Aktualności
Prezydent wyróżnił zasłużonych dla miasta podczas uroczystej sesji rady
2015-09-29

Uroczysta sesja rady miasta zwieńczyła obchody Dni Patrona i 490-lecia nadania praw miejskich Białej Podlaskiej. W magistracie zostały wręczone nagrody zasłużonym mieszkańcom, a koncert muzyki dawnej zaprezentował białoruski zespół Kontredans.

Grupę założyli w 1992r. nauczyciele Dziecięcej Szkoły Muzycznej w Baranowiczach. Jej kierownikiem artystycznym jest Adriej Konstantinow, a główny cel to popularyzacja muzyki kompozytorów z okresu XIV-XVIII w. Zespół ma w repertuarze utwory mistrzów: Wojciecha Długoraja, Mikołaja Radziwiłła, Michała Praetoriusa czy Girolamo Frescobaldiego.

Uroczystą sesję poprzedziła msza w kościele św. Michała Archanioła, przed którą wykład ogłosił dyrektor warszawskiego Archiwum Akt Nowych. W parafii historyk opowiadał o Unitach Podlaskich, natomiast wystąpienie podczas sesji poświęcił dawnej Białej Podlaskiej.

Od kilku tygodni było już wiadomo, że w tym roku tytuły Zasłużony dla Miasta przypadną dwóm bialskim prałatom. Mieczysław Lipniacki oraz Ryszard Kardas mają wielkie zasługi nie tylko ze względu na działalność duszpasterską, ale również dobroczynność i pracę z najbardziej potrzebującymi mieszkańcami. Laureaci odbierali wyróżnienia z rąk prezydenta w obecności m.in. biskupa diecezji siedleckiej Kazimierza Gurdy i bialskich proboszczów. 

W tym samym czasie przy Placu Wolności odbywały się także Sztafetowe Biegi Michałowe. Była to już szósta edycja imprezy sportowej, w której biorą udział uczniowie bialskich szkół. Młodzież startowała w koszulkach jubileuszowych 490-lecia miasta. Najlepsi otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary. 

Pozostałe artykuły

Powrót wojska do Białej Podlaskiej
2020-09-16

Nowy garnizon w naszym mieście jest nie tylko gwarantem bezpieczeństwa, ale też olbrzymią szansą rozwoju - to nowe miejsca pracy, infrastruktura, zagospodarowanie terenów byłego lotniska...

Program opieki wytchnieniowej
2020-09-15

Program opieki wytchnieniowej to kolejny projekt na rzecz osób z niepełnosprawnościami, który wdrażamy w Białej Podlaskiej.

Realizacja projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”
2020-09-15

Prezydent Michał Litwiniuk przekazał sprzęt komputerowy pierwszej rodzinie zastępczej zakupiony w ramach projektu pn. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii...

Biała Podlaska walczy o puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski
2020-09-15

Zasady rowerowej rywalizacji są proste Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację stworzoną na potrzeby wyzwania, zarejestrować się i wybrać miasto, dla którego uczestnik będzie nakręcał kilometry....

Serce wypełnią plastikowe nakrętki
2020-09-14

Przy Szkole Podstawowej nr 2, z inicjatywy Prezydenta Michała Litwiniuka oraz dzięki zaangażowaniu Pani dyrektor Aleksandry Dopierały, postawiono wielkie serce na plastikowe nakrętki,...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.