Aktualności
W bialskiej uczelni dyskutowano na temat uzależnień
2015-09-30
W Państwowej Szkole Wyższej odbyła się konferencja na temat współczesnych środków uzależniających. Oprócz oczywistych źródeł zagrożeń w postaci narkotyków i alkoholu, dyskutowano także o szkodliwości internetu i kwestiach legalizacji substancji psychoaktywnych.

- Jestem bardzo wdzięczny za przygotowanie przedsięwzięcia, poruszającego tak ważne zagadnienie jakim jest nadużywanie środków psychoaktywnych oraz ich wpływ na rozwój człowieka i jego funkcjonowanie w społeczeństwie. Jest to bardzo cenna i potrzebna inicjatywa w dobie wzrostu zagrożeń związanych z używaniem dopalaczy, alkoholu i narkotyków – mówił zaproszony na konferencję prezydent Dariusz Stefaniuk, wymieniając zarazem szereg działań podejmowanych przez miasto, w celu ograniczenia zjawiska nadużywania substancji psychoaktywnych.

Miasto przeznacza rocznie ponad milion złotych na działania profilaktyczne, w tym działalność pięciu świetlic środowiskowych dla dzieci z rodzin patologicznych. Prezydent przypominał ponadto o współpracy ze służbami i instytucjami zaangażowanych w profilaktykę, m.in. z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Profilaktyka zawiera się także w wydarzeniach kulturalnych, takich jak piknik „Grunt to rodzinka”, festyn „Głos profilaktyki – zryw serca” czy podczas przedstawienia teatralnego „Działka”.

W przerwie obrad można było skorzystać z materiałów promocyjnych, przygotowanych przez instytucje zaangażowane w organizację przedsięwzięcia, natomiast przy stanowisku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zbadać poziom CO w wydychanym powietrzu.

Pozostałe artykuły

Zakup 65 laptopów w ramach programu Zdalna Szkoła+
2020-08-12

Gmina Miejska Biała Podlaska zakupiła kolejnych 65 laptopów o wartości 155 000 zł w ramach projektu „Zdalna Szkoła+”. Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa,...

76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Białej Podlaskiej
2020-08-04

1 sierpnia 1944 roku w Warszawie rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. W związku z rocznicą tego wydarzenia, władze i mieszkańcy Białej Podlaskiej uczcili pamięć Bohaterów.

Zmiany w kursowaniu autobusów linii A i H
2020-08-04

UWAGA! W związku z przebudową II odcinka ul. Warszawskiej w dniach 4-7 sierpnia zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów linii A i H. Linia A

Utrudnienia na ul. Warszawskiej
2020-07-31

Trwa rozbudowa ulicy Warszawskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kopernika do posesji nr 65A.

Kolejne instalacje OZE dla Białej Podlaskiej
2020-07-30

29 lipca prezydent Michał Litwiniuk podpisał z panią skarbnik Martą Mirończuk w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego umowę o dofinansowanie projektu pt. „Włączamy dobrą...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.