Aktualności
Ogólnopolska stacja radiowa odwiedziła miasto
2015-09-09

Na Placu Wolności pojawiła się ekipa radia RMF FM. Przy specjalnym wozie satelitarnym, umożliwiającym transmisję programu na żywo, zgromadzili się zaintrygowani bialczanie i fani rozgłośni. 

Sobotnie audycje RMF FM to projekt realizowany na żywo, z różnych miejsc Polski. Pomysły na lokalizacje podsyłają słuchacze, wypełniając specjalny formularz. Według radia Biała Podlaska to wyjątkowa propozycja z Lubelszczyzny, dzięki urokliwemu rynkowi i XIX-wiecznym kamieniczkom.

Ekipa radiowców podczas audycji opowiadała o najważniejszych atrakcjach miejscowości, odkrywała jej tajemnice i ciekawostki. Dr Dariusz Sikora opowiadał między innymi o pałacu, którego nie ma, a dyrektor Muzeum Południowego Podlasia Małgorzata Nikolska, mówiła z dumą o największym w Polsce zbiorze ikon. O kłopotach Kraszewskiego z matematyką opowiadała nauczycielka I LO Mariola Sewastianiuk.

Ekipa radia zostawiła po sobie trwały ślad nie tylko w postaci audycji i relacji na żywo. Na stronie RMF 24 można oglądać zdjęcia i filmy z wizyty radiowców.                      


Pozostałe artykuły

Powrót wojska do Białej Podlaskiej
2020-09-16

Nowy garnizon w naszym mieście jest nie tylko gwarantem bezpieczeństwa, ale też olbrzymią szansą rozwoju - to nowe miejsca pracy, infrastruktura, zagospodarowanie terenów byłego lotniska...

Program opieki wytchnieniowej
2020-09-15

Program opieki wytchnieniowej to kolejny projekt na rzecz osób z niepełnosprawnościami, który wdrażamy w Białej Podlaskiej.

Realizacja projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”
2020-09-15

Prezydent Michał Litwiniuk przekazał sprzęt komputerowy pierwszej rodzinie zastępczej zakupiony w ramach projektu pn. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii...

Biała Podlaska walczy o puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski
2020-09-15

Zasady rowerowej rywalizacji są proste Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację stworzoną na potrzeby wyzwania, zarejestrować się i wybrać miasto, dla którego uczestnik będzie nakręcał kilometry....

Serce wypełnią plastikowe nakrętki
2020-09-14

Przy Szkole Podstawowej nr 2, z inicjatywy Prezydenta Michała Litwiniuka oraz dzięki zaangażowaniu Pani dyrektor Aleksandry Dopierały, postawiono wielkie serce na plastikowe nakrętki,...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.