Aktualności
Szalona jazda na lotnisku. Przygoński znów najlepszy w drifcie (WIDEO)
2015-09-29
Bez zawodników z zagranicy ale z rekordzistą Guinnessa. W miniony weekend na bialskim lotnisku odbyły się mistrzostwa Polski w drifcie. Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Dariusz Stefaniuk, który miał okazję przejechać się z czołową zawodniczką Karoliną Pilarczyk.

Wydarzenie poprzedziła efektowna parada startujących maszyn, które pojawiły się późnym piątkowym popołudniem na Placu Wolności, wywołując wielkie zainteresowanie bialczan. To była świetna zapowiedź weekendowej rywalizacji.

Sobotnia deszczowa aura nieco popsuła plany zawodników startujących w kwalifikacjach. Niektórym zabrakło precyzji i opanowania pojazdu, które wypadały z trasy. Mimo to fachowcy podkreślają, że mokra nawierzchnia sprzyja mniejszej eksploatacji opon, za to również oglądanie drfitu staje się mniej atrakcyjne.

Nastroje dopisywały za to w niedzielę, gdy niebo się przejaśniło a publiczność miała okazję oglądać w akcji między innymi najlepszego driftera w klasie Pro Jakuba Przygońskiego. Bialskie lotnistko jest dla niego wyjątkowo szczęśliwe, bo właśnie tutaj dwa lata wcześniej pobił rekord Guinnessa prędkości jazdy w drifcie, jadąc z szaloną prędkością 217,97 km/h. Podczas zawodów w miniony weekend tuż za nim uplasował się Wojtek Goździewicz, a trzeci Jakub Biedrzycki.

W sumie na lotnisku pojawiło się ok. 50 zawodników. Zabrakło jedynie reprezentantów zagranicy, którzy w tym samym czasie brali udział w kolejnej rundzie Mistrzostw Europy, odbywających się w Czechach.Na ekstremalną jazdę dał się namówić także prezydent Dariusz Stefaniuk, który objął imprezę honorowym patronatem. Nie dał się długo namawiać Karolinie Pilarczyk, jedynej licencjonowanej krajowej drifterce, nazywanej Królową Polskiego Driftu. Zawodniczka szczęśliwie dowiozła miejskiego włodarza do mety, a jeździe przyglądał się między innymi popularny aktor Tomasz Karolak.

Pozostałe artykuły

Budujemy kolejną ścieżkę rowerową
2019-12-06

W związku z budową ścieżki rowerowej na skrzyżowaniu ulic Artyleryjskiej, Piłsudskiego, Zamkowej na wlocie od strony ulicy Piłsudskiego występuje przewężenie jezdni. Ruch drogowy w trzech kierunkach odbywa się z jednego pasa ruchu. Utrudnienia mogą potrwać do połowy przyszłego tygodnia. Prosimy o zachowanie ostrożności.

Jednokierunkowy ruch na ul. Cichej
2019-12-06

10.12.2019 r. na ul. Cichej na odcinku od ul. Nowej do ul. Przechodniej  zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

W Białej Podlaskiej powstaje innowacyjny model pomocy osobom bezdomnym
2019-12-03

Trwają prace nad Gminnym Modelem Wychodzenia z Bezdomności w ramach projektu „Mój Dom – kompleksowe program wsparcia wychodzenia z bezdomności w oparciu o wzorzec włoski”....

Umowa na II etap przebudowy ul. Warszawskiej podpisana
2019-12-03

3 grudnia prezydent Michał Litwiniuk oraz przedstawiciele Wykonawców podpisali umowę na II etap przebudowy ul. Warszawskiej. To inwestycja o wartości

Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół 2018/19 - podsumowanie
2019-11-29

Podsumowaliśmy Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół za rok szkolny 2018/2019. Prezydent Michał Litwiniuk wręczył puchary i listy gratulacyjne zwycięzcom podczas gali, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 9.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.