Aktualności
W bialskiej uczelni dyskutowano na temat uzależnień
2015-09-30
W Państwowej Szkole Wyższej odbyła się konferencja na temat współczesnych środków uzależniających. Oprócz oczywistych źródeł zagrożeń w postaci narkotyków i alkoholu, dyskutowano także o szkodliwości internetu i kwestiach legalizacji substancji psychoaktywnych.

- Jestem bardzo wdzięczny za przygotowanie przedsięwzięcia, poruszającego tak ważne zagadnienie jakim jest nadużywanie środków psychoaktywnych oraz ich wpływ na rozwój człowieka i jego funkcjonowanie w społeczeństwie. Jest to bardzo cenna i potrzebna inicjatywa w dobie wzrostu zagrożeń związanych z używaniem dopalaczy, alkoholu i narkotyków – mówił zaproszony na konferencję prezydent Dariusz Stefaniuk, wymieniając zarazem szereg działań podejmowanych przez miasto, w celu ograniczenia zjawiska nadużywania substancji psychoaktywnych.

Miasto przeznacza rocznie ponad milion złotych na działania profilaktyczne, w tym działalność pięciu świetlic środowiskowych dla dzieci z rodzin patologicznych. Prezydent przypominał ponadto o współpracy ze służbami i instytucjami zaangażowanych w profilaktykę, m.in. z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Profilaktyka zawiera się także w wydarzeniach kulturalnych, takich jak piknik „Grunt to rodzinka”, festyn „Głos profilaktyki – zryw serca” czy podczas przedstawienia teatralnego „Działka”.

W przerwie obrad można było skorzystać z materiałów promocyjnych, przygotowanych przez instytucje zaangażowane w organizację przedsięwzięcia, natomiast przy stanowisku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zbadać poziom CO w wydychanym powietrzu.

Pozostałe artykuły

Ekologiczne pompy ciepła już w czerwcu
2020-01-14

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na dostawę i montaż pomp ciepła do c.w.u. na terenie Miasta Biała Podlaska. Zadanie zrealizuje firma DAJK P.H.U. Maciej Kańczugowski. 

Orszak Trzech Króli
2020-01-14

Przejście orszaku Trzech Króli ulicami Białej Podlaskiej to piękna tradycja. Kolorowy i rozśpiewany pochód przypominający przybycie trzech mędrców ze wschodu do Betlejem wyruszył z parafii św. Michała Archanioła na plac Wolności. Tam obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez dzieci i młodzież. Prezydent Michał Litwiniuk dziękował mieszkańcom za udział i wspólne kolędowanie.

Oficjalne przekazanie nowej ulicy Koncertowej i ronda na ul. Witoroskiej
2020-01-02

Ulica Koncertowa i rondo na ul. Witoroskiej już oficjalnie otwarte. To bardzo ważna, zwiększająca komfort i bezpieczeństwo inwestycja o wartości ponad 8 350 000 zł, z czego 4 400 000 zł to dofinansowanie Z Funduszu Dróg Samorządowych. Podczas uroczystości otwarcia prezydent Michał Litwiniuk podkreślił istotne wsparcie wicewojewody Roberta Gmitruczuka.

Jak chronić gospodarstwo przed wirusem HPAI?
2020-01-02

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Główny Lekarz Weterynarii apelują o przestrzeganie zasad w celu ochrony gospodarstw przed wirusem HPAI.

Mamy dwa nowe żłobki. Prowadzi je fundacja Teresianum
2019-12-24

Dwa nowe żłobki powstały przy ul. Terebelskiej i Włoskiej. Projekt Fundacji Teresianum "Akademia Malucha" ma na celu zarówno stworzenie  placówek wychowawczo-opiekuńczych nad dziećmi do lat 4, jak i poprawę szans na zatrudnienie ich rodziców.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.