Aktualności
Deszczowe, ale fantastyczne Dni Patrona! Jarmark zakończyła nowoczesna lekcja historii
2015-09-27

Mimo deszczowej pogody Jarmark Michałowy cieszył się wielkim powodzeniem. Wszystkie przewidziane atrakcje udało się zorganizować. Wyłoniono także laureatów konkursów dla młodzieży, a na Placu Wolności można było poczęstować się pysznym forszmakiem z olbrzymiej patelni. To jednak wciąż nie koniec atrakcji, bo od godz. 18.00 rozpocznie się koncertowo-teatralna część wydarzenia. 

Rywalizację na jak najszybsze ułożenie puzzli wygrała SP 1 w kategorii szkół podstawowych oraz Katolickie Gimnazjum im. C.K. Norwida w kategorii gimnazjów. Oprócz szkolnych zmagań, w bialskim magistracie wywieszono prace plastyczne, nadesłane na konkurs plastyczny "Urodziny mojego miasta". 

Smakowitą niespodzianką dla mieszkańców był z pewnością forszmak, przygotowywany na olbrzymiej patelni. Potrawy z 40. kg mięsa miało starczyć nawet dla 10. wesel, stąd nikt w kolejce nie był zawiedziony i nie odszedł z kwitkiem. Zwłaszcza że w podawanie zupy włączył się sam prezydent miasta. Oprócz tego Plac Wolności był dzisiaj pełen pysznych zapachów i wyjątkowych, regionalnych potraw.

Jarmarkowi towarzyszyły wyjątkowe pokazy, przygotowane przez grupę rekonstrukcyjną. Obserwowaliśmy między innymi prezentację szermierki i żonglerki flagami. W centrum można było usłyszeć wyjątkową muzykę z XVI i XVII i zobaczyć piękne stroje. 

Na bialskim placu można było otrzymać okolicznościową pocztówkę, przygotowaną na jubileusz miasta. Dodatkowo każdy mógł ją ozdobić stemplem 490-lecia miasta. Widokówka przedstawia bialski rynek z początku XX w. Niektóre pocztówki własnoręcznie podbijał i rozdawał mieszkańcom prezydent Dariusz Stefaniuk.

Jednak to wciąż nie był koniec atrakcji. Po godz. 18.00 na placu pojawił się olbrzymi, urodzinowy tort, a później rozpoczęła się koncertowa część imprezy, z Pannami Wyklętymi na czele. To projekt Dariusza Malejonka i zespołu Maleo Reggae Rockers. Muzycy zaprosili do współpracy wybitne artystki polskiej sceny muzycznej, reprezentujące różnorodność stylową. Oprócz dawno niesłyszanej Kasi Kowalskiej, na scenie pojawiły się: Marika, zespół „Dziewczyny”, Marcelina i Kasia Malejonek. Repertuar grupy został poświęcony kobietom Wyklętym i opowiada ich tragiczne powojenne doświadczenia, głosem współczesnych artystek młodego pokolenia. Projektowi patronuje postać Danuty Siedzikówny „Inki”, sanitariuszce 4. szwadronu 5 Wileńskiej Brygady AK. 

Pozostałe artykuły

76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Białej Podlaskiej
2020-08-04

1 sierpnia 1944 roku w Warszawie rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. W związku z rocznicą tego wydarzenia, władze i mieszkańcy Białej Podlaskiej uczcili pamięć Bohaterów.

Zmiany w kursowaniu autobusów linii A i H
2020-08-04

UWAGA! W związku z przebudową II odcinka ul. Warszawskiej w dniach 4-7 sierpnia zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów linii A i H. Linia A

Utrudnienia na ul. Warszawskiej
2020-07-31

Trwa rozbudowa ulicy Warszawskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kopernika do posesji nr 65A.

Kolejne instalacje OZE dla Białej Podlaskiej
2020-07-30

29 lipca prezydent Michał Litwiniuk podpisał z panią skarbnik Martą Mirończuk w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego umowę o dofinansowanie projektu pt. „Włączamy dobrą...

Realizujemy projekt „Załóż firmę i odnieś sukces!”
2020-07-29

28 lipca prezydent Michał Litwiniuk wręczył ostatniej z 5 grup uczestników projektu zaświadczenia o ukończeniu szkolenia z zakresu zakładania działalności gospodarczej i przygotowania...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.