Aktualności
Bialczanie bawili się na lotnisku (WIDEO)
2015-08-24

Tysiące bialczan bawiło się podczas atrakcji zorganizowanych na lotnisku. Po raz pierwszy na tak dużą skalę odbył się festyn integracyjny. Marzeniem organizatorów było spotkanie w jednym miejscu bez żadnych barier i uprzedzeń. Bez większej przesady można stwierdzić, że ten plan został zrealizowany w stu procentach.

Już przed południem na lotnisku pojawili się fani motoryzacji. Warkot silników słychać było w całym mieście. Frajdę mieli wielbiciele szybkiej jazdy, ale również fani dużych, terenowych aut. Nie zabrakło także atrakcji dla pasjonatów dawnych maszyn. Dodatkowym wabikiem okazał się konkurs nagłośnienia samochodowego, który został zorganizowany w Białej Podlaskiej po raz pierwszy. Festyn motoryzacyjny przygotowały Automobilkluby: Lubelski i Bialskopodlaski.

Emocji nie zabrakło również później. Na scenie przy hangarze pojawił się gość specjalny festynu: była wokalistka Varius Manx, reprezentantka polski podczas ostatniego konkursu Eurowizji, Monika Kuszyńska. Urocza wokalistka obdarzała wszystkich swoją pozytywną aurą, chętnie pozowała do zdjęć, a co najważniejsze: zapowiadała kolejne występy podopiecznych z bialskich ośrodków, zajmujących się wsparciem i pomocą osobom niepełnosprawnym.

- Cieszę się że mogę widzieć szczęśliwych i dobrze bawiących się ludzi, bez kompleksów i społecznych nierówności. Biała Podlaska otwiera się na nich, chcemy żeby byli nieodłączną i ważną częścią naszego miasta, funkcjonowali w nim jak inni mieszkańcy, na równych prawach – mówił obecny na festynie prezydent Dariusz Stefaniuk.

Było także miejsce na prezentację talentów działających przy Bialskim Centrum Kultury oraz szereg atrakcji wokół sceny. Impreza integracyjna na lotnisku po raz pierwszy na tak dużą skalę skumulowała siły bialskich instytucji. Pozostałe artykuły

IX edycja Budżetu Obywatelskiego startuje!!!
2024-07-19

Po raz IX zapraszamy Państwa do wspólnego gospodarowania pieniędzmi z budżetu naszego miasta. W tym roku przeznaczamy na Budżet Obywatelski Białej Podlaskiej 2 205 000 zł, do którego już od 22 lipca 2024 r. będziecie mogli Państwo składać swoje propozycje.

Ulica Sarnia w budowie
2024-07-18

Trwa budowa ulicy Sarniej. Wykonawcą jest firma Tre-Drom z Białej Podlaskiej. Ulica powstaje w ramach konsekwentnie realizowanego Planu Budowy Dróg.

Zapraszamy na Wakacyjne Koncerty na placu Wolności
2024-07-18

W tym tygodniu przed publicznością wystąpi zespół Rollercoaster.

Akcja "Lato w mieście"
2024-07-18

Akcja "Lato w mieście" już od pierwszych dni wakacji cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Konkurs z okazji 115. rocznicy urodzin Bazylego Albiczuka
2024-07-17

18 lipca 1909 r. urodził się Bazyli Albiczuk, polski malarz, prymitywista.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.