Aktualności
Trwają zapisy do bialskiego zespołu tańca ludowego
2015-10-01
Zespół Pieśni i Tańca „Podlasiacy”, działający na co dzień w Bialskim Centrum Kultury prowadzi nabór na kolejny sezon. Grupa poszukuje chętnych w trzech kategoriach wiekowych. Na zajęcia można zapisywać dzieci od 4 lat.

„Podlasiaków” założono w 1992 roku, wówczas jeszcze przy Młodzieżowym Domu Kultury. W 2010r. działalność grupy wznowiła Magdalena Osmulska. Obecnie na zajęcia uczęszczają uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, a także dzieci w wieku przedszkolnym.

Zespół prezentuje polskie tańce narodowe oraz popularyzuje krajowy folklor, ze szczególnym uwzględnieniem rodzinnego Podlasia. Grupa uczestniczy w festiwalach i koncertach w całej Europie. Może się pochwalić wyjazdami do Estonii, Finlandii, Austrii, Serbii, Chorwacji, Ukrainy czy Bułgarii.

Podczas występów tancerzom często towarzyszy Kapela Ludowa „Podlasiacy”, prowadzona przez Andrzeja Karasia. Niektóre pary uczestniczą w ogólnopolskich konkursach tańców towarzyskich, odnosząc znaczne sukcesy.

Zajęcia „Podlasiaków” odbywają się we wtorki i czwartki w Bialskim Centrum Kultury przy ul. Warszawskiej 11. Informacje o naborze można także uzyskać pod nr 83 341 67 12.

Pozostałe artykuły

UWAGA KONKURS !!! Biała Podlaska mojej przyszłości
2020-07-02

Serdecznie zapraszamy młodzież z terenu miasta i gminy Biała Podlaska do wzięcia udziału w wakacyjnym konkursie "Biała Podlaska mojej przyszłości". Zadaniem konkursu będzie przygotowanie odpowiedzi...

Budowa kolejnego odcinka ul. Armii Krajowej, jezdni na ul. Pileckiego i chodnika
2020-07-02

Trwa budowa ul. Armii Krajowej na odcinku od skrzyżowania z ul. A. Fieldorfa do skrzyżowania z ul. W. Pileckiego (odcinek od km 0+340,0 do km 0+514,8), chodnika po północnej stronie ul. Armii Krajowej wraz z zatoką postojową oraz jezdni ul. Pileckiego na odcinku 52 m i chodnika wzdłuż tego projektowanego odcinka.

Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej
2020-07-01

 Kto może otrzymać pomoc

Nabór do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 6
2020-06-30

Szkoła Podstawowa nr 6 przy ul. Leszczynowej 16 prowadzi nabór do oddziału przedszkolnego  dla dzieci w wieku 3 - 4 lat. Wnioski w formie papierowej należy składać do 30 lipca br., codziennie w godzinach od 8:00 do 15:00  w sekretariacie szkoły.

Ponad 1 mln 300 tys. zł na rozwój uczniów bialskich szkół
2020-06-26

Prezydent Michał Litwiniuk i skarbnik Urzędu Miasta Marta Mirończuk podpisali umowę z Ministerstwem Edukacji Narodowej na realizację projektu, którego celem jest poprawa funkcjonowania i...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców

Komunikat w sprawie wznowienia bazpośredniej obsługi mieszkańców w Urzędzie Miasta Białodlaska od 25 maja 2020