Aktualności
Szalona jazda na lotnisku. Przygoński znów najlepszy w drifcie (WIDEO)
2015-09-29
Bez zawodników z zagranicy ale z rekordzistą Guinnessa. W miniony weekend na bialskim lotnisku odbyły się mistrzostwa Polski w drifcie. Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Dariusz Stefaniuk, który miał okazję przejechać się z czołową zawodniczką Karoliną Pilarczyk.

Wydarzenie poprzedziła efektowna parada startujących maszyn, które pojawiły się późnym piątkowym popołudniem na Placu Wolności, wywołując wielkie zainteresowanie bialczan. To była świetna zapowiedź weekendowej rywalizacji.

Sobotnia deszczowa aura nieco popsuła plany zawodników startujących w kwalifikacjach. Niektórym zabrakło precyzji i opanowania pojazdu, które wypadały z trasy. Mimo to fachowcy podkreślają, że mokra nawierzchnia sprzyja mniejszej eksploatacji opon, za to również oglądanie drfitu staje się mniej atrakcyjne.

Nastroje dopisywały za to w niedzielę, gdy niebo się przejaśniło a publiczność miała okazję oglądać w akcji między innymi najlepszego driftera w klasie Pro Jakuba Przygońskiego. Bialskie lotnistko jest dla niego wyjątkowo szczęśliwe, bo właśnie tutaj dwa lata wcześniej pobił rekord Guinnessa prędkości jazdy w drifcie, jadąc z szaloną prędkością 217,97 km/h. Podczas zawodów w miniony weekend tuż za nim uplasował się Wojtek Goździewicz, a trzeci Jakub Biedrzycki.

W sumie na lotnisku pojawiło się ok. 50 zawodników. Zabrakło jedynie reprezentantów zagranicy, którzy w tym samym czasie brali udział w kolejnej rundzie Mistrzostw Europy, odbywających się w Czechach.Na ekstremalną jazdę dał się namówić także prezydent Dariusz Stefaniuk, który objął imprezę honorowym patronatem. Nie dał się długo namawiać Karolinie Pilarczyk, jedynej licencjonowanej krajowej drifterce, nazywanej Królową Polskiego Driftu. Zawodniczka szczęśliwie dowiozła miejskiego włodarza do mety, a jeździe przyglądał się między innymi popularny aktor Tomasz Karolak.

Pozostałe artykuły

Zakup 65 laptopów w ramach programu Zdalna Szkoła+
2020-08-12

Gmina Miejska Biała Podlaska zakupiła kolejnych 65 laptopów o wartości 155 000 zł w ramach projektu „Zdalna Szkoła+”. Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa,...

76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Białej Podlaskiej
2020-08-04

1 sierpnia 1944 roku w Warszawie rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. W związku z rocznicą tego wydarzenia, władze i mieszkańcy Białej Podlaskiej uczcili pamięć Bohaterów.

Zmiany w kursowaniu autobusów linii A i H
2020-08-04

UWAGA! W związku z przebudową II odcinka ul. Warszawskiej w dniach 4-7 sierpnia zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów linii A i H. Linia A

Utrudnienia na ul. Warszawskiej
2020-07-31

Trwa rozbudowa ulicy Warszawskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kopernika do posesji nr 65A.

Kolejne instalacje OZE dla Białej Podlaskiej
2020-07-30

29 lipca prezydent Michał Litwiniuk podpisał z panią skarbnik Martą Mirończuk w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego umowę o dofinansowanie projektu pt. „Włączamy dobrą...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.