Aktualności
Seniorzy będą bawili się w parku
2015-09-16
Już w najbliższą niedzielę od godz. 14.00 w Parku Radziwiłłowskim będzie trwał festyn, przygotowany specjalnie z myślą o bialskich seniorach. Będą występy, konkursy i atrakcyjne działania poza sceną. To zaledwie inauguracja projektu Aktywna Jesień Bialskich Seniorów, którego kolejne wydarzenia będzie można obserwować aż do grudnia.

W parku zaprezentują się bialskie kluby seniora i zagra Kapela Podwórkowa Klawa Ferajna. Będzie także coś do śmiechu, bo wystąpi kabaret Łzy Sołtysa z Sarnak. Niedzielne spotkanie ma również służyć promocji zdrowego trybu życia, dlatego poza sceną można będzie wziąć udział we wspólnych ćwiczeniach. Dusze artystyczne będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych, a w rywalizacji konkursowej będą mogli wziąć udział seniorzy z talentami literackimi. Specjalnie dla pań przygotowano konkurs na najpiękniejszy kapelusz. Każdy uczestnik otrzyma ponadto możliwość skorzystania z bezpłatnych badań. Imprezę zwieńczy ognisko z dodatkowymi atrakcjami.

W ramach aktywnej jesieni na seniorów czekają kolejne atrakcje. W ramach cyklu warsztatów o różnorodnej tematyce, będzie można wziąć udział m.in. w zajęciach poświęconych nauce zdrowego odżywiania, zajęciach artystycznych z zakresu malarstwa, rysunku i fotografii, czy spotkaniach poświęconych obsłudze komputera. Oprócz tego seniorzy będą mogli nabyć wiedzę z zakresu porad prawnych, poprawnego zawierania umów i unikania oszustw, a także nauczyć się profesjonalnego makijażu. Spotkania odbywają się przy współpracy z bialskimi uczelniami, Polskim Związkiem Emerytów i Rencistów i Miejską Biblioteką Publiczną w Białej Podlaskiej. O szczegółach działań, terminach i miejscach spotkań będziemy na bieżąco informować.

Impreza w parku i pozostałe atrakcje to działania, mające na celu ułatwienie bialskiemu środowisku seniorów dostępu do oferty kulturalnej, zwiększenie aktywności osób starszych w zakresie uczestniczenia w ofercie miejscowych instytucji kultury jak również zorganizowanie bezpłatnych wyjazdów w celu uczestniczenia w wydarzeniach artystycznych niedostępnych w Białej Podlaskiej.

Pozostałe artykuły

"Włączamy dobrą energię! Budowa instalacji OZE" w Białej Podlaskiej
2020-02-18

Tego lata zostaną zrealizowane inwestycje w ramach projektu "Włączamy dobrą energię! Budowa małych instalacji OZE". Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowy w ramach największego w województwie lubelskim przedsięwzięcia dotyczącego odnawialnych źródeł energii cieplnej i elektrycznej na potrzeby indywidualnych gospodarstw domowych.

KOLEJNY GRAFICZNY SUKCES!
2020-02-11

Mamy kolejny wspaniały artystyczny sukces na koncie uczestników zajęć w Pracowni Grafiki Komputerowej „PIKSEL” w Bialskim Centrum Kultury. 11-letni Kamil Turyk, podopieczny pani Lilli Wielgan-Michaluk, został wyróżniony udziałem w wystawie pokonkursowej w VII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY „NIEBO W KOLORZE – SPOTKANIE Z ZORZĄ POLARNĄ”.

Prezydent przyznał stypendia artystyczne
2020-01-28

Stypendia Prezydenta Miasta Biała Podlaska otrzymują osoby zajmujące się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Prezydent Michał Litwiniuk wyróżnił zdolnych młodych bialczan rozwijających swoje talenty w różnych dziedzinach.

Pracowity rok 2019 - podsumowanie
2020-01-27

Rok 2019 był w Białej Podlaskiej bardzo intensywny i pracowity. To rok inwestycyjnej ofensywy, wyjątkowych wydarzeń kulturalnych, nowych działań na rzecz społeczności lokalnej.

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białej Podlaskiej
2020-01-27

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 28. W Białej Podlaskiej to był wyjątkowy finał. Sztab WOŚP pierwszy raz miał siedzibę w Urzędzie Miasta Biała Podlaska. Padły rekordy...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.