Aktualności
Kolejny międzynarodowy sukces bialskiej Chwilki!
2015-09-16

Zespół wokalny Chwilka po raz kolejny nie zawiódł. Bialskie solistki na festiwalu Orfeo In Italia 2015 zdobyły pierwszą nagrodę zespołowo, a także ex aequo trzecie miejsce za występy solowe. Tytułem Grande Maestro wyróżniono też instruktora grupy, która będzie mogła sprawdzić swoje możliwości po raz kolejny w kwietniu. Tym razem na festiwalu w hiszpańskiej Maladze.

- Nie byliśmy faworytami i pewniakami do zwycięstwa, mimo że zakwalifikowaliśmy się do konkursu zdobywając Grand Prix ubiegłorocznego festiwalu w Słonecznym Brzegu. Do końca towarzyszyły nam duże emocje i wielkie napięcie – przyznaje skromnie Ireneusz Parafiniuk, który w przyszłym roku wraz ze swoimi podopiecznymi, będzie obchodził 30-lecie zespołu.

Włoski festiwal odbywał się niedaleko Wenecji, dlatego grupa miała okazję do zwiedzania i podziwiania pięknych krajobrazów i zabytkowych miejscowości. Odstraszały jedynie wysokie ceny, ale widok z okna hotelowego na piękne morze rekompensował wszystko. Do nadmorskiego klimatu dopasowało się zresztą trio wokalne. Dziewczyny podczas występów miały na sobie białe, marynarskie stroje.

Laureatów festiwalu wybierało kilkuosobowe jury, w którym znaleźli się m.in przedstawiciele Rosji, Szwecji  i Polski. W rywalizacji brało udział kilkudziesięciu wykonawców w różnych grupach wiekowych z całej Europy. Oprócz nagrody dla tria wokalnego, Aleksandra Smerachańska i Aleksandra Olesiejuk zdobyły równorzędne trzecie nagrody za występy solowe. Wyróżnienie specjalne otrzymała także Julia Trojanowska. Dzięki zwycięstwu zespół otrzymał również częściowe dofinansowanie wyjazdu na przyszłoroczny festiwal organizowany w Hiszpanii. 

Pozostałe artykuły

Budowa rond na DK2 rusza! Utrudnienia na ul. Cmentarnej
2019-11-08

Rozpoczyna się budowa ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 2 z Aleją Solidarności. W związku z tym dd 12.11.2019 r. ulica Cmentarna zostanie wyłączona z ruchu w miejscu robót i wprowadzone zostanie tam ograniczenie prędkości. Do cmentarza dojedziemy ulicą Ekologiczną.

Odbierz flagę w Urzędzie Miasta
2019-11-07

Zapraszamy mieszkańców do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Zachęcamy do akcentowania barw narodowych poprzez wywieszenie flag.

Informacja o możliwości uczestnictwa w jubileuszu Złotych Godów w 2020 r.
2019-11-06

Informujemy, że wszystkie pary, które chciałyby uczestniczyć w jubileuszu 50-lecia

Nowa wiata ze stojakami na prawie 70 rowerów przy Szkole Podstawowej nr 3
2019-11-04

Wiata ze stojakami dla prawie 70 rowerów stanęła przy Szkole Podstawowej nr 3. Przeznaczono na to z budżetu miasta 20 tys. zł. Inicjatywą dyrekcji szkoły było zapewnienie uczniom bezpiecznego...

Uroczystości miejskie z okazji Narodowego Święta Niepodległości
2019-11-04

W tym roku obchodzimy 101. rocznicę odzyskania niepodległości. Na uroczystości miejskie zapraszają Prezydent Miasta Michał Litwiniuk oraz Przewodniczący Rady Miasta Bogusław Broniewicz.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.