Aktualności
Pałac jak nowy. Jest pierwsza wizualizacja radziwiłłowskich włości (WIDEO)
2015-10-15
Przekraczamy bramę wjazdową, podążamy w szybkim tempie parkowymi alejkami, a w oddali wyłania się piękna budowla, której od setek lat nie widzieli mieszkańcy miasta. Po raz pierwszy od XIX w. pałac Radziwiłłów zostaje zaprezentowany w tak realnej postaci. W sieci można obejrzeć pierwszą wizualizację planowanej odbudowy najbardziej charakterystycznego bialskiego zabytku.

Wizualizacja przygotowana przez Fundację Fundusz Rewitalizacji prezentuje okazałą budowlę w pięknym otoczeniu obecnej architektury Parku Radziwiłłowskiego, zgodnie z historycznymi realiami. Wrażenie robi pałac oglądany z lotu ptaka i w nocnej scenerii. Na koniec oglądamy zabytkową budowlę z perspektywy wieżyczki na obecnym Muzeum Południowego Podlasia.

Przypomnijmy że z pomysłem rekonstrukcji pałacu wystąpiła Fundacja Fundusz Rewitalizacji. Miasto podpisało w tej sprawie list intencyjny, z jednoczesnym zaznaczeniem, że nie będzie uczestniczyło w dodatkowym finansowaniu ewentualnej inwestycji. Szacunkowe koszty odbudowy mogłyby wynieść od 30 do 40 mln zł. Wstępne założenia inwestora pokładają nadzieję w dotacjach europejskich. W zrekonstruowanych obiektach na pracę mogłoby liczyć nawet 40 osób. Pałac miałby nawiązywać wyglądem do rycin z połowy XIX w., liczyć sobie 6 kondygnacji oraz podpiwniczenie. Jego szacowana powierzchnia wynosiłaby ok. 8 tys. m kw.

Pozostałe artykuły

Nabór wniosków do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2019-2020”
2020-02-24

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej prowadzi nabór wniosków do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2019-2020”

"Włączamy dobrą energię! Budowa instalacji OZE" w Białej Podlaskiej
2020-02-18

Tego lata zostaną zrealizowane inwestycje w ramach projektu "Włączamy dobrą energię! Budowa małych instalacji OZE". Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowy w ramach największego w województwie lubelskim przedsięwzięcia dotyczącego odnawialnych źródeł energii cieplnej i elektrycznej na potrzeby indywidualnych gospodarstw domowych.

KOLEJNY GRAFICZNY SUKCES!
2020-02-11

Mamy kolejny wspaniały artystyczny sukces na koncie uczestników zajęć w Pracowni Grafiki Komputerowej „PIKSEL” w Bialskim Centrum Kultury. 11-letni Kamil Turyk, podopieczny pani Lilli Wielgan-Michaluk, został wyróżniony udziałem w wystawie pokonkursowej w VII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY „NIEBO W KOLORZE – SPOTKANIE Z ZORZĄ POLARNĄ”.

Prezydent przyznał stypendia artystyczne
2020-01-28

Stypendia Prezydenta Miasta Biała Podlaska otrzymują osoby zajmujące się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Prezydent Michał Litwiniuk wyróżnił zdolnych młodych bialczan rozwijających swoje talenty w różnych dziedzinach.

Pracowity rok 2019 - podsumowanie
2020-01-27

Rok 2019 był w Białej Podlaskiej bardzo intensywny i pracowity. To rok inwestycyjnej ofensywy, wyjątkowych wydarzeń kulturalnych, nowych działań na rzecz społeczności lokalnej.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.