gałeckiego. Wcześniej bialczanie ciepło przyjęli sceniczną adaptację Starej Baśni i Balladyny. Jak wypadnie dzieło Fredry w rękach mistrza? Można przekonać się osobiście już 22 października. Bilety na spektakl w cenie 10 zł do nabycia w impresariacie BCK oraz Klubie Kultury „Scena” przy ul. Zygmunta Augusta 6.



Pozostałe artykuły

W Małpim Gaju, w pobliżu pasieki, odbyła się akcja sadzenia drzew z okazji Dnia Drzewa. Inicjatywa zorganizowana przez Koło Bialczan została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Michała...

Miejskie Obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej.

Za nami Finał Wojewódzki Ligi Lekkoatletycznej Licealiady.

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Zakład Gospodarki Lokalowej Spółka z o.o. zapraszają na Bialskie Święto Chleba

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej oraz w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Białej Podlaskiej odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.