Aktualności
Deszczowe, ale fantastyczne Dni Patrona! Jarmark zakończyła nowoczesna lekcja historii
2015-09-27

Mimo deszczowej pogody Jarmark Michałowy cieszył się wielkim powodzeniem. Wszystkie przewidziane atrakcje udało się zorganizować. Wyłoniono także laureatów konkursów dla młodzieży, a na Placu Wolności można było poczęstować się pysznym forszmakiem z olbrzymiej patelni. To jednak wciąż nie koniec atrakcji, bo od godz. 18.00 rozpocznie się koncertowo-teatralna część wydarzenia. 

Rywalizację na jak najszybsze ułożenie puzzli wygrała SP 1 w kategorii szkół podstawowych oraz Katolickie Gimnazjum im. C.K. Norwida w kategorii gimnazjów. Oprócz szkolnych zmagań, w bialskim magistracie wywieszono prace plastyczne, nadesłane na konkurs plastyczny "Urodziny mojego miasta". 

Smakowitą niespodzianką dla mieszkańców był z pewnością forszmak, przygotowywany na olbrzymiej patelni. Potrawy z 40. kg mięsa miało starczyć nawet dla 10. wesel, stąd nikt w kolejce nie był zawiedziony i nie odszedł z kwitkiem. Zwłaszcza że w podawanie zupy włączył się sam prezydent miasta. Oprócz tego Plac Wolności był dzisiaj pełen pysznych zapachów i wyjątkowych, regionalnych potraw.

Jarmarkowi towarzyszyły wyjątkowe pokazy, przygotowane przez grupę rekonstrukcyjną. Obserwowaliśmy między innymi prezentację szermierki i żonglerki flagami. W centrum można było usłyszeć wyjątkową muzykę z XVI i XVII i zobaczyć piękne stroje. 

Na bialskim placu można było otrzymać okolicznościową pocztówkę, przygotowaną na jubileusz miasta. Dodatkowo każdy mógł ją ozdobić stemplem 490-lecia miasta. Widokówka przedstawia bialski rynek z początku XX w. Niektóre pocztówki własnoręcznie podbijał i rozdawał mieszkańcom prezydent Dariusz Stefaniuk.

Jednak to wciąż nie był koniec atrakcji. Po godz. 18.00 na placu pojawił się olbrzymi, urodzinowy tort, a później rozpoczęła się koncertowa część imprezy, z Pannami Wyklętymi na czele. To projekt Dariusza Malejonka i zespołu Maleo Reggae Rockers. Muzycy zaprosili do współpracy wybitne artystki polskiej sceny muzycznej, reprezentujące różnorodność stylową. Oprócz dawno niesłyszanej Kasi Kowalskiej, na scenie pojawiły się: Marika, zespół „Dziewczyny”, Marcelina i Kasia Malejonek. Repertuar grupy został poświęcony kobietom Wyklętym i opowiada ich tragiczne powojenne doświadczenia, głosem współczesnych artystek młodego pokolenia. Projektowi patronuje postać Danuty Siedzikówny „Inki”, sanitariuszce 4. szwadronu 5 Wileńskiej Brygady AK. 

Pozostałe artykuły

Ekologiczne pompy ciepła już w czerwcu
2020-01-14

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na dostawę i montaż pomp ciepła do c.w.u. na terenie Miasta Biała Podlaska. Zadanie zrealizuje firma DAJK P.H.U. Maciej Kańczugowski. 

Orszak Trzech Króli
2020-01-14

Przejście orszaku Trzech Króli ulicami Białej Podlaskiej to piękna tradycja. Kolorowy i rozśpiewany pochód przypominający przybycie trzech mędrców ze wschodu do Betlejem wyruszył z parafii św. Michała Archanioła na plac Wolności. Tam obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez dzieci i młodzież. Prezydent Michał Litwiniuk dziękował mieszkańcom za udział i wspólne kolędowanie.

Oficjalne przekazanie nowej ulicy Koncertowej i ronda na ul. Witoroskiej
2020-01-02

Ulica Koncertowa i rondo na ul. Witoroskiej już oficjalnie otwarte. To bardzo ważna, zwiększająca komfort i bezpieczeństwo inwestycja o wartości ponad 8 350 000 zł, z czego 4 400 000 zł to dofinansowanie Z Funduszu Dróg Samorządowych. Podczas uroczystości otwarcia prezydent Michał Litwiniuk podkreślił istotne wsparcie wicewojewody Roberta Gmitruczuka.

Jak chronić gospodarstwo przed wirusem HPAI?
2020-01-02

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Główny Lekarz Weterynarii apelują o przestrzeganie zasad w celu ochrony gospodarstw przed wirusem HPAI.

Mamy dwa nowe żłobki. Prowadzi je fundacja Teresianum
2019-12-24

Dwa nowe żłobki powstały przy ul. Terebelskiej i Włoskiej. Projekt Fundacji Teresianum "Akademia Malucha" ma na celu zarówno stworzenie  placówek wychowawczo-opiekuńczych nad dziećmi do lat 4, jak i poprawę szans na zatrudnienie ich rodziców.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.