Aktualności
Bialczanie bawili się na lotnisku (WIDEO)
2015-08-24

Tysiące bialczan bawiło się podczas atrakcji zorganizowanych na lotnisku. Po raz pierwszy na tak dużą skalę odbył się festyn integracyjny. Marzeniem organizatorów było spotkanie w jednym miejscu bez żadnych barier i uprzedzeń. Bez większej przesady można stwierdzić, że ten plan został zrealizowany w stu procentach.

Już przed południem na lotnisku pojawili się fani motoryzacji. Warkot silników słychać było w całym mieście. Frajdę mieli wielbiciele szybkiej jazdy, ale również fani dużych, terenowych aut. Nie zabrakło także atrakcji dla pasjonatów dawnych maszyn. Dodatkowym wabikiem okazał się konkurs nagłośnienia samochodowego, który został zorganizowany w Białej Podlaskiej po raz pierwszy. Festyn motoryzacyjny przygotowały Automobilkluby: Lubelski i Bialskopodlaski.

Emocji nie zabrakło również później. Na scenie przy hangarze pojawił się gość specjalny festynu: była wokalistka Varius Manx, reprezentantka polski podczas ostatniego konkursu Eurowizji, Monika Kuszyńska. Urocza wokalistka obdarzała wszystkich swoją pozytywną aurą, chętnie pozowała do zdjęć, a co najważniejsze: zapowiadała kolejne występy podopiecznych z bialskich ośrodków, zajmujących się wsparciem i pomocą osobom niepełnosprawnym.

- Cieszę się że mogę widzieć szczęśliwych i dobrze bawiących się ludzi, bez kompleksów i społecznych nierówności. Biała Podlaska otwiera się na nich, chcemy żeby byli nieodłączną i ważną częścią naszego miasta, funkcjonowali w nim jak inni mieszkańcy, na równych prawach – mówił obecny na festynie prezydent Dariusz Stefaniuk.

Było także miejsce na prezentację talentów działających przy Bialskim Centrum Kultury oraz szereg atrakcji wokół sceny. Impreza integracyjna na lotnisku po raz pierwszy na tak dużą skalę skumulowała siły bialskich instytucji. Pozostałe artykuły

,,Aktywny samorząd” w 2024 roku
2024-02-23

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej uprzejmie informuje o rozpoczęciu naboru wniosków w ramach  programu ,,Aktywny samorząd”.

Wystawa pt. "Archeologia na Bialskim Zamku"
2024-02-22

Zapraszamy do zwiedzania wystawy pt. "Archeologia na Bialskim Zamku" w Muzeum Południowego Podlasia.

Nowy kierunek studiów w bialskiej filii AWF
2024-02-22

Prezydent miasta Michał Litwiniuk podpisał dziś z prorektorem ds. Filii AWF w Białej Podlaskiej panem prof. dr. hab. Jerzym Sadowskim porozumienie o współdziałaniu naszego samorządu i uczelni przy utworzeniu nowego, innowacyjnego kierunku Sport Event Manager, który ruszy już 1 października 2024 roku. Kierunek skierowany jest do przyszłych liderów branży eventowej. 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2024-02-21

Prezydent Miasta Michał Litwiniuk zaprasza do udziału w miejskich uroczystościach związanych z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.