Aktualności
Seniorzy będą bawili się w parku
2015-09-16
Już w najbliższą niedzielę od godz. 14.00 w Parku Radziwiłłowskim będzie trwał festyn, przygotowany specjalnie z myślą o bialskich seniorach. Będą występy, konkursy i atrakcyjne działania poza sceną. To zaledwie inauguracja projektu Aktywna Jesień Bialskich Seniorów, którego kolejne wydarzenia będzie można obserwować aż do grudnia.

W parku zaprezentują się bialskie kluby seniora i zagra Kapela Podwórkowa Klawa Ferajna. Będzie także coś do śmiechu, bo wystąpi kabaret Łzy Sołtysa z Sarnak. Niedzielne spotkanie ma również służyć promocji zdrowego trybu życia, dlatego poza sceną można będzie wziąć udział we wspólnych ćwiczeniach. Dusze artystyczne będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych, a w rywalizacji konkursowej będą mogli wziąć udział seniorzy z talentami literackimi. Specjalnie dla pań przygotowano konkurs na najpiękniejszy kapelusz. Każdy uczestnik otrzyma ponadto możliwość skorzystania z bezpłatnych badań. Imprezę zwieńczy ognisko z dodatkowymi atrakcjami.

W ramach aktywnej jesieni na seniorów czekają kolejne atrakcje. W ramach cyklu warsztatów o różnorodnej tematyce, będzie można wziąć udział m.in. w zajęciach poświęconych nauce zdrowego odżywiania, zajęciach artystycznych z zakresu malarstwa, rysunku i fotografii, czy spotkaniach poświęconych obsłudze komputera. Oprócz tego seniorzy będą mogli nabyć wiedzę z zakresu porad prawnych, poprawnego zawierania umów i unikania oszustw, a także nauczyć się profesjonalnego makijażu. Spotkania odbywają się przy współpracy z bialskimi uczelniami, Polskim Związkiem Emerytów i Rencistów i Miejską Biblioteką Publiczną w Białej Podlaskiej. O szczegółach działań, terminach i miejscach spotkań będziemy na bieżąco informować.

Impreza w parku i pozostałe atrakcje to działania, mające na celu ułatwienie bialskiemu środowisku seniorów dostępu do oferty kulturalnej, zwiększenie aktywności osób starszych w zakresie uczestniczenia w ofercie miejscowych instytucji kultury jak również zorganizowanie bezpłatnych wyjazdów w celu uczestniczenia w wydarzeniach artystycznych niedostępnych w Białej Podlaskiej.

Pozostałe artykuły

Zapraszamy na konferencję "Otwieraj i rozwijaj biznes w Białej Podlaskiej"
2019-11-15

22 listopada 2019 r. odbędzie się w Urzędzie Miasta Biała Podlaska spotkanie "Otwieraj i rozwijaj biznes w Białej Podlaskiej", na które zaprasza prezydent Michał Litwiniuk.To wydarzenie w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który przypada w dniach 18.11.2019 r.– 24.11.2019 r.

Budowa rond na DK2 rusza! Utrudnienia na ul. Cmentarnej
2019-11-08

Rozpoczyna się budowa ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 2 z Aleją Solidarności. W związku z tym dd 12.11.2019 r. ulica Cmentarna zostanie wyłączona z ruchu w miejscu robót i wprowadzone zostanie tam ograniczenie prędkości. Do cmentarza dojedziemy ulicą Ekologiczną.

Odbierz flagę w Urzędzie Miasta
2019-11-07

Zapraszamy mieszkańców do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Zachęcamy do akcentowania barw narodowych poprzez wywieszenie flag.

Informacja o możliwości uczestnictwa w jubileuszu Złotych Godów w 2020 r.
2019-11-06

Informujemy, że wszystkie pary, które chciałyby uczestniczyć w jubileuszu 50-lecia

Nowa wiata ze stojakami na prawie 70 rowerów przy Szkole Podstawowej nr 3
2019-11-04

Wiata ze stojakami dla prawie 70 rowerów stanęła przy Szkole Podstawowej nr 3. Przeznaczono na to z budżetu miasta 20 tys. zł. Inicjatywą dyrekcji szkoły było zapewnienie uczniom bezpiecznego...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.