Aktualności
Trwają zapisy do bialskiego zespołu tańca ludowego
2015-10-01
Zespół Pieśni i Tańca „Podlasiacy”, działający na co dzień w Bialskim Centrum Kultury prowadzi nabór na kolejny sezon. Grupa poszukuje chętnych w trzech kategoriach wiekowych. Na zajęcia można zapisywać dzieci od 4 lat.

„Podlasiaków” założono w 1992 roku, wówczas jeszcze przy Młodzieżowym Domu Kultury. W 2010r. działalność grupy wznowiła Magdalena Osmulska. Obecnie na zajęcia uczęszczają uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, a także dzieci w wieku przedszkolnym.

Zespół prezentuje polskie tańce narodowe oraz popularyzuje krajowy folklor, ze szczególnym uwzględnieniem rodzinnego Podlasia. Grupa uczestniczy w festiwalach i koncertach w całej Europie. Może się pochwalić wyjazdami do Estonii, Finlandii, Austrii, Serbii, Chorwacji, Ukrainy czy Bułgarii.

Podczas występów tancerzom często towarzyszy Kapela Ludowa „Podlasiacy”, prowadzona przez Andrzeja Karasia. Niektóre pary uczestniczą w ogólnopolskich konkursach tańców towarzyskich, odnosząc znaczne sukcesy.

Zajęcia „Podlasiaków” odbywają się we wtorki i czwartki w Bialskim Centrum Kultury przy ul. Warszawskiej 11. Informacje o naborze można także uzyskać pod nr 83 341 67 12.

Pozostałe artykuły

Budujemy kolejną ścieżkę rowerową
2019-12-06

W związku z budową ścieżki rowerowej na skrzyżowaniu ulic Artyleryjskiej, Piłsudskiego, Zamkowej na wlocie od strony ulicy Piłsudskiego występuje przewężenie jezdni. Ruch drogowy w trzech kierunkach odbywa się z jednego pasa ruchu. Utrudnienia mogą potrwać do połowy przyszłego tygodnia. Prosimy o zachowanie ostrożności.

Jednokierunkowy ruch na ul. Cichej
2019-12-06

10.12.2019 r. na ul. Cichej na odcinku od ul. Nowej do ul. Przechodniej  zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

W Białej Podlaskiej powstaje innowacyjny model pomocy osobom bezdomnym
2019-12-03

Trwają prace nad Gminnym Modelem Wychodzenia z Bezdomności w ramach projektu „Mój Dom – kompleksowe program wsparcia wychodzenia z bezdomności w oparciu o wzorzec włoski”....

Umowa na II etap przebudowy ul. Warszawskiej podpisana
2019-12-03

3 grudnia prezydent Michał Litwiniuk oraz przedstawiciele Wykonawców podpisali umowę na II etap przebudowy ul. Warszawskiej. To inwestycja o wartości

Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół 2018/19 - podsumowanie
2019-11-29

Podsumowaliśmy Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół za rok szkolny 2018/2019. Prezydent Michał Litwiniuk wręczył puchary i listy gratulacyjne zwycięzcom podczas gali, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 9.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.