Aktualności
Szalona jazda na lotnisku. Przygoński znów najlepszy w drifcie (WIDEO)
2015-09-29
Bez zawodników z zagranicy ale z rekordzistą Guinnessa. W miniony weekend na bialskim lotnisku odbyły się mistrzostwa Polski w drifcie. Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Dariusz Stefaniuk, który miał okazję przejechać się z czołową zawodniczką Karoliną Pilarczyk.

Wydarzenie poprzedziła efektowna parada startujących maszyn, które pojawiły się późnym piątkowym popołudniem na Placu Wolności, wywołując wielkie zainteresowanie bialczan. To była świetna zapowiedź weekendowej rywalizacji.

Sobotnia deszczowa aura nieco popsuła plany zawodników startujących w kwalifikacjach. Niektórym zabrakło precyzji i opanowania pojazdu, które wypadały z trasy. Mimo to fachowcy podkreślają, że mokra nawierzchnia sprzyja mniejszej eksploatacji opon, za to również oglądanie drfitu staje się mniej atrakcyjne.

Nastroje dopisywały za to w niedzielę, gdy niebo się przejaśniło a publiczność miała okazję oglądać w akcji między innymi najlepszego driftera w klasie Pro Jakuba Przygońskiego. Bialskie lotnistko jest dla niego wyjątkowo szczęśliwe, bo właśnie tutaj dwa lata wcześniej pobił rekord Guinnessa prędkości jazdy w drifcie, jadąc z szaloną prędkością 217,97 km/h. Podczas zawodów w miniony weekend tuż za nim uplasował się Wojtek Goździewicz, a trzeci Jakub Biedrzycki.

W sumie na lotnisku pojawiło się ok. 50 zawodników. Zabrakło jedynie reprezentantów zagranicy, którzy w tym samym czasie brali udział w kolejnej rundzie Mistrzostw Europy, odbywających się w Czechach.Na ekstremalną jazdę dał się namówić także prezydent Dariusz Stefaniuk, który objął imprezę honorowym patronatem. Nie dał się długo namawiać Karolinie Pilarczyk, jedynej licencjonowanej krajowej drifterce, nazywanej Królową Polskiego Driftu. Zawodniczka szczęśliwie dowiozła miejskiego włodarza do mety, a jeździe przyglądał się między innymi popularny aktor Tomasz Karolak.

Pozostałe artykuły

Ekologiczne pompy ciepła już w czerwcu
2020-01-14

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na dostawę i montaż pomp ciepła do c.w.u. na terenie Miasta Biała Podlaska. Zadanie zrealizuje firma DAJK P.H.U. Maciej Kańczugowski. 

Orszak Trzech Króli
2020-01-14

Przejście orszaku Trzech Króli ulicami Białej Podlaskiej to piękna tradycja. Kolorowy i rozśpiewany pochód przypominający przybycie trzech mędrców ze wschodu do Betlejem wyruszył z parafii św. Michała Archanioła na plac Wolności. Tam obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez dzieci i młodzież. Prezydent Michał Litwiniuk dziękował mieszkańcom za udział i wspólne kolędowanie.

Oficjalne przekazanie nowej ulicy Koncertowej i ronda na ul. Witoroskiej
2020-01-02

Ulica Koncertowa i rondo na ul. Witoroskiej już oficjalnie otwarte. To bardzo ważna, zwiększająca komfort i bezpieczeństwo inwestycja o wartości ponad 8 350 000 zł, z czego 4 400 000 zł to dofinansowanie Z Funduszu Dróg Samorządowych. Podczas uroczystości otwarcia prezydent Michał Litwiniuk podkreślił istotne wsparcie wicewojewody Roberta Gmitruczuka.

Jak chronić gospodarstwo przed wirusem HPAI?
2020-01-02

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Główny Lekarz Weterynarii apelują o przestrzeganie zasad w celu ochrony gospodarstw przed wirusem HPAI.

Mamy dwa nowe żłobki. Prowadzi je fundacja Teresianum
2019-12-24

Dwa nowe żłobki powstały przy ul. Terebelskiej i Włoskiej. Projekt Fundacji Teresianum "Akademia Malucha" ma na celu zarówno stworzenie  placówek wychowawczo-opiekuńczych nad dziećmi do lat 4, jak i poprawę szans na zatrudnienie ich rodziców.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.