Aktualności
Wyprawka dla ucznia. Dowiedz się jak uzyskać pomoc
2015-08-27
W roku szkolnym 2015/2016 kontynuowany jest program „Wyprawka Szkolna”. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów obejmuje uczniów uczęszczających do III klasy szkoły podstawowej oraz IV klasy technikum. Dofinansowanie będzie przyznawane uczniom pochodzącym z rodzin, w których kryterium dochodowe nie przekracza 574 zł netto na osobę.

Pomocy udziela się także uczniom posiadającym orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, uczęszczającym do szkół podstawowych (z wyjątkiem kl. I, II i IV), gimnazjów (z wyjątkiem klas I), oraz szkół ponadgimnazjalnych lub specjalnych. Placówki te muszą być przysposobione do pracy z uczniami upośledzonymi umysłowo w stopniu umiarkowanym lub znacznym.

W przypadku pomocy osobom niepełnosprawnym do wniosku należy dołączyć kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. Wówczas niepotrzebne jest już zaświadczenie o dochodach.

Wnioski o przyznanie dofinansowania na zakup podręczników należy złożyć w szkole, najpóźniej do 4 września. Może go złożyć rodzic, opiekun prawny, rodzic zastępczy ucznia, jak również nauczyciel lub pracownik socjalny, za zgoda opiekuna prawnego dziecka.

Do rozliczenia wydatków za zakup podręczników należy przedłożyć paragon, rachunek lub fakturę VAT, wystawioną imiennie na ucznia bądź rodzica. Koszty zakupu będą zwracane w szkole, do której uczęszcza dziecko, zaś w przypadku szkół niepublicznych, w kasie Urzędu Miasta Biała Podlaska w terminie do 20 listopada. Szczegółowe informacje można znaleźć pod tym linkiem: http://www.um.bialapodlaska.pl/?ps=195
Pozostałe artykuły

II Bialski Kongres Przedsiębiorczości
2024-06-11

Już 24-25 czerwca 2024 roku odbędzie się II Bialski Kongres Przedsiębiorczości organizowany przez Bialskopodlaską Izbę Gospodarczą, prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka  i Akademię Bialską, który patronatem honorowym objęli Wojewodą Lubelski Krzysztof Komorski oraz Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Marek Kłoczko.

Swingowa potańcówka przy muzyce granej na żywo już w piątek!
2024-06-11

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk i Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina w Białej Podlaskiej zapraszają na swingową potańcówkę przy muzyce granej na żywo!

Rajd rowerowy "Za Torami" - Kręcimy dla Miasta Biała Podlaska
2024-06-11

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla "Za Torami" zapraszają na sąsiedzki rajd rowerowy pn. "Kręcimy dla Miasta Biała Podlaska".

Hanna Bajkowska otrzymała Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziaiłłowej II stopnia
2024-06-11

Dziś Prezydent Miasta Michał Litwiniuk wręczył pani Hannie Bajkowskiej Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziaiłłowej II stopnia.

III Etap Bialskiego Turnieju Szkół w Białej Podlaskiej - sportowa integracja i olimpijski duch
2024-06-11

10 czerwca br. w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Jana Kochanowskiego w Białej Podlaskiej odbył się III etap Bialskiego Turnieju Szkół.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.