Aktualności
Prezydent wyróżnił zasłużonych dla miasta podczas uroczystej sesji rady
2015-09-29

Uroczysta sesja rady miasta zwieńczyła obchody Dni Patrona i 490-lecia nadania praw miejskich Białej Podlaskiej. W magistracie zostały wręczone nagrody zasłużonym mieszkańcom, a koncert muzyki dawnej zaprezentował białoruski zespół Kontredans.

Grupę założyli w 1992r. nauczyciele Dziecięcej Szkoły Muzycznej w Baranowiczach. Jej kierownikiem artystycznym jest Adriej Konstantinow, a główny cel to popularyzacja muzyki kompozytorów z okresu XIV-XVIII w. Zespół ma w repertuarze utwory mistrzów: Wojciecha Długoraja, Mikołaja Radziwiłła, Michała Praetoriusa czy Girolamo Frescobaldiego.

Uroczystą sesję poprzedziła msza w kościele św. Michała Archanioła, przed którą wykład ogłosił dyrektor warszawskiego Archiwum Akt Nowych. W parafii historyk opowiadał o Unitach Podlaskich, natomiast wystąpienie podczas sesji poświęcił dawnej Białej Podlaskiej.

Od kilku tygodni było już wiadomo, że w tym roku tytuły Zasłużony dla Miasta przypadną dwóm bialskim prałatom. Mieczysław Lipniacki oraz Ryszard Kardas mają wielkie zasługi nie tylko ze względu na działalność duszpasterską, ale również dobroczynność i pracę z najbardziej potrzebującymi mieszkańcami. Laureaci odbierali wyróżnienia z rąk prezydenta w obecności m.in. biskupa diecezji siedleckiej Kazimierza Gurdy i bialskich proboszczów. 

W tym samym czasie przy Placu Wolności odbywały się także Sztafetowe Biegi Michałowe. Była to już szósta edycja imprezy sportowej, w której biorą udział uczniowie bialskich szkół. Młodzież startowała w koszulkach jubileuszowych 490-lecia miasta. Najlepsi otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary. 

Pozostałe artykuły

Budujemy kolejną ścieżkę rowerową
2019-12-06

W związku z budową ścieżki rowerowej na skrzyżowaniu ulic Artyleryjskiej, Piłsudskiego, Zamkowej na wlocie od strony ulicy Piłsudskiego występuje przewężenie jezdni. Ruch drogowy w trzech kierunkach odbywa się z jednego pasa ruchu. Utrudnienia mogą potrwać do połowy przyszłego tygodnia. Prosimy o zachowanie ostrożności.

Jednokierunkowy ruch na ul. Cichej
2019-12-06

10.12.2019 r. na ul. Cichej na odcinku od ul. Nowej do ul. Przechodniej  zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

W Białej Podlaskiej powstaje innowacyjny model pomocy osobom bezdomnym
2019-12-03

Trwają prace nad Gminnym Modelem Wychodzenia z Bezdomności w ramach projektu „Mój Dom – kompleksowe program wsparcia wychodzenia z bezdomności w oparciu o wzorzec włoski”....

Umowa na II etap przebudowy ul. Warszawskiej podpisana
2019-12-03

3 grudnia prezydent Michał Litwiniuk oraz przedstawiciele Wykonawców podpisali umowę na II etap przebudowy ul. Warszawskiej. To inwestycja o wartości

Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół 2018/19 - podsumowanie
2019-11-29

Podsumowaliśmy Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół za rok szkolny 2018/2019. Prezydent Michał Litwiniuk wręczył puchary i listy gratulacyjne zwycięzcom podczas gali, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 9.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.