Aktualności
Prezydent wyróżnił zasłużonych dla miasta podczas uroczystej sesji rady
2015-09-29

Uroczysta sesja rady miasta zwieńczyła obchody Dni Patrona i 490-lecia nadania praw miejskich Białej Podlaskiej. W magistracie zostały wręczone nagrody zasłużonym mieszkańcom, a koncert muzyki dawnej zaprezentował białoruski zespół Kontredans.

Grupę założyli w 1992r. nauczyciele Dziecięcej Szkoły Muzycznej w Baranowiczach. Jej kierownikiem artystycznym jest Adriej Konstantinow, a główny cel to popularyzacja muzyki kompozytorów z okresu XIV-XVIII w. Zespół ma w repertuarze utwory mistrzów: Wojciecha Długoraja, Mikołaja Radziwiłła, Michała Praetoriusa czy Girolamo Frescobaldiego.

Uroczystą sesję poprzedziła msza w kościele św. Michała Archanioła, przed którą wykład ogłosił dyrektor warszawskiego Archiwum Akt Nowych. W parafii historyk opowiadał o Unitach Podlaskich, natomiast wystąpienie podczas sesji poświęcił dawnej Białej Podlaskiej.

Od kilku tygodni było już wiadomo, że w tym roku tytuły Zasłużony dla Miasta przypadną dwóm bialskim prałatom. Mieczysław Lipniacki oraz Ryszard Kardas mają wielkie zasługi nie tylko ze względu na działalność duszpasterską, ale również dobroczynność i pracę z najbardziej potrzebującymi mieszkańcami. Laureaci odbierali wyróżnienia z rąk prezydenta w obecności m.in. biskupa diecezji siedleckiej Kazimierza Gurdy i bialskich proboszczów. 

W tym samym czasie przy Placu Wolności odbywały się także Sztafetowe Biegi Michałowe. Była to już szósta edycja imprezy sportowej, w której biorą udział uczniowie bialskich szkół. Młodzież startowała w koszulkach jubileuszowych 490-lecia miasta. Najlepsi otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary. 

Pozostałe artykuły

Prezydent przyznał stypendia artystyczne
2020-01-28

Stypendia Prezydenta Miasta Biała Podlaska otrzymują osoby zajmujące się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Prezydent Michał Litwiniuk wyróżnił zdolnych młodych bialczan rozwijających swoje talenty w różnych dziedzinach.

Pracowity rok 2019 - podsumowanie
2020-01-27

Rok 2019 był w Białej Podlaskiej bardzo intensywny i pracowity. To rok inwestycyjnej ofensywy, wyjątkowych wydarzeń kulturalnych, nowych działań na rzecz społeczności lokalnej.

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białej Podlaskiej
2020-01-27

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 28. W Białej Podlaskiej to był wyjątkowy finał. Sztab WOŚP pierwszy raz miał siedzibę w Urzędzie Miasta Biała Podlaska. Padły rekordy...

Ekologiczne pompy ciepła już w czerwcu
2020-01-14

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na dostawę i montaż pomp ciepła do c.w.u. na terenie Miasta Biała Podlaska. Zadanie zrealizuje firma DAJK P.H.U. Maciej Kańczugowski. 

Orszak Trzech Króli
2020-01-14

Przejście orszaku Trzech Króli ulicami Białej Podlaskiej to piękna tradycja. Kolorowy i rozśpiewany pochód przypominający przybycie trzech mędrców ze wschodu do Betlejem wyruszył z parafii św. Michała Archanioła na plac Wolności. Tam obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez dzieci i młodzież. Prezydent Michał Litwiniuk dziękował mieszkańcom za udział i wspólne kolędowanie.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.