Aktualności
Seniorzy będą bawili się w parku
2015-09-16
Już w najbliższą niedzielę od godz. 14.00 w Parku Radziwiłłowskim będzie trwał festyn, przygotowany specjalnie z myślą o bialskich seniorach. Będą występy, konkursy i atrakcyjne działania poza sceną. To zaledwie inauguracja projektu Aktywna Jesień Bialskich Seniorów, którego kolejne wydarzenia będzie można obserwować aż do grudnia.

W parku zaprezentują się bialskie kluby seniora i zagra Kapela Podwórkowa Klawa Ferajna. Będzie także coś do śmiechu, bo wystąpi kabaret Łzy Sołtysa z Sarnak. Niedzielne spotkanie ma również służyć promocji zdrowego trybu życia, dlatego poza sceną można będzie wziąć udział we wspólnych ćwiczeniach. Dusze artystyczne będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych, a w rywalizacji konkursowej będą mogli wziąć udział seniorzy z talentami literackimi. Specjalnie dla pań przygotowano konkurs na najpiękniejszy kapelusz. Każdy uczestnik otrzyma ponadto możliwość skorzystania z bezpłatnych badań. Imprezę zwieńczy ognisko z dodatkowymi atrakcjami.

W ramach aktywnej jesieni na seniorów czekają kolejne atrakcje. W ramach cyklu warsztatów o różnorodnej tematyce, będzie można wziąć udział m.in. w zajęciach poświęconych nauce zdrowego odżywiania, zajęciach artystycznych z zakresu malarstwa, rysunku i fotografii, czy spotkaniach poświęconych obsłudze komputera. Oprócz tego seniorzy będą mogli nabyć wiedzę z zakresu porad prawnych, poprawnego zawierania umów i unikania oszustw, a także nauczyć się profesjonalnego makijażu. Spotkania odbywają się przy współpracy z bialskimi uczelniami, Polskim Związkiem Emerytów i Rencistów i Miejską Biblioteką Publiczną w Białej Podlaskiej. O szczegółach działań, terminach i miejscach spotkań będziemy na bieżąco informować.

Impreza w parku i pozostałe atrakcje to działania, mające na celu ułatwienie bialskiemu środowisku seniorów dostępu do oferty kulturalnej, zwiększenie aktywności osób starszych w zakresie uczestniczenia w ofercie miejscowych instytucji kultury jak również zorganizowanie bezpłatnych wyjazdów w celu uczestniczenia w wydarzeniach artystycznych niedostępnych w Białej Podlaskiej.

Pozostałe artykuły

Kolejny graficzny sukces Piksela!!
2022-05-18

Miło nam poinformować, że młodzi artyści z Pracowni Grafiki Komputerowej„Piksel", zatriumfowali na XXI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Franciszki Arnsztajnowej" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Klub Kultury Scena gościł młodych zdolnych recytatorów
2022-05-13

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie ogłosił 41. Mały Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego, a Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego przeprowadziło eliminacje powiatowe.

Sięgnij po dotację na własną działalność gospodarczą!
2022-05-11

19 maja br. rozpoczynamy rekrutację do projektu „Załóż firmę i odnieś sukces! Kompleksowe wsparcie dla osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej na terenie MOF Biała Podlaska – edycja II"

Utrudnienia w ruchu na ulicy Zamkowej
2022-05-06

W związku z trwającą przebudową ulicy Zamkowej polegającą na budowie ścieżki rowerowej informujemy, że od dnia 9 maja 2022 r. (poniedziałek) na w/w ulicy będzie można napotkać utrudnienia w ruchu...

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego spotu promującego 4. edycję Rowerowej Stolicy Polski!
2022-05-06

Pobierz darmową aplikację Aktywne Miasta i dołącz do zabawy.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.