Aktualności
W bialskiej uczelni dyskutowano na temat uzależnień
2015-09-30
W Państwowej Szkole Wyższej odbyła się konferencja na temat współczesnych środków uzależniających. Oprócz oczywistych źródeł zagrożeń w postaci narkotyków i alkoholu, dyskutowano także o szkodliwości internetu i kwestiach legalizacji substancji psychoaktywnych.

- Jestem bardzo wdzięczny za przygotowanie przedsięwzięcia, poruszającego tak ważne zagadnienie jakim jest nadużywanie środków psychoaktywnych oraz ich wpływ na rozwój człowieka i jego funkcjonowanie w społeczeństwie. Jest to bardzo cenna i potrzebna inicjatywa w dobie wzrostu zagrożeń związanych z używaniem dopalaczy, alkoholu i narkotyków – mówił zaproszony na konferencję prezydent Dariusz Stefaniuk, wymieniając zarazem szereg działań podejmowanych przez miasto, w celu ograniczenia zjawiska nadużywania substancji psychoaktywnych.

Miasto przeznacza rocznie ponad milion złotych na działania profilaktyczne, w tym działalność pięciu świetlic środowiskowych dla dzieci z rodzin patologicznych. Prezydent przypominał ponadto o współpracy ze służbami i instytucjami zaangażowanych w profilaktykę, m.in. z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Profilaktyka zawiera się także w wydarzeniach kulturalnych, takich jak piknik „Grunt to rodzinka”, festyn „Głos profilaktyki – zryw serca” czy podczas przedstawienia teatralnego „Działka”.

W przerwie obrad można było skorzystać z materiałów promocyjnych, przygotowanych przez instytucje zaangażowane w organizację przedsięwzięcia, natomiast przy stanowisku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zbadać poziom CO w wydychanym powietrzu.

Pozostałe artykuły

Budujemy kolejną ścieżkę rowerową
2019-12-06

W związku z budową ścieżki rowerowej na skrzyżowaniu ulic Artyleryjskiej, Piłsudskiego, Zamkowej na wlocie od strony ulicy Piłsudskiego występuje przewężenie jezdni. Ruch drogowy w trzech kierunkach odbywa się z jednego pasa ruchu. Utrudnienia mogą potrwać do połowy przyszłego tygodnia. Prosimy o zachowanie ostrożności.

Jednokierunkowy ruch na ul. Cichej
2019-12-06

10.12.2019 r. na ul. Cichej na odcinku od ul. Nowej do ul. Przechodniej  zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

W Białej Podlaskiej powstaje innowacyjny model pomocy osobom bezdomnym
2019-12-03

Trwają prace nad Gminnym Modelem Wychodzenia z Bezdomności w ramach projektu „Mój Dom – kompleksowe program wsparcia wychodzenia z bezdomności w oparciu o wzorzec włoski”....

Umowa na II etap przebudowy ul. Warszawskiej podpisana
2019-12-03

3 grudnia prezydent Michał Litwiniuk oraz przedstawiciele Wykonawców podpisali umowę na II etap przebudowy ul. Warszawskiej. To inwestycja o wartości

Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół 2018/19 - podsumowanie
2019-11-29

Podsumowaliśmy Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół za rok szkolny 2018/2019. Prezydent Michał Litwiniuk wręczył puchary i listy gratulacyjne zwycięzcom podczas gali, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 9.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.