Aktualności
Kolejny międzynarodowy sukces bialskiej Chwilki!
2015-09-16

Zespół wokalny Chwilka po raz kolejny nie zawiódł. Bialskie solistki na festiwalu Orfeo In Italia 2015 zdobyły pierwszą nagrodę zespołowo, a także ex aequo trzecie miejsce za występy solowe. Tytułem Grande Maestro wyróżniono też instruktora grupy, która będzie mogła sprawdzić swoje możliwości po raz kolejny w kwietniu. Tym razem na festiwalu w hiszpańskiej Maladze.

- Nie byliśmy faworytami i pewniakami do zwycięstwa, mimo że zakwalifikowaliśmy się do konkursu zdobywając Grand Prix ubiegłorocznego festiwalu w Słonecznym Brzegu. Do końca towarzyszyły nam duże emocje i wielkie napięcie – przyznaje skromnie Ireneusz Parafiniuk, który w przyszłym roku wraz ze swoimi podopiecznymi, będzie obchodził 30-lecie zespołu.

Włoski festiwal odbywał się niedaleko Wenecji, dlatego grupa miała okazję do zwiedzania i podziwiania pięknych krajobrazów i zabytkowych miejscowości. Odstraszały jedynie wysokie ceny, ale widok z okna hotelowego na piękne morze rekompensował wszystko. Do nadmorskiego klimatu dopasowało się zresztą trio wokalne. Dziewczyny podczas występów miały na sobie białe, marynarskie stroje.

Laureatów festiwalu wybierało kilkuosobowe jury, w którym znaleźli się m.in przedstawiciele Rosji, Szwecji  i Polski. W rywalizacji brało udział kilkudziesięciu wykonawców w różnych grupach wiekowych z całej Europy. Oprócz nagrody dla tria wokalnego, Aleksandra Smerachańska i Aleksandra Olesiejuk zdobyły równorzędne trzecie nagrody za występy solowe. Wyróżnienie specjalne otrzymała także Julia Trojanowska. Dzięki zwycięstwu zespół otrzymał również częściowe dofinansowanie wyjazdu na przyszłoroczny festiwal organizowany w Hiszpanii. 

Pozostałe artykuły

Ekologiczne pompy ciepła już w czerwcu
2020-01-14

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na dostawę i montaż pomp ciepła do c.w.u. na terenie Miasta Biała Podlaska. Zadanie zrealizuje firma DAJK P.H.U. Maciej Kańczugowski. 

Orszak Trzech Króli
2020-01-14

Przejście orszaku Trzech Króli ulicami Białej Podlaskiej to piękna tradycja. Kolorowy i rozśpiewany pochód przypominający przybycie trzech mędrców ze wschodu do Betlejem wyruszył z parafii św. Michała Archanioła na plac Wolności. Tam obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez dzieci i młodzież. Prezydent Michał Litwiniuk dziękował mieszkańcom za udział i wspólne kolędowanie.

Oficjalne przekazanie nowej ulicy Koncertowej i ronda na ul. Witoroskiej
2020-01-02

Ulica Koncertowa i rondo na ul. Witoroskiej już oficjalnie otwarte. To bardzo ważna, zwiększająca komfort i bezpieczeństwo inwestycja o wartości ponad 8 350 000 zł, z czego 4 400 000 zł to dofinansowanie Z Funduszu Dróg Samorządowych. Podczas uroczystości otwarcia prezydent Michał Litwiniuk podkreślił istotne wsparcie wicewojewody Roberta Gmitruczuka.

Jak chronić gospodarstwo przed wirusem HPAI?
2020-01-02

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Główny Lekarz Weterynarii apelują o przestrzeganie zasad w celu ochrony gospodarstw przed wirusem HPAI.

Mamy dwa nowe żłobki. Prowadzi je fundacja Teresianum
2019-12-24

Dwa nowe żłobki powstały przy ul. Terebelskiej i Włoskiej. Projekt Fundacji Teresianum "Akademia Malucha" ma na celu zarówno stworzenie  placówek wychowawczo-opiekuńczych nad dziećmi do lat 4, jak i poprawę szans na zatrudnienie ich rodziców.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.